SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

L-glutamina, siłka+aeroby

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2288

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6340
Hej!
Krótko: po treningu robię aeroby 4x tyg. po 20-25 min. - jedną z odżywek/suplementów z Olimpu, których używam jest mikronizowana L-glutamina.
Pytanie: czy lepiej bezpośrednio po treningu siłowym, czy dopiero po całości, czyli aerobach?
---
Tommy
"Připravek neobsah**e látky dopingového charakteru."

---
"Připravek neobsah**e látky dopingového charakteru."
Tommy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 3393 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15438
glutamina dość skutecznie przyspiesza proces regeneracji powysiłkowej, wykazuje działanie anaboliczne i antykataboliczne, zatem jej podawanie bedzie oczywiscie najbardziej uzasadnione po wysiłku. Ponieważ glutamina bierze także istony udział w miedzynarządowej wymianie aminokwasów w okresie snu, jej podawanie przed snem jest również zalecane. Optymalne dawki to ok. 3-5g na porcję
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 31691
Nie wnikam juz w sens aerobow i cel Twojego treningu, ale glutaminie bierz juz po calym treningu(po aerobach), gdyz wziecie przed moze obciazyc azotem i zmniejszyc efektywnosc treningu(chociarz przy tej dlugosci trenignu bedzie to pewnie nawet nieodczuwalne)
i jaki jest sens brania glutaminy w tym czasie ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9859
...jesli ma być " krótko " to bezpośrednio po całości treningu


..a tak wogóle może napisz nam jaki jest twój cel ?

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10990 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 88360
po treningu silowym wez glutamine

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6340
Cel - generalnie to masa, ale robię trochę aerobów, bo ta masa coś u mnie jest nie za "sucha" - chyba przesadziłem z węglami w diecie przez ostatnie kilka miesięcy...
Może aeroby przy treningu na masę to głupota, ale są mi potrzebne, bo uważam, że ogólnie kondycję mam za słabą
Glutaminę biorę m. in. po treningu jako antykatabolik, of course.

---
"Připravek neobsah**e látky dopingového charakteru."
Tommy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 31691
jezeli chcesz dobry antykatabolik to wez bialko i wegle.
Sama glutamina niewiele pomoze, jak ja bedziesz bral to po calym treningu w dawce 2-3g(w ciagu dnia 3-4 razy takie same dawki najlepiej z witaminą C)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6340
A wit. C jest potrzebna do gluty? Dlaczego?

---
"Připravek neobsah**e látky dopingového charakteru."
Tommy

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
Nie jest potrzebna
Strongowi chodziło chyba o wspomaganie odporności ogranizmu a tu wit C odgrywa istotną rolę

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 31691
no wiadomo ze o odpornosc, bo moim zdaniem nie powinienes sie po glutaminie wiecej spodziewac(moze nie wiecej, bo odpornosc o tej porze roku jest bardzo wazne)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6340
Tylko odporność? A jako antykatabolik warto brać, czy nie? Bo czytałem, że gluta ma silne działanie antykataboliczne. To, Waszym zdaniem, warto brać po treningu i przed snem, czy nie?

---
"Připravek neobsah**e látky dopingového charakteru."
Tommy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 32976
glutamina warto sie suplementowac, ale nie nazley oczekiwac po niej jakis sporych dzialan antykatabolicznych - glutamina dziala na wzrost wydzielania hormonu wzrostu i dobrze na poprawe odpornosci
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

Odtłuszczanie u kickboxera

Następny temat

miarka w CreaFusion

electro
Polecane artykuły