SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bezp. przed i po treningu - białko + ww o niskim czy wysokim IG?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Jaki jest sens podania ww o niskim IG bezpośrenio po trneingu dla ektomorfika, czy taka osoba poczuje jakąś różnice, a niżeli podałaby węgle o wysokim ig np glukoze (rozpatrując tą kwestie w przypadku spożycia białka także bezpośrednio po treningu i uwzględniając spożycie pełnowatrościowego posiłku ok. 50min po treningu)? Bo róznica w cenie to jest napewno..

~

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Ale po co rozpatrywac kwestie weglowodanow o wysokim IG. Najlepszym rozwiazaniem jest spozywanie wegli o niskim IG w regularnych posilkach. Jesli chodzi o szybkie uzupelnianie glikogenu po treningu to nie widze w tym najmniejszego sensu. W szczegolnosci ze nie idziemy na kolejny trening za 14 godzin. Tylko na ogol odpoczywamy z 18 godzinek przed kolejnym treningiem. Zatem glikogen zdazy sie spokojnie na nowo skumulowac.

Na ogol problem u osob nie przybierajacych na masie ze malo jedza.
Gdy u siebie na silowni pytam klientow ile jedza odpowiadaja ze bardzo duzo. Jednakze gdy zaglebie sie bardziej w temat to wychodzi na to ze ich dieta jest bardzo skromna. Gdy rozpisze im ile powinni jest to sa przerazeni.

Zatem nie wiem czy warto pobudzac insuline ww o wysokim IG. Moim zdaniem nie.

Pozdrawiam

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie zgadzam sie z wypowiedzia wyzej, brak wiedzy. Dla wszystkich zainteresowanych wycinek pochodzacy z Agencji Promocji Zdrowia, ktory dobrze obrazuje ten problem:

Zalecenia praktyczne odnośnie uzupełniania strat glikogenu

Skuteczność odbudowy glikogenu mięśniowego po treningu uzależniona jest od ilości i jakości spożywanych węglowodanów oraz szybkości ich trawienia i wchłaniania przez organizm. W ciągu godziny po zakończonym wysiłku należy spożyć około 60 - 80g łatwo przyswajalnych węglowodanów w formie płynnej.

Synteza glikogenu przebiega najbardziej intensywnie w ciągu 5 - 6 godzin po zakończeniu treningu, dlatego w tym czasie należy przyjąć ok. 200g węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym zawartych w różnych produktach i płynach. W późniejszym okresie, kiedy proces glikogenezy przebiega wolniej zaleca się spożywanie produktów o niższym indeksie glikemicznym jak gruboziarniste przetwory zbożowe, kasze, ciemny ryż, owoce, warzywa. Dieta bogata w węglowodany odnawia glikogen mięśniowy dopiero po upływie 24 - 48h.

Udział węglowodanów rafinowanych (cukru i przetworów cukierniczych) w diecie nie powinien przekraczać 20 - 30% ogółu energii. Zbyt wysokie spożycie sacharozy może powodować pewne niedobory żywieniowe, zwłaszcza witamin i minerałów

Nie należy również przesadzać z ilością spożywanych węglowodanów. Ich nadmiar w pożywieniu może powodować, że podczas normalnych procesów metabolicznych organizm będzie wykorzystywał cukry kosztem kwasów tłuszczowych. Ponadto dieta zawierająca zbyt wysoką ilość węglowodanów może prowadzić do niedoborów innych składników pokarmowych w organizmie. Należy więc zachować odpowiednie proporcje pomiędzy spożyciem węglowodanów, tłuszczów i białek i jednocześnie pamiętać o odpowiedniej energetyczności diety.

Aby spowolnić proces utraty glikogenu mięśniowego w czasie trwania wysiłku, korzystne jest podawanie napojów izotonicznych zawierających węglowodany bezpośrednio przed wysiłkiem oraz w jego trakcie. Dobre wyniki daje spożycie na 30 -60 min przed treningiem węglowodanów w ilości 1g/kg masy ciała. Należy jednak pamiętać aby spożyty produkt nie posiadał zbyt wysokiego indeksu glikemicznego, bowiem może spowodować zwiększenie wydzielania insuliny i gwałtowne obniżenie poziomu cukru we krwi. Korzystniejsze w tym przypadku są produkty zawierające fruktozę - która wolniej wchłania się z przewodu pokarmowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób wrażliwych na wahania poziomu glukozy we krwi. Należy jednak pamiętać, że przyjęcie zbyt dużej ilości fruktozy może wywołać niepożądane dolegliwości żołądkowo-jelitowe

Po zakończonym treningu należy zadbać nie tylko o szybką odnowę glikogenu mięśniowego ale także wątrobowego. Podczas długich, wyczerpujących wysiłków, komórki wątrobowe pozbywają się zapasów cukru a na ich miejsce wnikają związki tłuszczowe, które mogą przyczyniać się do stłuszczenia wątroby i spowolnić proces odbudowy w niej glikogenu. Zaleca się więc w okresie odnowy żywieniowej zwiększyć w diecie spożycie produktów bogatych w związki lipotropowe - "rozpuszczające" tłuszcz (metionina, kwas glutaminowy, cholina), które w znacznych ilościach obecne są w mleku, chudym twarogu, wątrobie. Korzystne może być także spożywanie lecytyny, będącej bogatym źródłem choliny. Nie zalecany jest natomiast ryż i produkty zawierające żelatynę, bowiem zawarty tam w znacznych ilościach aminokwas glicyna hamuje lipotropowe działanie metioniny.

