Jestem tu raczej nowy więc trochę opiszę mój staż treningowy. Jakiś roku temu ważyłem 96 kg na 180 cm wzrostu. Ok 20 kg nadwagi. Udało mi się zrzucić ponad 20 kg dzięki ćwiczeniom na orbitreku. Teraz mam niby prawidłową wagę, choć trochę tłuszczu na brzuchu i tyłku jeszcze jest
Jestem bardzo zadowolony z tych jazd bo moja wydolność znacznie wzrosła, jestem w stanie biec dłużej od szczupłych ale nie ćwiczących chłopaków z klasy. Od paru miesięcy ćwiczę na 'siłowni' u kumpla i teraz wraz z zakupem dodatkowego sprzętu mam zamiar przejść z 'obwodówki' na ostry trening poszczególnych grup. Myślałem nad pierwszym cyklem czy to będzie na masę, czy na rzeźbę. Doszedłem do wniosku że warto załapać trochę więcej mięśni, później je ewentualnie rzeźbić. Ja nie będę miał problemu żeby załapać trochę masy, przytyję dość łatwo tylko zmienię obecną dietę. Mam tylko takie pytanie - chcę cały czas zachować jazdy na orbitreku, aby nie wypaść z rytmu, bardzo podoba mi się moja wydolność tlenowa. Czy jeżeli będę cały czas na nim jeździł to uda mi się zdobyć masę? Uwzględnię te jazdy w diecie, zainwestuję w batony itp. Czy wtedy jest szansa na masę, czy powinienem sobie te jazdy na czas masowania odpuścić? Mam na to swoje zdanie, ale chcę się upewnić.
Jestem bardzo zadowolony z tych jazd bo moja wydolność znacznie wzrosła, jestem w stanie biec dłużej od szczupłych ale nie ćwiczących chłopaków z klasy. Od paru miesięcy ćwiczę na 'siłowni' u kumpla i teraz wraz z zakupem dodatkowego sprzętu mam zamiar przejść z 'obwodówki' na ostry trening poszczególnych grup. Myślałem nad pierwszym cyklem czy to będzie na masę, czy na rzeźbę. Doszedłem do wniosku że warto załapać trochę więcej mięśni, później je ewentualnie rzeźbić. Ja nie będę miał problemu żeby załapać trochę masy, przytyję dość łatwo tylko zmienię obecną dietę. Mam tylko takie pytanie - chcę cały czas zachować jazdy na orbitreku, aby nie wypaść z rytmu, bardzo podoba mi się moja wydolność tlenowa. Czy jeżeli będę cały czas na nim jeździł to uda mi się zdobyć masę? Uwzględnię te jazdy w diecie, zainwestuję w batony itp. Czy wtedy jest szansa na masę, czy powinienem sobie te jazdy na czas masowania odpuścić? Mam na to swoje zdanie, ale chcę się upewnić.
Krzysztof Piekarz