SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia nie obciazajace kregoslupa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 619
Czesc, zaczalem chodzic "na powaznie" na silownie, i dlatego nie jestem jeszcze obeznany co do niektorych rzeczy choc juz troche na ten temat czytalem. Mimo ze cwicze to chcialbym jeszcze rosnac(wzwyz) a ludzie mi mowili ze od silowni sie maleje. I dletego mam do Was (ekspertow) kilka pytan:
1. Czy jak sie cwiczy nogi to sie rosnie?? Bo wyczytalem gdzies w gazecie(nie pamietam jakiej) ze podczas cwiczenia nog uwalnia sie jakis hormon ktory powoduje ze rosniemy)
2. Wiem ze kazde cwiczenie na kazda partie miesni w jakis sposob obciaza kregoslup. Ale nie wiem wlasnie ktore cwiczenie i na ktore miesnie obciaza ten kregoslup najbardziej i ktorych miesni nie powinienem robic aby dalej rosnac(wiem jedynie ze podobno cwiczenia na barki sa niezdrowe dla kregoslupa ale czy inne tez?)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 911
Cwiczenia na barki i martwy ciag napewno nie pomagaja twojemu kregoslupowi ale jezeli jestes poczatkujacy to napewno ciezary ktore bierzesz nie narobia szkod.Gdyby pare kilo mialo zahamowac twoj wzrost to co z noszeniem plecaka albo dzwiganiem niedzielnych zakupow dla mamy :P Bylo juz pare takich tematow i zdania byly podzielone. Moim zdaniem jezeli masz urosnac to urosniesz.Tak samo jak niby palenie hamuje wzrtost i zmniejsza wydolnosc pluc.A moj kumpel pali 7 lat (ma 18) ma ponad 1,80 a biega szybciej niz hart.

Moim zdaniem powinienes robic barki hantlami.Robiac hantlami napewno bedziesz bral mniejsze ciezary niz na sztandze.A dopoki nie bedziesz bral naprawde duzych ciezarow to nie masz sie o co martwic.

Powiedz ile masz lat i ile wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
https://www.sfd.pl/temat213555/ miłej lektury
I napisz jak wyzej kolega, ile masz lat

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 619
Moze to was troszke zdziwi ale ja mam juz troszke ponad 19 lat ale maetryka tu chyba nie mowi calej prawdy ( z wygladu byscie mi dali 16 gora 17 lat a lekarz ocenil moj wiek kostny czyli to od czego w pewnej mierze zalezy rozwoj wzrostowy na 3 lub nawet 4 lata mniej niz mam). Mam niecale 170 cm i niewiem wlasnie czy cos jeszcze urosne czy juz nie ale wlasnie niechce sie zbytnio kurczyc na tej silowni.

Dzieki za powazne odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1137 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13549
skurczyc to sie napewno nie skurczysz :) w takim wieku juz masz jakos ten kregoslup uksztaltowany to nie powinno ci sie juz nic stac o ile zachowasz technike dobra. narazie moglbys jedynie odpuscic martwy ciag, przy cwiczeniu nog tez sie kregoslup obciaze bo wkoncu jakos ta sztange trzeba trzymac. a bartki tak jak mowil przedmowca rob na hantlach i bedzie dobrze, ja cwicze juz jakis czas i jeszcze zadnych problemow z kregoslupem nie mialem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czemu wszyscy tak polecaja????

Następny temat

aeroby w dzien treningowy

WHEY premium