SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Osoba początkująca - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 24
Witam zacząłem chodzić na siłownie i potrzebuje planu treningowego, moim celem jest zbudowanie mięśni. Mam 15 lat, wzrost 169, waga 54 kg.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787450

To co napisałem nie za wiele o Tobie mówi. Bo budować masę chce wielu kwestia czy w tym wieku jesteś w stanie to osiągnąć.

Nie dlatego, że nie chcesz czy brakuje Ci zaangażowania do realizacji celu, ale musisz spełnić konkretne przesłanki żeby budować masę mięśniową.
Po pierwsze nie napisałeś nic o tym jakim sprzętem dysponujesz, a od tego zależy Twój plan treningowy, ale zakładam, że masz dostęp do siłowni więc z powodzeniem możesz zacząć plan treningowy z tematu "Pierwszy rok treningów".

Przy czym to plany podstawowe oparte na złożonych ćwiczeniach więc po pierwsze musisz być zdrowy aby je wykonywać, a po drugie dobrze by było skonsultował z kimś bardziej doświadczonym na siłowni technikę ćwiczeń żebyś sobie nie zaszkodził.

Po drugie dieta z nadwyżką kaloryczną. Nie licz na to, że zjesz kanapki w szkole i mamy obiad popołudniu i masa mięśniowa będzie się rozwijać. Musisz mieć policzone zapotrzebowanie kaloryczne, rozłożone makro i ułożony jadłospis. W innym wypadku masy mięśniowej niestety nie zbudujesz.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-12-19 14:06:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243118
witaj.
smialo mozesz skorzystac z prostego FBW jaki wkleil kolega wyzej :)

Aby zbudować mięśnie, potrzebujesz planu treningowego dostosowanego do Twojego wieku, wzrostu, wagi i celów. Po tym co nam napisales wystarczy tutaj podstawowy plan, ktory bedzie w stanie obciazyc wszystkie grupy miensiowe GLOBALNIE. Pamiętaj też o odpowiedniej diecie bogatej w białko, węglowodany i zdrowe tłuszcze, która wspomoże regenerację i wzrost mięśni. Oto przykładowy plan treningowy dla początkującego nastolatka, który chce zbudować mięśnie:

zerknij tez do leksykonu naszych treningow:
https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Niestety, ale nikt tutaj planów treningowych, czy też diety nie układa. Forum to jest po to, żebyś na podstawie sugerowanych informacji/artykułów, nauczył się czegoś i ułożył samemu. My z kolei możemy pomóc w poprawie ewentualnych błędów.

Jesteś jeszcze osobą bardzo młodą. Dlatego też sugeruję Tobie kontakt z trenerem personalnym, po to, abyś mógł nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń i czucia nerwowo-mięśniowego. Unikniesz w ten sposób błędów generujących urazy w późniejszych latach i szybciej uzyskasz efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html tu masz wsyztsko co Ci potrzebna na poczatek przygody z treningami siłowymi

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull - ocena

Następny temat

Trening PPL - ocena

electro
Polecane artykuły