SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przeczekać do siłowni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 84
Mam 16 lat, 43 kg i 160 cm. Na siłownię zamierzam chodzić dopiero jak będę miał 19 lat, bo mam niedowagę, ogólnie jestem za słaby a w dodatku bardzo nieśmiały i lękliwy, co jest chyba największym problemem. Przez wiele lat nic nie ćwiczyłem oprócz WF-ów w szkole. Od stycznia 2006 r. zacząłem ćwiczyć w domu gimnastykę, od wakacji 2006 r. zacząłem do tego ćwiczyć coś w rodzaju treningu siłowego (drążek, ciężarki, pompki, przysiady, brzuszki, napinania mięśni). Jednak robiłem to prawie bez żadnej wiedzy na temat organizacji treningu. Od końcówki grudnia zaplanowałem sobie oprócz gimnastyki 6x w tygodniu po 40 minut także domowy "trening siłowy", który zamierzam kontynuować do czasu chodzenia siłownię (a więc przez kilka lat). Ten trening siłowy zamierzam wykonywać 3x w tygodniu po około godzinę. Do dyspozycji mam drążek i dwa 4-kg ciężarki. Oto mój program:

rozgrzewka - 2 minuty bieg w miejscu
20x pompki
20x przysiady
5x podciąganie na drążku nachwytem
5x podciąganie na drążku podchwytem
5 minut rowerek na leżąco w powietrzu lub 5 minut napinanie mięśni nóg
20x pompki
10x pompki
20x przysiady
20x podnoszenie dwóch ciężarków po 4kg
20x "-"
10x "-"
5 minut napinanie mięśni pleców i piersiowych
50x brzuszki

Mam kilka pytań:
1) Moim celem jest tylko przetrzymać jakoś do czasu chodzenia na siłownię, przytyć i poprawić sylwetkę; jaki charakter miałby mój trening (na masę, siłę, rzeźbę, poprawę siły, wytrzymałość, kondycję?)
2) Czytałem, że co jakiś czas trzeba dorzucać 1 pompkę, przysiad, brzuszek, kupić cięższe ciężarki. A więc co jaki odstęp czasu powinienem zwiększać te "rzeczy"? Co tydzień, miesiąc?
2) Czy ćwiczenia robię w dobrej kolejności?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1460
Proponuje: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm
na dole masz zestawy cwiczeń.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 890 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17794
Pogłębiaj wiedze, czytaj dużo sfd! Będą z Ciebie ludzie!

moc moc moc

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2038 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31063
zbuduj mase, ułóż trening i idź na siłownie wcześniej, będziesz ćwiczył z rozsądkiem będzie ok
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 246 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1656
Otóż to. Spróbuj plan domatora. Za jakiś czas możesz zacząć ćwiczyć (oczywiście rozsądnie)

Zmieniony przez - PachoKR w dniu 2006-12-27 17:30:14
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 211
ja na poczatek proponuje streczing, i ogolnorozwojowke, a nie trening silowy, poznej po oglnorozwojowce plan domatora z uwzglednieniem masy pamietaj nei zawsze jak bedziesz duzo cwiczy to miesnie ci urosna wrecz przeciwnie ulegna spaleniu!

...8 miechów bez kompa...

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moj plan na mase

Następny temat

Nie za duzo?

electro
Polecane artykuły