Podczas odnawiania rezerw węglowodanowych w organizmie należy pamiętać, aby w pierwszych godzinach po treningu ograniczać spożycie tłuszczu, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego, bowiem kwasy tłuszczowe nasycone hamują transport glukozy przez błony komórkowe oraz zmniejszają wrażliwość receptorów insulinowych.

Jeżeli po zakończeniu treningu występuje uczucie zmniejszonego apetytu należy podawać odżywki zawierające węglowodany i białka w stosunku 4 : 1.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Chodzi mi głównie o tzw. okno anaboliczne, z tego co czytałem to podczas jego trwania, organizm jest w stanie o wiele bardziej 'wykorzystać' to co zjemy/wypijemy w tym czasie niz kiedy indziej. Nie musze dodawać, że przy okazji chciałem zminimalizować katabolizm, ale to już mniej ważna kwestia. Jeśli chodzi o diete, wszysto w najlepszym porządku, efekty są, ale mimo wszystko chciałem je nieco przyspieszyć za pomocą odżywek bezp. po treningu.

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Human nie chodzi tu o brak wiedzy tylko o pewne doswiadczenie z tym zwiazane. Na moim przykladzie. Gdy po treningu bede przyjmowal duze ilosci weglowodanow o wysokim IG to zaczynam zarastac tluszczem jak swinka.

O oknie anabolicznym juz nieraz dyskutowalismy.
Po treningu organizm musi uzupelnic braki, okno w zylach jest o wiele wieksze i mozemy dostarczyc do miesni wieksze ilosci skladnikow odzywczych.

Insulina idealnie przenosi skladniki odzywcze. Dla mnie po treningu bardzo fajna odzywka bylo Anabolic Window. Zobaczcie sobie sklad bo jest bardzo ciekawy. A po 40 minutach dobrze zbilansowany posilek i okno anaboliczne mamy wykorzystane ;)

Pozdrawiam

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
To czy po przyjęciu węgli bezp. po treningu o wysokim IG, występuje efekt 'zalania' decydyuje chyba typ budowy o ile sie nie myle. Co do tego, jestem pewny że mój organizm to 100% ektomorfik, zatem, czy dalej Michał uważasz, że nie powiniem ich brać? Bo jeśli mnie nie zalewa, to jaki jest sens kupowania vitargo?

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
Human7, a badania odnosiły się do jakiego rodzaju treningu?

Spożycie węglowodanów o wysokim IG, a bardziej szczegółowo mieszanki białka i węglowodanów (w stosunku od 1:2) jest zalecane sportowcom trenującym wytrzymałościowo-szybkościowe, po każdym treningu. Z tym, że trening opiera się na wysiłku dynamicznym, wtedy udowodniono, że nie spożycie takiej mieszanki prowadzi nawet do tego, że poziom glikogenu nie powraca do wartości sprzed wysiłku.

Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-08-09 21:18:14

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2320 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65191
kup i sprawdz na sobie vitargo, zobaczysz jak na ciebie działa , dawkowanie musisz juz na sobam juz dobrac obesrwujac organizm, mi słuzy po 40g wegli , inny z kolei bedzie mogł przyjac 60g nie obawiając sie o przyrost tkanki tłuszczowj. A co do jedzenia to zawyczaj ludize mowia ze duzo jedza ale jak sie mnie pytaja ile jem to doznaja szoku , wtedy sobie uswiadamiaja ile to znaczy duzo jedzenia. Dziennie zjadam 3 całe jajak, 15 białek, 1,5kg mięsa, 800g ryzu brązowego albo makaronu ciemnego, 1kg warzyw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
ale to na koksie?

zreszta jaka waga, 120? czystego miecha?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2320 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65191
120kg chcialbym tyle mieć ,ma obecnie 110kg , a koksu juz nie musze kupowac do ogrzania bo mam w domu centralne ogrzewanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
he he

wiesz ocb :) nie chodzi o to ze sie czepiam bo rozumiem

1,5 kg miesa ciezko by mi bylo wmusic ale 20 kg lzejszy jestem i bf pewno wiekszy

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mega szybki metabolizm

Następny temat

insulinoodporność

WHEY premium