SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

D.Szukała-zalecenia

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Uważam, że carbo powinines przyjąć z kreatyną po treningu, a następnie po kilkudzisieciu minutach (ok.30) możesz przyjąć preparat białkowy. Uważam, że warto przed pełnowartościowym posiłkiem przyjąc odżywkę białkową, gdyz normlany posiłek ze wzgledu na swoją złożoność nie odnowi w tak szybkim czasie strat białkowych co odzywka. Najwyżej w pierwszym posiłku po treningu nie musisz spozywać dużej ilości produktów białkowych.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Poznalem Pana opinie n/t wafli ryzowych bezposrednio po treningu.

Proponuje Pan alternatywnie odżywkę Olimp CARBO (50g) lub sok pomaranczowy (rozumiem, ze nieslodzony?)

Jakie jest Pana zdanie n/t glukozy (25-30)g z woda jako uzupelnienie glikogenu po treningu?

Dziekuje z gory za odpowiedz.

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
No coż, bardziej oczywiście polecam odzywke Carbo, ze względu na korzystniejszy skład węglowodanowy. Jeżeli jednak sa ograniczone fundusze, to proponowana dawka glukozy nie jest błędna.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Jeszcze kwestia sniadania, moze byc 100g kus kus(W 75;B-15)+ serek wiejski (W-2,5;B-12) + kawalek razowego chleba i wedliny?
W zasadzie mialo byc B-50g;W-91;T-23 ale swiat sie chyba nie zawali:)

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
No pewnie, że może być

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Posiłki-------------------godz.--Danie :)
1 od razu po przebudzeniu-6 30---250 ml soku pomaranczowego
2 sniadanie---------------7 10---paltki(100g)+mleko2%(450ml)
3 2 sniadanie a)----------10 35--2x kromka chleba + 100g szynki z indyka
4 2 sniadanie b)----------11 40--jablko
5 2 sniadanie c)----------12 35--2x kromka chleba + 100g szynki z indyka
6 przed treningiem--------15 00--ziemniaki + piers z kurczaka(150g) + warzywa
7 po treningu-------------17 50--50g wafli ryzowych (teraz bedzie 250ml soku pomaranczowego)
8 40 min po treningu------18 30--makaron(100g) + ser chudy(150g)
9 przed snem--------------21 00--szynka z indyka(100g)

Proporcje:
WW. ok. 5g/kg
Bialko 2.5g/kg
Tluszcz 0.5g/kg
Kcal - ok. 2500

bialko- 175g
ww - 350g
tluszcz - 34g

Woda:
8 00 do 15 00 - 1.5l
15 30 - 16 00 - 0.5l
trening - 1.5l
18 00 - 22 00 - 1.5l
Lacznie 5l

Typ budowy: endomorficzny
Waga: 67.5kg

Trening 3x w tygodniu
intensywnosc niska i srednia
************************************************************************************
prosze o rozpiske taka jak otrzymal belkot (chce wiedziec jakie wit. i mineraly mam przyjmowac dodatkowo - jesli wyst. niedobory)
1) Co sadzisz o proporcjach b.t.ww.?
2) Prawdopodobnie juz nie bede jadl wafli po treningu wiec pytanko do soku:Czy rozrrabiac z woda np. pol na pol ???
3) Prosze o ogolne rady i poprawki do mojej dietki

stosuje ja tydzien i oto co zauwazylem
spadek wagi o 1kg i wzrost obwodow miesni (np. w bicu ponad 0.5cm podskoczylo!)


Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
a ja mam pytanie czy Carbo mieszamy z woda czy mlekiem?
Bo jeśli mamy mieszać z mlekiem i do tego kteatyne (oczywiście po treningu) to słyszałem, że mleko osłabia wchłanianie kratyny? jak to jest?

Rafał
Pozdrawiam

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
tylko z woda.

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Anar: Podaje ci dokładne podsumowanie diety:

A więc dostarczasz:
167g bialka, w tym zwierzece 130g oraz roślinne 37g
30g tłuszczów
356g węglowdanów

Jeżeli chodzi o niedobory witaminowo-mineralne, to istnieje mały niedobór wapnia (22% - ale do zaakceptowania). Bardziej niepokojący jest niedobór witamin antyoksydacyjnych A (62%) i E(50%), dlatego jeżeli chcciałbyś pod tym względem coś zmienic to proponuje ci np. nowy preparat jaki został wypuszczony przez OLIMP – BETA KAROTEN. Zawiera ona akurat idealne dawki witamin jakie potrzebujesz. Poza tym reszta bez zastrzeżeń.

Miałbym jednak pewne obiekcje co do proporcji b, w i t w diecie. Z analizy wyszło mi że białko stanowi u Ciebie 29,5%, tłuszcze 11,4% a węglowdany 59,5%. Wydaje mi się że jest zbyt dużo węglowdanów w stosunku do tłuszczów, co przy endomorficznej budowie ciała może nie być do końca korzystne. Troszeczkę tłuszczów warto również dostarczyć ze względów zdrowotnych, dlatego proponuje dołozyć oliwe z oliwek na surowo oraz raz po raz zamiast piersi tłustą rybę morską.

Nie wiem dlaczego pijesz na czczo sok pomarańczowy, to z jakiś szczególnych powodów?
Przed treningiem warto zamiast ziemniaków raz po raz zastosować węglowodan o większej zawartości błonnika np. ryż brązowy

Po treningu siłowym nie ma konieczności rozcieńczania spozywanego soku.



szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
A jak smakuje carbo z wodą? - Borsuk - pijesz już karbo? jaki smak - dobrzes smakuje?

Rafał
Pozdrawiam

-[][]------[][]-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy mozna laczyc? -do specjalisty

Następny temat

D.Szukała - Olimp-suplementacja

WHEY premium