SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

D.Szukała-zalecenia

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 445 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21215
czy może pan rozpisać dla mnie diete założenia to budowa masy mięśniowej z utratą tłuszczu
ćwicze 5 razy w tygodniu
moja waga 85 kg wzrost 174 cm
pas 90 cm
typ budowy lekko otłuszczony zwłaszcza brzuch i uda
moja dotychczasowa dieta
pobudka 5.00
1.posiłek omlet z 3 jaj całych i 4 białek + płatki owsiane ok 50g godz.5.15
2.posiłek 200 g twarożku + bułka grahamka godz. 9.00
3.posiłek 150g wędliny + bułka grahamka godz. 12.00
4.posiłek przedtreningowy 100g ryżu 250g piersi z kurczaka godz. 14.30
trening 16.00
5.posiłek potreningowy 40g serwatki 80% 50g ww z odżywki godz. 17.00
6, posiłek 200g twarożku 19.30
7.posiłek 40g białko jaja 80% 22.00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Podaje ci podsumowanie:

A więc w diecie dostraczyłeś:

energia 2650kcal
białka 219g + 64g z odzywki = 283g
tłuszcz 30g
węglowod. 244 = 46 = 290g

Generalnie nie ma większych błędów. Jest troszeczkę mało tłuszczu w diecie, wiec proponuję dziennie np. 2 łyzki oliwy z oliwek. Jest to dieta o zwiększonej podazy białka na rzecz węglowodanów co przy Twojej budowie jest korzystne. Jest trochę niska podaz błonnika, więc np. proponuje zastąpić ryż jasnym - ciemnym. Jeżeli chodzi o niedobory to Wapn (62% niedoboru), A - 22% , E - 46% , B1 - 18%. Nie sa to oczywiście jakieś drastyczne niedobory, jednak proponowałbym zwiekszyc ilośc antyoksydantów w diecie. Korzystny może być preparat A+E oraz witamina C 0,2. Polecam także OLIMP GREEN TEA - pomoże ci to nie tylko złagodzic procesy oksydacyjen, ale także pozbyc się tkanki tłuszczowej, z którą walczysz ( to wspaniały ergogenik). Po treningu 50g węglowdanów z samej odżywki to trochę mało. Może warto było by jeszcze dorzucić później jakies węglowdany złożone? Jeżeli chciałbyś skorzystać z dobrej dla siebie suplementacji to proponuje OLIMP HMB oraz wspomniany wczesnie OLIMP GREEN TEA - to ci na pewno pomoże. To tyle co mi się na szybko rzucilo w oczy. Pozdrawiam



szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Przedstawię poniżej jak wyglądają u mnie posiłki i mam w związku z tym kilka pytań.

8:30-1 posiłek
11:30-2 posiłek
14:30-3 posiłek
16:30- trening
18:00-koniec treningu
18:00-CARBO
18:20-BIAŁKO
20:00-4 posiłek
23:00-5 posiłek

Pytania:
1.Ile gram CARBO pić po treningu? Pisaliście że ok 1g/kg-czy to troszkę nie za dużo?Jaka będzie najlepsza proporcja do białka.

2.Jakie białko byłoby tutaj najlepsze?Serwatka?Czy wybrać izolat czy koncentrat?Zwracając uwagę iż izolat jest 2 razy droższy.

3.W jakich ilościach stosować białko aby zachować najlepsze proporcje?

4.Jaki zrobić odstęp czasowy od wypitego bialka do pełnowartościowego posiłku? Czy 1h 40 min wystarczy?

5.Czy o 23 zjadać normalny zaplanowany posiłek-tuńczyk+chleb razowy czy lepiej wypić białko?

6.Czy po tym 5 posiłku czekać jeszcze aby wypić białko na noc czy wystarczy to już na zabezpieczenie katabolizmu nocnego?

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Ja mam swoje powiedzmy teorie i przyzwyczjenia ale chciałbym poznać Twoją opinę.

Myślę że odpowiedź w punktach nie zajmie Ci wiele czasu i będzie czytelna.

Pozdrawiam!

