Szacuny
28
Napisanych postów
1971
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
9219
Niedawno dowiedziałem się że mając wadę wzroku, nie wskazane jest ćwiczenie na siłowni. Problem sprowadza się do tego że podczas podnoszenia ciężarów wzrasta ciśnienie w oku (powodując odklejanie się rogówki, pogłębianie się wady wzroku) Dlatego mam pytanie (szczególnie do osób ktorych ten problem dotyczy), JAKIE ĆWICZENIA WYKONYWAĆ BY CIŚNIENIE DIAMETRALNIE SIĘ NIE PODNOSIŁO? (Wiem że wykluczone są ćwiczenia z ciężarem nad głową, i że nie wolno wstrzymywać oddechu przy podnoszeniu.)
Szacuny
4
Napisanych postów
510
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
28014
byl juz na forum chlopaczek pytajacy o to.
zachowaj umiar a bedzie ok. nie przesadzaj z ciezarem.
a najlepiej bedzie jak pojdzesz do lekarza znajacego sie na rzeczy i zapytaj.
Upadłem! Nikt nie poda ręki?!! Nie szkodzi! SAM WSTANE! ... SILNIEJSZY!!!
Szacuny
28
Napisanych postów
1971
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
9219
Lekarz raczej mi nie powie czy np. unoszenie ramion ze sztangą stojąc podnosi ciśnienie w oku czy nie. Dlatego pytam się ludzi którzy mają podobny problem, a dalej ćwiczą, chcę wiedzieć jakie ćwiczenia wykonują.