Szacuny
0
Napisanych postów
76
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
1313
witam mam pytanie ukladam sobie program na mase i nie moge sie wyczaic w jednej rzeczy . Na male partie robi sie 7-9 seri a na duze 12-16 moje pytanie jest takie ktore to duze partie mesni a ktore male do jakich sie zaliczaja barki uda lydki i wogole. czestuje sogaczami dzieki.
Szacuny
38
Napisanych postów
4168
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
16830
te duże partie to: klatka, plecy, uda
małe: biceps, triceps, łydki, brzuch
z barkami sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ jest to grupa złożona z 3 mięśni a na każde trzeba wykonać jedno ćwiczenie, więc niby mała grupa a wychodzi po 12-15 serii
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
A wlasnie, ze brzuch z pewnoscia jest duza partia i nie mozna napisac, ze nie robi sie duzo serii :/ Trening brzucha jest bardzo specyficzny i wymaga innego podejscia niz trening na male i na duze. Ogolnie tak jak podali: duze - klata, plecy, uda a male - ramiona, przedramiona, lydki... Te liczby serii, ktore podales to pamietaj, ze to sa tylko ogolniki! Wprawdzie naleza one do tych najlepiej przyjetych i podstawowych i kazdemu kto zaczyna polecalbym zaczac wlasnie od tego, ale to nie jest sztywna zasada. Powiem Ci szczerze, ze wyczytalem wlasnie na sfd, ze ektomorfik powinien robic mniej serii i mniej powtorzen niz endomorfik i sprawdzilem i powiem, ze jestem bardzo zadowolony. Sprawdzaj, testuj... Samm usisz dojsc do tego Co Ci najbardziej odpowiada. Pamietaj tez, ze jak cwiczysz duza partie miesni, np. plecy (np. podciaganie) to pozniej o ile cwiczysz mala partie taka jak biceps (ramie) to nie wykonuj juz 9 serii bo to wg. mnie za duzo, bo przeciez bic pracowal juz w trakcie treningu plecow. W takim przypadku wykonuj wg. mnie 6 serii. Tak samo rzecz sie ma do tricepsa cwiczonego razem z klatka. Udanych treningow zycze :D Pozdrawiam!
Szacuny
0
Napisanych postów
76
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
1313
ale jak mam wyczuc co jest dla mnie najlepsze przeciez efekty widac conajmniewj po 3 miechach cwiczen a jak bede wprowadzal poprawki co 3 miechy to 5 lat minie jak mam wyczuc co dla mnie najlepsze sogi oczywiscie leca dla was
No wiadomo, ze nie rozpoznasz tego w 2 tygodnie co Ci najbardziej odpowiada, ale np ja gdy robilem za duzo serii czulem sie niezregenerowany nawet po tygodniu! Wiec sadze, ze i Ty bedziesz takie cos odczuwal, jesli trening bedzie za ciezki.
Inna sprawa to taka ilosc serii jaka podales jest na pewno OK! EFEKTY BEDA! Natomiast sadzac po tym, ze zaczynasz trening akurat teraz a nie w maju to nie jestes sezonowcem wiec wszystko mozna planowac na dluzsza mete, wiec masz czas. Inna ilosc serii moze co najwyzej zmaksymalizowac Towje efekty. Jesli po 8 tygodniach przyjdzie czas na regeneracje po regeneracji moze warto bedzie sprobowac nieco innego treningu z mniejsza iloscia serii, albo z innymi cwiczeniami. Czasami nawet po 1 treningu mozesz czuc, e jestes niedotrenowany albo przetrenowany. Ogolnie powiem Ci, ze zaczynalem od tego, ze robilem wiecej serii z mniejszymi ciezarami a gdy tylko to zmienilem wykonujac mniej serii i mniej powtorzen za to z wiekszymi ciezarami odczulem lepsze rezultaty. Nie ma tutaj zlotej zasady, ale jedno jest pewne... Cwicz tak jak Ci mowia miesnie, jak Ci mowi organizm.
Szacuny
0
Napisanych postów
76
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
1313
dzieki stary a myslisz po jakim czasie bedzie efekt oczywiscie stosuje diete jak cie znajde to zagadam na gg bo chce sie jeszcze paru rzeczy upewnie i bedzie luzik to ja zwijam bo siedze na wagarach w telepunkcie
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Ale chodzi o brzuch czy ogolnie? Jesli ogolnie to mysle, ze Ty zauwazysz polroczne cwiczenia (o ile beda na sucho bez zadnych supli i odzywek - tylko dieta). Jesli chodzi o sam brzuch to o ile nie masz tluszczu i jest to kwestia rzezby to nawet szybciej
Szacuny
0
Napisanych postów
76
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
1313
dzieki za wszystko ale mam ostatnie pytanko troche nie na temat: co sadzicie o jedzeniu miedzy posilkami np batonika jaki to ma wplyw na miesnie czy naprzyklad nie przyjmuja bialka albo weglowodanow co o tym sadzicie