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Ok, spróbuje przedstawić swoje zdanie:

Pytania:
1.Ile gram CARBO pić po treningu? Pisaliście że ok 1g/kg-czy to troszkę nie za dużo?Jaka będzie najlepsza proporcja do białka.

odp. najbardziej optymalna porcja carbo to 25-50g. Białko proponuje 20-30 min po odzywce Carbo, ok. 25g preparatu wysokobiałkowego. W tym przypadku nie mają większego znaczenia proporcje

2.Jakie białko byłoby tutaj najlepsze?Serwatka?Czy wybrać izolat czy koncentrat?Zwracając uwagę iż izolat jest 2 razy droższy.

Wszystko zalezy od funduszy. Czy bedzie to WPI czy WPC, nie ma az tak wielkiego znaczenia.

3.W jakich ilościach stosować białko aby zachować najlepsze proporcje?

W celach anabolicznych białko do węglowodanów powinno być w stos. 1:4

4.Jaki zrobić odstęp czasowy od wypitego bialka do pełnowartościowego posiłku? Czy 1h 40 min wystarczy?

Wystarczy 30-40 min

5.Czy o 23 zjadać normalny zaplanowany posiłek-tuńczyk+chleb razowy czy lepiej wypić białko?

proponuje białko, aczkolwiek posiłek jaki opisałeś równiez może by`c

6.Czy po tym 5 posiłku czekać jeszcze aby wypić białko na noc czy wystarczy to już na zabezpieczenie katabolizmu nocnego?

Wszystko zalezy ile białka w diecie dostarczyłeś. jezli twoja dieta była prawidłowa nie musisz sie specjalnie martwić o katabolizm. Jeżeli natomiast chciałbyś proces katabolizmu zminimalizować to proponuje np. glutaminę lub HMB.




szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Czyli wystarczy 50 gram carbo? Do tego 25 gram białka. Pisałeś że proporcja anaboliczna to 1:4 - wypadałoby w takim razie pić 100gram carbo...jak to się ma?
Napisałeś również że wystarczy 30-40 min do posiłku pełnowartościowego-nie za szybko?Zdąży się przyswoić białko wypite?
Glutamina wchłania się szybko-zawsze wiedziałem że bierze się ją w stanach katabolizmu-po treningu, rano,a Ty piszesz żeby stosować ją równiez na noc? Dlaczego? W jakich dawkach?

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Danone: to jest tak: proporcje miedzy białkami i węglowdany są przede wszystkim istotne w rozrachunku całej diety, a nie tyle w poszczególnych posiłkach. Oczywiście możesz przyjąć także w proporcji (4:1) po treningu. zazwyczaj jednak wychodzi do zbyt duża porcja odżywki (jak zauwazyłeś) a nie jest to koneczne.
Odzywka spożyta na pusty żołądek wchłania się bardzo szybko i z pewnością nie musisz dłużej czekać niż 40 min do posiłku. Oczywiście możesz ten czas dla bezpieczeństwa przedłużyć, ale czekanie aż 1.40 min naprawde nie jest konieczne, a wręcz niewskazane.
Glutaminę przyjmuje sie w stanach zwiększonego ryzyka katabolizmu, a wiec można ją wziac zarówno rano jak i przed snem, ale także przed i po treningu.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Polecam jednorazową dawkę glutaminy ok. 3-4g

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
danone, pamiętaj także że proporcje między białkami i węglowodanami nie są jakąś ścisła normą. Taki stosunek najczęściej przyjmuje sie do diet anabolicznych, ale proporcje te moga sie zmieniac np. w zalezności od budowy ciała. jeżeli np. borykasz sie z tkanka tłuszczową wówczas ilość węglowdanów na białko powinna być raczej mniejsza.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Rozumiem dziękuję!
A jaki zrobić odstęp pomiędzy wzięciem monohydratu kreatyny po treningu-razem z carbo, a białkiem-czy może w tej sytuacji białko lepiej sobie darować i poczekać do pełnowartościowego posiłku.Czy glutaminę wziąć razem z kreatyną, jeśli nie to ile po niej i ile odczekać do dalszych rzeczy?
Kiedy wziąć lepiej pirogonian i glutaminę(na noc,rano) i czy łączyć?

Hehehe przepraszam że tak Cię męczę ale to już będzie chyba wszystko co mnie ostatnio nurtowało.

Pozdrawiam!

Danone
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy mozna laczyc? -do specjalisty

Następny temat

D.Szukała - Olimp-suplementacja

WHEY premium