SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening po operacji żylaków

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 226
Witam! Mam 20 lat i miałem żylaki spowodowane treningiem i chyba też genetycznie mam do tego skłonność. Obecnie jestem po operacji, w której wycięto mi żyłę odpiszczelową i usunięto żylaki. Mam pytanie co do powrotu do treningu. Nie chciałbym, żeby żylaki szybko wróciły i staram się znaleźć jakiś sposób profilaktyki, tak abym mógł nadal trenować. Myślałem o zakupie podkolanówek uciskowych, które bym zakładał podczas treningu, myślicie, że to by pomogło zapobiec kolejnym żylakom?
I druga kwestia, chciałbym móc chociaż w jakiś okrojony sposób ćwiczyć nogi, czy ćwiczenia na maszynach takie jak prostowanie nóg w siadzie i uginanie nóg w leżeniu też mogą powodować żylaki?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 835
Witam. Jak długo jesteś po tej operacji. Sprawa tutaj może dotyczyć nie zagojonej się rany, a nie powstawaniem nowych żylaków. Najpierw spokojnie wylecz i odczekaj na dobre zabliźnienie miejsca po operacji. Później raczej możesz swobodnie ćwiczyć jeśli będziesz to robił z głową i bez specialnych obciążeń. Pozdrawiam

Jeśli pomogłem, przyznaj SOGa ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 226
Po operacji jestem kilka dni i nie mówię, że teraz już chcę wrócić na siłownie, tylko do nowego roku muszę poczekać. Tylko wolę sobie wcześniej ten powrót zaplanować :P. A co do tego ćwiczenia z głową i bez specjalnych obciążeń to gorzej może być. Z martwego ciągu i przysiadów ze sztangą dawno już zrezygnowałem ze względu na żylaki, ale dużo jest ćwiczeń, które robię na stojąco z obciążeniem 80-120 kg i wtedy nacisk na tą nogę jest dosyć duży, ciężko jest mi zrezygnować z tych ćwiczeń, więc zastanawiam się, czy jakbym nosił tą podkolanówkę to by coś to dało i żeby chociaż trochę to pomogło. Co o tym myślisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 552 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17195
Odkopię temat, bo mam taką samą sytuację jak autor. Czy jest tu ktoś po usunięciu żylaków i jak sobie radzicie w treningach? Czy mogą one być ciężkie, czy trzeba się oszczędzać? Oczywiście po okresie wygojenia ran.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót na siłownie po zerwaniu ACL

Następny temat

ból barku