SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pytanie dot. treningu w dwuboju olimpijskim

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5466

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 762
Witam
Ostatnio zainteresowalem sie dwubojem i zaczalem wykonywac rwania, podrzuty sztangi w domowym zaciszu.Przez ostatnie 2 tyg juz calkiem niezle opanowalem technike i sprawdzilem maksy dla 1 powt. w wyzej wymienionych cwiczeniach.Mam kilka pytan dot. treningu a mianowicie:
1.jaki procent ciezaru maksymalnego stosowac w seriach po 1 powt
2.ile serii
3.ile minut odpoczynku miedzy seriami
wczesniej trenowalem jeszcze 5x5 Billa Starra przez okres 2 mies

Z góry dzieki za odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 487 Wiek 40 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 43251
Rwanie robi się na wyprostowane ręce, wyrwanie na ugięte powoduje spalenie boju, chyba że zawodnik ma niedoprost w stawie łokciowym.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 331 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2688
1 90-95 %
2 5
3 4-8 minut
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 822 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6242
j/w ale zawodnicy dwuboju stosuja przerwy 1,5-3 minut;)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 762
I jeszcze jedno pytanie :) jesli zalezy mi na rozwijaniu sily ogolnej to co jest lepsze dwuboj czy trojboj ,czy lepiej polaczyc te dwie dyscypliny w nastepujacy sposob:

Poniedzialek:
Przysiad(ATG) 5x5
Podciaganie na drazku z obciazeniem 5x5
wyciskanie sztangi na lawie 5x5
zolnierskie wyciskanie sztangi 5x5
silowe rwanie 5x5
silowy podrzut 5x5

Sroda:
Martwy ciag 5x5
Podciaganie na drazku z obciazeniem 5x5
wyciskanie sztangi na lawie 5x5
zolnierskie wyciskanie sztangi 5x5
silowe rwanie 5x5
silowy podrzut 5x5

Piatek:
Przysiad(ATG) 5x5
Podciaganie na drazku z obciazeniem 5x5
wyciskanie sztangi na lawie 5x5
zolnierskie wyciskanie sztangi 5x5
silowe rwanie 5x5
silowy podrzut 5x5

2min przerwy miedzy seriami oraz ciezar 80%CM
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16131
Ogólniejszy rozwój nie tylko siły ale takze szybkości i dynamiki zapewni dwubój.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16131
W treningu dwóboju stosuj rózne modyfikacje metody ciężkoatletycznej, nie zawsze musisz pracowac na cięzarach maksymalnych i submaksymalnych dla rozwoju liczy sie takze praca objetosciowa.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 762
Ok dziekuje wszystkim za pomoc chyba zastosuje trening ktory rozpisalem wyzej
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2569
hej! a ja myślę że nie powinno się ograniczać tylko do 2-boju czy 3-boju. oba są ważne i aby w pełni się rozwinąć należy obie dyscypliny trenować okresowo. 2-boiści z tego co wiem to wykonują też przysiady i martwe ciagi (tylko tam w swoich wersjach) tak że wszystko jest powiązane. ale wg. dla osoby amatorsko trenującej najlepiej będzie podzielić sobie plany na okresy i tak np. przez miesiąc 3-bój potem z 1-2 tygodnie przerwy i mięsiąc z 2-bojem i tak na zmianę.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16131
logiczne jest że wykonuja przysiady i ciagi to podstawowe ćwiczenia ameryki nie odkryłes
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 762
Mam jeszcze pytanie nastepujace czy podczas trenowania rwania,podrzutow rosnie takze sila maksymalna tak jak ma to miejsce w wolniejszych ruchach typu wyciskanie zolnierskie sztangi,czy tylko rosnie sila eksplozywna i dynamiczna??
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16131
Przedewszystkim siła maksymalna jak to określiłeś.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bandaże do TS

Następny temat

trening na wyciskanie

electro
Polecane artykuły