SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening po operacji.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13735 Napisanych postów 32191 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143611
"Chcę mieć dni,bez żadnego treningu.Co o tym myślicie?Pozdrawiam."

Od czasu do czasu mój organizm domaga się dnia bez treningu i z lenistwa mu go udzielam.
Niektórzy (a właściwie prawie wszyscy) mają w planie treningowym dni bez treningu.
Ja zawsze mam jakąś aktywność fizyczną np. robię mięśnie brzucha lub idę na godzinny spacer.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2296 Napisanych postów 6267 Wiek 56 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 312021
Ile masz lat? Bo to istotne dość pytanie. Jeśli jesz, śpisz i trenujesz (tylko), to możesz trenować 6-7 dni w tygodniu Jeśli prowadzisz normalne życie, to 3-4 dni treningowe ci wystarczą. Poza tym...mięśnie rosną kiedy odpoczywasz
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 2295 Wiek 5 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 63596
Ojan i Ajazy,nie zrozumieliśmy się,lub ja wyraziłem się nieprecyzyjnie.Trenuję trzy dni w tygodniu i chciałbym,aby pozostałe dni,były bez żadnego treningu.Myślę,że taki trening aerobowy,jaki chcę robić,nie będzie wpływał na siłowy.Mam 64 rok życia i nawet w młodości nie trenowałem więcej niż pięć dni,z tego,co pamiętam he,he.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13735 Napisanych postów 32191 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143611
Wybór należy do Ciebie. Mnie jest łatwiej wytrwać w aktywności fizycznej gdy uprawiam ją każdego dnia. Poza tym to jest mój styl życia - być może nudziłbym się gdybym w ciągu dnia się trochę nie poruszał.
Po co Ci aeroby?
Jeśli dla serca to lepiej wykonywać je w dniu wolnym od treningu siłowego.
Jeśli chcesz połączyć z siłowym to spróbuj czy dasz radę to zrobić więcej niż tydzień.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 2295 Wiek 5 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 63596
Przede wszystkim dla serca,ale też dla obniżenia swojej masy tłuszczowej.W dni wolne dość sporo spaceruje.Janie między aerobami wczesnoporannymi,a siłówką jest ponad osiem godzin przerwy,moim zdaniem,nie powinny te treningi ze sobą kolidować,bo aeroby jak pisałem wcześniej,nie trwają dłużej niż 30 minut,dłużej nie mogę wysiedzieć na rowerze,to jest strasznie monotonne i nudne.Nie pomaga nawet słuchanie muzyki.Pozdrawiam.
1

rower1

...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13735 Napisanych postów 32191 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143611
Ok.
Czyli tak jak ja masz stosunkowo dużo czasu dla siebie a więc możesz robić tak jak napisałeś.
Spacery są bardzo ważne - ja w czasie swoich zażywam kąpieli słonecznych
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 6613 Napisanych postów 9438 Wiek 66 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350725
Rower ,myślę że każdy z nas wyrobił sobie nawyk treningu, ich rodzaje ,pory treningu i różnorodność ,przyjdzie czas że spostrzeżesz kiedy i co wykonywać a my możemy napisać jak my mamy u siebie i jak to widzimy .
Ja osobiście trenuję siłowo 3-y dni w tygodniu a treningi rano na czczo .Bez jedzenia ,nie dlatego że jakaś dieta a dlatego że tak lubię
do treningu siłowego dokładam w różnych dniach kręcenie na powietrzu a gdy pogoda nie pozwala to w domu rozkładam trenażer i naprzód .
Jestem Twoim rówieśnikiem i nie uważam że jest tego za dużo a wręcz dobrze się czuję gdy jestem aktywny
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2296 Napisanych postów 6267 Wiek 56 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 312021
Jawor napisał w punkt. Nie ma rzeczy, która sprawdza się u każdego (za wyjątkiem ustawienia się do martwego ciągu sumo, ustawienia się do bułgarskich i pierogów ruskich). Sam dojdziesz ile, kiedy i jak często
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 2295 Wiek 5 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 63596
Nie wiem,co mam Wam(Jawor50 i Ajazy)odpowiedzieć.Treningi rozpocząłem,pod koniec lat 70-tych,w siłowniach socjalistycznych,w piwnicy.Miałem długie i bardzo długie przerwy,jak to w życiu,ale zawsze,jak tylko miałem okazję,wracałem do treningów.Ja z tego,co napisałeś Jawor50,zdaję sobie sprawę.Wlasnie chcę,abyście pisali,jak ćwiczycie i najlepiej jak to będzie starsza młodzież,mniej więcej w moim wieku.Po długich poszukiwaniach znalazłem swoje miejsce na forum SFD,w nieistniejącym już dziale"Alternatywna droga"z nieodżałowanym PePoNeNtem,wtedy to były dyskusje na forum,nie jak teraz.Dlatego cały czas eksperymentuje,chociaż chyba wiem,co dla mnie najlepsze.Zboczylem z tematu,bo się rozmarzyłem,o treningu napiszę jutro.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 6613 Napisanych postów 9438 Wiek 66 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350725
Rower skoro chcesz abyśmy pisali jak ćwiczymy to my już piszemy tylko zechciej czytać co się dzieje w naszych dziennikach, przecież nie będę powielał u Ciebie to co piszę u siebie:)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłowni dla początkujących + 35 lat

Następny temat

Najciekawszy temat w styczniu 2024

electro
Polecane artykuły