SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dlaczego ATP a nie inne związki?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4184

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Pitt Bull z działu Odżywki, Suplementy.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8
Witam.
Może to nie jest forum naukowe ale widze ze sporo osob jest zorientowanych w tym temacie lepiej niz ja Potrzebuje odpowiedzi na takie oto pytanie:
Dlaczego ATP jest glownym przenonikiem energii w komorce jak inne zwiazki (np. fosfoenolopirogronian, karbamoilofosforan, fosforan keratyny) sa znacznie lepsze tzn maja duzo wiekszy potencjal przenoszenia grupy fosforanowej.
Fosfoenolopirogronian: 14,8 kcal/mol
karbamoilofosforan: 12,3 kcal/mol
ATP: tylko 7,3 kacl/mol
Proszę o szybką odpowiedz tu na forum badz na maila: [email protected]
Pozdrawiam i z gory dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8
Dzieki Ambroziak o to wlasnie mi chodzilo, tak cos kombinowalam ale nie wiedzialam jak to ubrac w slowa. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2969 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26817
chyba prace z bioli piszesz..
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 182786
wiesz co przeniose Twoj temat do dzialu Nutrifarm
mysle ze tam szybciej uzyskasz odpowiedz


Zmieniony przez - Pitt Bull w dniu 2007-11-27 09:40:33

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2810 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16899
ATP - (adenozynotrifosforan) jeden z najważniejszych nukleotydów w komórce, pełni funkcję uniwersalnego przenośnika energii, związek z którego organizm czerpie energię do życia.


tu jest troszke napisane o tym https://www.sfd.pl/Ketogeniczne_zmagania_z_dieta-t313768.html

Zmieniony przez - Aderos w dniu 2007-11-27 09:41:35

always the sun

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8
Dzieki ale w tym artykule nie ma nic ciekawego, poza tym wiem doskonale co to jest ATP jednak nikt z mojej grupy nie potrafi odpowiedziec na to pytanie!!! Zadala nam je babka na biochemii (studiuje medycyne) i jak to zwykle u niej bywa jak nikt nie umie odpowiedziec to na pewno takie pytanie bedzie na egzaminie wiec tak czy siak potrzebuje odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 696 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12290
Anulka87, jak sie dowiesz to podziel sie tu wiedza ; )

wierz w siebie bo religie moga zawieść ; )))

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 55031
Napewno ak p. Szukala i p.Ambroziak znajdą chwile czasu to odpowiedzą bo jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, aby czegoś nie wiedziele

A może Grasik, Biniu lub Kanar?
...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
sorry nie pomoge - nie moja dziala zainteresowan :(
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 185431
a szukalas informacji na temat stabilnosci wiazan tworzonych przez te nosniki z grupami fosforanowymi czy tez ich 'reaktywnosci' /checi do formowania wspomnianych wiazan/???
...
Napisał(a)
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 9767 Wiek 5 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 23579
Anulka - odpowiedź jest bardzo prosta... ATP jest właśnie dlatego uniwersalnym przenośnikiem energii, że leży dokładnie pośrodku wrtości energii swobodnej hydrolizy. Dzięki temu może równie łatwo pobierać, jak też oddawać rodnik fosforanowy.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
hmmmm
dazenie do rownowagi - banalnie proste - dzieki Slawku :D
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

Sposób na szybkie efekty?

Następny temat

Jakie odżywki na wieksza mase??

electro
Polecane artykuły