Chciałbym zacząć trenować zapasy ale nie wiem czy nie jestem za lekki. Mam 14 lat, waże 51,5 kg przy 168 cm. Czy dałbym sobie rade?Moja siła przy takiej masie również nie jest wielka wolałbym oczywiscie bardziej BJJ ale nigdzie w okolicy nie mam sekcji. Prosze o szybką odpoowiedź
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
niby tak ale w ostatnim numerze KIF mowil ze w wieku 8 lat juz startowal na zawodach i podrzucil z 42kg a jakos urosl do 185cm wzrostu!! wiec jak dla mnie sa to bajki:) tak samo bracia dolegowie(doledzy)sa wielcy a tez od malego trenuja.
Dumna Legia Warszawa. ..
https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM
...
Mam 44 lata i nie wiem czy mogę iść do dentysty, proszę pomóżcie.
Pytanie bez sensu. Masz tam kat. wagowe itp. Idź i trenuj, a nie kombinuj. Zapasy to jedna z najlepszych rzeczy jaką trenowałem, super działa ogólnorozwojowo.
Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-08-21 12:36:25
Pytanie bez sensu. Masz tam kat. wagowe itp. Idź i trenuj, a nie kombinuj. Zapasy to jedna z najlepszych rzeczy jaką trenowałem, super działa ogólnorozwojowo.
Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-08-21 12:36:25
Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1
...
Piszesz ze masz 14 lat więc się o nic nie martw,masa przyjdzie z wiekiem,zatem ruszaj na trening.
Ring Jest Moim Kościołem,Walka Moim Niebem,Mixed Martial Arts Moją Religią
...
to może ja zkorzystam z tematu i spytam: mam 19 i ok 80kg teraz idę na studia i zamierzam kontynuować treningi bjj/sw ale chciałem je uzupełnić o judo albo zapasy na sekcji akademickiej i co byście mi poradzili [trochę martwie sie czy na zapasy nie jest za późno]
...
Ja trenuje bjj od paru lat, mam 181 cm wzrostu i waze 87 kilo, od pewnego czasu mysle aby zaczac uczyc sie jezyka portugalskiego, czy nie jest za pozno?
Doradca dzialu grappling i C/S.
...nie powiedziales w ryj to nie powiedziales nic...
...
a ja mam łapy twarde i sztywne, silny jestem jak koń, a nie przeszkadza mi to w pracy rąbać w klawiaturę parę godzin dziennie.
dostrzegasz analogię?
sztuki walki są dla wszytkich, również dla tych, co chcą zbobyc siłę i sprawność. każdy znajdzie tu swoje miejsce.
dostrzegasz analogię?
sztuki walki są dla wszytkich, również dla tych, co chcą zbobyc siłę i sprawność. każdy znajdzie tu swoje miejsce.
...
Niczym się nie przejmuj. W treningu zapasów - tak jak i wszystkich innych sztuk walki (bądź czegokolwiek innego) najważniejsze jest samozaparcie i motywacja do treningów. Najważniejsze, by mimo trudów treningu sprawiało Ci to radość. Żebyś miał poczucie, że to co robisz ma sens i daje Ci satysfakcję. Jeśli chodzi natomiast o predyspozycje do zapasów pod kątem Twoich szans na zawodach, to jeśli będziesz ambitny masz szansę osiągnąć sukces. Być może masz duży talent do zapasów. Być może nie - wówczas przy ogromnej harówie również można coś osiągnąć - tu talentem będzie wytrwałość.
Zapasy to piękny i bardzo uniwersalny sport, a raczej sztuka. Jeśli nie przyniesie Ci sukcesów sportowych, to na pewno da Ci dużo satysfakcji oraz pozytywnie wpłynie na Twoje życie.
Polecam stronę http://www.goliszewski.pl/kim_jestem,zapasy.html
Pozdrawiam i życzę owocnych treningów.
Zapasy to piękny i bardzo uniwersalny sport, a raczej sztuka. Jeśli nie przyniesie Ci sukcesów sportowych, to na pewno da Ci dużo satysfakcji oraz pozytywnie wpłynie na Twoje życie.
Polecam stronę http://www.goliszewski.pl/kim_jestem,zapasy.html
Pozdrawiam i życzę owocnych treningów.
--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali
zapasy.krakow.pl
...
Sport rzeczywiscie fajny tylko niektórym chyba przyhamowuje wzrost,
jednak jeżeli chcesz osiągać sukcesy to trzeba juz zaczynać w tym wieku ...
jednak jeżeli chcesz osiągać sukcesy to trzeba juz zaczynać w tym wieku ...
My baby shot me down ...
...
Niestety pewne dyscypliny służą wzrostowi a niektóre nie.
Przykładem tych służących jest pływanie, koszykówka siatkówka.
Niestety większość graplerskich dyscyplin hamuje wzrost,
najgorsze są w tym przypadku zapasy ale i judo rownież.
Łatwo sobie można to wyjaśnić analizując obciążenia na kręgosłup.
Jest to jednak bardzo indywidualna sprawa.
Na jednych działa bardziej na innych mniej.
Oczywiście najgorsze jest podnoszenie ciężarów
i dlatego w normalnych krajach treningi w tej dyscyplinie rozpoczyna się
w 21 roku życia
Opieram się na paru artykułach z prasy fachowej (tzn. dla nauczycieli WF)
tudzież własnych obserwacjach i opiniach kolegów związanych ze sportem.
Wydaje mi się że decydująca jest intensywność wertykalnego treningu siłowego, czyli przysiady etc.
Przykładem tych służących jest pływanie, koszykówka siatkówka.
Niestety większość graplerskich dyscyplin hamuje wzrost,
najgorsze są w tym przypadku zapasy ale i judo rownież.
Łatwo sobie można to wyjaśnić analizując obciążenia na kręgosłup.
Jest to jednak bardzo indywidualna sprawa.
Na jednych działa bardziej na innych mniej.
Oczywiście najgorsze jest podnoszenie ciężarów
i dlatego w normalnych krajach treningi w tej dyscyplinie rozpoczyna się
w 21 roku życia
Opieram się na paru artykułach z prasy fachowej (tzn. dla nauczycieli WF)
tudzież własnych obserwacjach i opiniach kolegów związanych ze sportem.
Wydaje mi się że decydująca jest intensywność wertykalnego treningu siłowego, czyli przysiady etc.
My baby shot me down ...
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz