a wiec słyszałem że jak się robi np klatka+triceps to przy ćwiczeniach na klatę trenuje również triceps i potem nie trzeba go już mocno trenować tylko dotrenować wykonując na niego dwa dowalolne ćwiczenia , moje pytanie brzmi czy tak faktycznie jest
mam 16 lat ,trenuje 3 miesiące (na masę) od 3 tygodni z dietą, waga 75kg wzrost 175cm
mój aktualny plan
wtorek
klata + triceps + brzuch
wyciskanie na prostej 4x6-10
wyciskanie na skośnej 4x6-10
rozpiętki 4x12
wyciskanie francuskie jednorącz 4x8
wyciskanie fransuckie na ławce prostej 4x6-10
prostowanie rąk na wyciągu 4x-8-10
2-3 serie dowolnego ćwiczenia na brzuch
czwartek
plecy + biceps
podciąganie się 3x6
wiosłowanie sztangą 4x6-10
przyciąganie drążka wyciągu do karku 4x6-10
przyciąganie wuciągu do brzuch w wąskim chwycie 4x6-10
uginanie ramion ze sztanga stojąć 4x6-10
uginańie ramion z hantlami na modlitewniku 4x6-10
podnoszenie drążka wyciągu 4x6-10
piątek
bary + przedramię + brzuch
wyciskanie sztangi za karku 4x6-10
unoszenie ramion bokiem 4x6-10
podciąganie sztangi pod brode 4x6-10
szrugsy 4x15
zginanie nadgarstków ze sztangą do góry 3x10
zgiannie nadgarstków ze sztangą do dołu 3x10
2 dowolne ćwiczenia na brzuch po 3 serie
czy mój plan może być? chyba niepowinienem się przetrenować ? i jak z tym dotrenowaniem , moge odjąć jedno ćwiczenie na triceps i na biceps ?