Szacuny
0
Napisanych postów
4
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
39
Oczywiście że nie karzdy ma tokarkę aby sobie obrobić stal.
Jednak ja przedatawiłem prosty i bardzo dobry sposub na super gryf.
A jeśli macie znajomego który ma tokarkę to z pewnością przyda się jego pomoc w budowie siłowni a jesli umie spawać to już jest super sprawa.
Co do wyciskania to zgadzam się że nie każdy dzwignie od razu setkę, i nie potrzebuje super wytrzymałego gryu, na poczatku wystarczy zwykła grubościenna rura którą pużniej zalejemy betonem.
Jednak z czasem ta rura nie wystarcza, i trzeba czegoś mocniejszego i trwalszego.
A i jeszcze słówko o betonowych obciążnikach, jeśli robicie z betonu obciążenie to radze zakupić siatkę z drobnymi oczkami(plastilową lub metalową) kturą radzę kłaść warstwami podczas zalewania (warstwa betonu i siatka)
Taki obciąrznik nawet jak pęknie to się trzyma na siatce i się tak nie kruszy.
Mam dyslekcję więc piszę z blędami ortograficznymi.
Pozdrawiam wszystkich :)
Szacuny
0
Napisanych postów
54
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1476
Ja tez mam gryf robiony, zrobil mi go moj wujek jest on zrobiony z jakiegos lacznika rurka jest pelna w srodku...ma 200 cm i jest nagwintowana z obydwu stron.Teraz zamiezem sprawic sobie krutszy gryf:]
Szacuny
14
Napisanych postów
2148
Wiek
36 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
13514
zeby zrobic dlugi gryf zwykla tokarka nie wystarczy musi byc specjalistyczna do toczenia dlugich przedmiotow
a calowa rurka to ne zagruba troche bo ona ma bodajze 32-33mm po wiezchu i ci ciezary z supermarketu nie najda