Szacuny
6
Napisanych postów
122
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
647
Witam. Mam pytanko, a mianowicie :
Mam sporo masy ciala, chcę to zamienic na same mięsnie tzn mam juz umięsnioną klate ręce itd. ale chcę rzeby to było ładnie "wyrzeźbione" tzn zeby każdy mięsien było widac... Co robic, aby to osiągnąc?
Szacuny
12579
Napisanych postów
162283
Wiek
37 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1243139
Twoje pytanie mozna zadac w 3 dzialach po pierwsze dieta-dzial odzywianie
po drugie trenign+areoby-dzial trening
po trzecie suple/odzywki-dzial odzywki i suplementy
Szacuny
2
Napisanych postów
498
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
4653
Witam wszystkich. Mam 17 lat, waże 72 kg i mierze 185 cm wzrostu. Po moich parametrach można wnioskować, że jestem "chudzielcem". Tak jednak nie jest. Kiedy miałęm 12 lat, borykałem się z różnymi problemami zdrowotnymi. Zażywałem leki sterydowe, które sprzyjały niestety nadmiernym gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Co tu dużo mówić, byłem małym grubasem. Dwa lata temu postanowiłem spalić tłuszcz zalegający pod moją skórą, zacząłem jeździć na rowerze, a do tego nadszedł okres dojrzewania i w przeciągu ok. czterech lat podrosłem 25 cm. Rower dał mi bardzo dużo, mianowicie długie i silnie umięśnione nogi. Brzuch, klatka piersiowa, pozostały niestety z dużymi nakładami tłuszczu. Podejrzewałem u siebie ginekomastię, jednak lekarz endokrynolog dał mi do zrozumienia, że nabrzmiałe sutki sprzyjają odkładaniu się tłuszczu na klatce piersiowej. Moim marzeniem jest piękna umięśniona sylwetka. Od niedawna stosuję dietę na rzeźbę i redukcję tłuszczu, regularnie przy tym ćwicząc. Moje pytanie jednak brzmi, - czy naprawde bez suplementów mój cały wysiłęk pójdzie na marne ??? Kolega polecił mi L-karnityne na spalanie tłuszczu oraz glutamine aby zapobiec katabolizmowi. Ja wolalbym obejsc sie bez suplementow, tylko czy to mozliwe ??? Prosze o pomoc
Szacuny
2
Napisanych postów
498
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
4653
Nie, nie absolutnie żadnych sterydów i suplementów. Jeżeli dobrze sięgam pamięcią to był to hydrokortyzon tzw "berotek" i masa innych, gdyż byłem zagrożony astmą. Fotkę postaram się przesłać jak najszybciej tylko nie wiem jak to zrobić. Dziękuje też za odpowiedź i pozdrawiam