SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

ile razy w tygodniu ćwiczyć???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
Jak myślisz mat1as,dlaczego nikt się nie odezwał?
Przeczytałeś chociaż to co Ci napisałem?
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1431
wyżej koleś prosił mnie żebym napisał swój dotychczasowy plan no to napisałem a to co ty napisałeś tez przeczytałem i bardzo dziękuję za radę nie wiem dlaczego padają jakieś zarzuty że czegoś nie przeczytałem . Ja wszystko czytam i cenię za co jestem wdzięczny
1

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
POczytaj sobie spokojnie podwieszone posty na temat układania treningów na masę i spróbuj ułożyć plan trzy dniowy na podstawie tego co przeczytałeś.
Podaj go a my ocenimy i ewentualnie doradzimy co zmienić .Pozdrawiam
https://www.sfd.pl/temat169737/
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Zmieniony przez - filar53 w dniu 2005-06-22 15:51:19

Zmieniony przez - filar53 w dniu 2005-06-22 15:53:37
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1431
Ułożyłem tak ale chyba za dużo tych serii : ale to do waszej edycji

Pozniedziałek (klata + triceps)
KLATA
1. wyciskanie hantli na prostej ławce 5 serii (10, 8, 8, 6, 4)
2. Przenoszenie sztangielki z jednej strony na druga ławki
3. Rozpiętki
4. pompki na pufach - głębokie
TRICEPS
1. Francuskie wyciskanie hantla zza głowy
2. Podparty kolanem o ławkę z ugiętym łokciem prostuję do tyłu ręke z hantlem
3. nogami na pufach a rekoma na łóżku tyłem i pompuje na trica
ŚRODA (PLECY+biceps+przedramie)
plecy
1. podparty kolanem o ławkę unosze hantla łokciem w górę
2.Trzymając hantle w obu rękach unosze łopatki w górę
3.nogami do pasa na łóżku (leżąc twarzą do ziemi) opuszczam się i podnosze do poziomu (takie odwrotne brzuszki) :)
biceps
1.stojąć na przemian uginanie rąk
2. Pompuje w oparciu o kolano
3. Obiema rekoma na raz pompuje dwoma hantlami tak jakbym miał sztangę
przedramie
1. Ręka oparta o ławkę o unoszę nadgarstek w górę i opuszczam
2. To samo co u góry tylko odwrotnie trzymam hantla (wtedy nachwyt teraz podchwyt)
PIĄTEK(NOGI+BARKI+ naramienne)
NOGI
1. Przysiady z hantlami
2. Wzbijanie na palce z hantlami
3. wzbijanie z hantlami tylko że z pozycji siedzącej - wstaje iz ławki i dopiero na palce
Barki
1. Wyciskanie hantli w górę siedząc (ba bary)
naramienne
1. Podciąganie hantli przed sobą wzdłuż tułowia
2. Na przemian podnoszenie wyprostowanych w łokcich rak przed siebie
3. to smao co wyżej tylko że obiema rekami jednego hantla tak podnoszę

We wtorki i czwartki robię po 3 serie (20 brzyszków).
Co do serii wyżej wykonywanych ćwiczeń to nie wiem ile dać bo do tej pory ćwiczyłem po jednej serii - 10 powtórzeń. ale ja chce trening na mase i dlatego proszę o propozycje ile mam serii i powtórzen wykonywać.
Oddaje plan do edycji przez zawodowców z góry wielkie dzięki
pozdrawiam
1

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
Plan wydaje się być ok. biorąc pod uwagę Twoje możliwości sprętowe.
Jedna seria na grupę to zdecydowanie zamało. Rób mat1as przynajmniej trzy serie na grupę mięsniową w każdym ćwiczeniu. Staraj się jednak przy tym zachować ilość około 12 serii na dużą grupę mięśniową taką jak klatka,nogi,plecy w dzieląc to na trzy ćwiczenia. Podobnie przy małych grupach jak,barki,biceps,triceps,przedramie tyko że w ilości 9 serii. POzdrawiam
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1431
wielkie dzięki za pomoc. Jak będe miał jeszcze jakies pytaniea to napiszę
pozdrawiam

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1431
mam jeszcze jedno pytanko :
Czy jak będe robił np. 3 serie w jednym ćwiczeniu to na ile powtórzeń sobie rozłożyć ?? Może być np. 10, 8, 6 czy 10, 8, 8 . Jak będzie lepiej??

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
10,8,6 będzie ok. Jeśli jesteś już w miarę zaawansowany to nie zakładaj z góry ile zrobisz ruchów. Dobieraj ciężar który w pierwszej serii pozwoli Ci na wykonanie dziesięciu ruchów prawidłowo technicznie.W następnych seriach wytrzymałość Twoich mięśni zdecyduje ile ruchów zrobisz.
W każdej serii do zmęczenia. Jeśli jednak dopiero zaczynasz zabawę w kulturystykę to dwie pierwszeserie zrób z zapasem jednego lub dwóch powturzeń a ostatnią do upadku mięśniowego.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 36 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2965
panowie mam pytanie
mam krótki staż [6 miechow ale z przerwami na chorby itd i wyszlo 3 porządne miechy ćwiczenia]
ćwiczyłem 3-4x/tydzień. [zazwyczaj 4]
Teraz są wkaacje i kupuje karnet na siłownie. Czy ćwiczę raz czy 7 razy płacę tyle samo. Czy mam ćwiczyć dalej swoje czy jednak ćwiczyć 5x w tygodniu ?
Wtedy przez wakacje ćwiczyłbym 5x w tygodniu a później wróciłbym do standardowej 4.
JEstem chudy [184cm, 65kg :D] mała łapa słaby wycisk :d Proste :d
To jak? Teoretycnzie powinienem masówke robić ale robiłem wcześniej i w 3 miechy przybyło 1kg [nie wiem gdzie bo łapa nie urosła a się wyrzeźbiła ciutke :d]
okej koniec ide na siłke :D
1

W Kulturystyce ważna jest systematyczność i dokładność...

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
kilerj. Ja też prowadzę siłownię i ludzie ukladają sobie plan pod kątem siły,masy,wytrzymałości lub rzeźby niezalężnie od ceny karnetu.
Rozumiem że jesteś w okresie robienia masy więc zostań przy odpowiednio ułożonym planie treningowym i przy trzech do czterech dniach.
Więcej nie znaczy lepiej! Pozdrawiam
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening domatora do korekty ... help:)

Następny temat

ocena rozpiski na masę

Shoty
Polecane artykuły