oki.Czyli trening siłowy niezbyt mocno usczupla zapasy glikogenu.A więc Carbo zaleca się głównie po to aby dać dodatkową energię do wzrostu mięśni i ochronić je przede katabolizmem a gdy na celu mie mamy wzrostu mięśni wówczas samo białko może wystarczyć do regeneracji a węgle uzupełnimy sobie potem.
Moje pytanie wzięło się stąd że przeczytałem kiedyś w jakimś czasopiśmie że gdy po treningu odrazu spożyjemy białko wówczas zostanie one zamienione na energie.
A o co chodzi z tym mleczanem i węglami.Czy węgle złożone ułatwiają utylizację mleczanu?(Bo wiem że duża ilość węgli prostych po wysiłku zamiast ułatwić może utrudnić regeneracje.To spowodowane tym że glikogen zacznie odnawiać sie ze spożytych węgli prostych(np:glukozy)zamiast z mleczanu i w ten sposób utrudni się jego utylizacja.)
Moje pytanie wzięło się stąd że przeczytałem kiedyś w jakimś czasopiśmie że gdy po treningu odrazu spożyjemy białko wówczas zostanie one zamienione na energie.
A o co chodzi z tym mleczanem i węglami.Czy węgle złożone ułatwiają utylizację mleczanu?(Bo wiem że duża ilość węgli prostych po wysiłku zamiast ułatwić może utrudnić regeneracje.To spowodowane tym że glikogen zacznie odnawiać sie ze spożytych węgli prostych(np:glukozy)zamiast z mleczanu i w ten sposób utrudni się jego utylizacja.)