SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

co lepsze na wieksze pluca..

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13124
co lepsze na pojemnosc pluc trening hiit czy aeroby ze stalym tetnem okolo 45min.. czy cwiczenia silowe takze przyczyniaja sie do powiekszenia pluc? chodzi mi glownie o trening kulturystyczny ost mialem robiona spirometrie bo jestem alergikiem i lekarka mi mowila zebym biegal ze stalym tetnem czyli aeroby..

Zmieniony przez - roberto_83 w dniu 2008-04-30 14:17:06

kulturystyka - moje życie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 219 Napisanych postów 3305 Wiek 60 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28054
przysiady ze stanga na barkach. 3 serie po 30 powt, przerwa miedzy seriami 1,5 min. dla mnie to najlepsze cwiczenie na powiekszenie pojemnosci pluc.
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13124
a co mysli pan o aerobach bardzo wolne tempo kolo 45min.. przysiady robie lecz do 12powtorzen..natomiast jak sie ma typowy trening silowy zakres ruchow 6-12 powt..wystepuje tutaj zatrzymanie powietrza na chwile..

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 219 Napisanych postów 3305 Wiek 60 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28054
pytasz o powiekszenie pojemnosci pluc wiec odpowiadam.
aeroby pozytywnie wplywaja na uklad sercowo naczyniowy, nie powieksza pojemnosci pluc. wykonaj przysiady jak zalecilem wez na poczatek 50% swej wagi ciala i zrob te 3 serie po 30 powt. u mnie pojemnosc pluc wynosi 7,5 litra. osiagnalem to wlasnie przysiadami z duza iloscia powt.
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13124
dzieki za porade,sprobuje z tymi przysiadami.. pzdr

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3656 Napisanych postów 36686 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 261621
trening nurkow/plywakow chyba bedzie dobry

Zmieniony przez - e-lite w dniu 2008-04-30 23:13:05
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13124
wlasnie wrocilem z treningu i na koniec wykonalem te przysiady lecz do 25powt bo wiecej juz nie dawalem rady.. w kazdym razie az mnie lekko wzielo na pawia a lalo sie ze mnie jak nigdy.. jezeli ma mi to cwiczenie powiekszyc pluca to bede je wykonywal z wielka checia ;] moje pytanie takie czy wykonywac to cwicz na poczatku czy lepiej na koncu treningu (tren fbw) czy popraotu zalezy od tego czy jestem w stanie zrobic to na koncu sesji..

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3656 Napisanych postów 36686 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 261621
mysle sam FBW z krotkimi przerwami miedzy seriami i cwiczeniami bedzie fajnie powiekszal pojemnosc pluc.. cos ala ACT
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 600 Napisanych postów 1849 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 208796
Wlasnie mialem zakladac podobny post. Moim problemem jest mala objetosc pluc, przez co mimo masy moich miesni piersiowych w bluzie wygladam na suchara.


Rozumiem, ze to dlugotrwaly proces. Marku po ilu latach takiego treningu zauwazyles u siebie zmiany?


Jeszcze jedno pytanie. Ile razy w tygodniu taki trening? 1 taki trening + tradycyjny trening po 1 razie w tygodniu bedzie ok?

Zmieniony przez - Polskikoks w dniu 2008-05-01 18:14:05
...
Napisał(a)
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 219 Napisanych postów 3305 Wiek 60 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28054
pszysiady po 30 powt 3 serie wykonywac na poczatku treningu nog. trening co 5 dni. jak dojdziesz do tych 3 serii z ciezarem własnego ciała, bedzies miał na tyle duża pojemnosc pluc jak i kondycje siłową ze bedziesz mogl ten trening wykonywac tyolko raz w mies, ale do tego czasu proponuje traktowac to jako najwazniejsze w planie. wymago to woli walki , determinacji i uporu. Zycze powodzenia.
pozdr
mc

ps
nie wiem na jakim etepie jestes , jesli na poczatku drogi to moze potrwac nawet do 2 lat, jesli juz robisc choc 1 taka serie toi do kilku mies
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 219 Napisanych postów 3305 Wiek 60 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 28054
sam tez po ciezkim treningu nog czulem sie padniety i zmeczony, obecnie moge wykonac 2 takie serie po 30 powt z ciezarem 100kg , do 3 serii nie podchodze bo czuje ze nie wykonam tej ilosci powt.
sam przeplatalem treniongi nog , czyli wykonywalem trening z 30 powt okresowo , a kilka lat temu przykladalem sie to duzych ciezarow pow 200kg w seriach od 3 do 6 powt.
jednak z perspektywy czasu uważam ze wiecej daje trening z duza iloscia powt .
pozdr
mc

IHS TEAM

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leucyna

Następny temat

Lamblie w woreczku zolcowym i nie tylko

electro
Polecane artykuły