SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Kulturystyka na Keto

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
No i super że znalazłeś to co na ciebie działa, to nie są żadne cuda tylko prosty bilans kaloryczny, jest to oczywiste że uczucie sytości jest wyższe przy wyższym spożyciu tłuszczy i nie masz takiej ochoty na podjadanie, jeśli w dodatku nie masz wysokiego neatu to jak najbardziej taki styl będzie dla ciebie bardziej odpowiedni już pomijam kwestię fascynacji nowoscia i efekt wow w pierwszych tygodniach a nawet miesiącach, kilogramy będą lecieć szybko na samym początku i jest to jeszcze bardziej motywujace.
Ludzie są różni, ja na przykład lubię uczucie lekkiego głodu które mam po węglowodanach, mój stosunek do jedzenia jest całkiem neutralny i nie mam potrzeby podjadać, czuję się źle jak jestem pełna po posiłkach wysokotłuszczowych.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Awokado,jajka 5 szt na maśle klarowanym,orzechy,warzywa,jakieś pół jabłka się wplatalo,śmietana





Zmieniony przez - Dziar60 w dniu 2023-11-02 15:39:01
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
No widzisz, a ja czułem się pełny po węglach i na spanie mnie brało,brzuch wzdęty lenistwo jakieś.
Jedno nad czym się zastanawiam to czy stawy nie zaczęły mnie boleć bardziej o tego keto. Teraz nie wiem, bo dość ciężko trenowałem latem i sam nie wiem ,gdzie szukać przyczyny.Wlasnie od dziś wracam do ćwiczeń po 3 tygodniowej przerwie.
Przez ten wątek o keto, teraz na dole strony wyskakują tematy o tym i nawet zauważyłem ,że tutaj +35 troszkę też było
2
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
Nie wiem ile masz wzrostu, ale z tego co piszesz podejrzewam że miałeś te wszystkie objawy które wymieniasz przez pewien stopień otyłości, insulinoporność pewnie przez nadwyżkę kaloryczna i mało ruchu, a nie od węgli, tu po prostu musi być dobry balans zeby być zdrowym metabolicznie, to nie jest tylko kwestia węglowodanów, cukrów i insuliny, ale jak już wcześniej napisalam - najważniejsze to znaleźć dobry sposób na siebie i prowadzić taki styl jaki nam pasuje jak spodobało ci się keto i dobrze się na tym czujesz, masz efekty, to super

Raczej bym nie podejrzewała że nagle masz ból stawów od keto



Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-11-02 15:55:45

Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-11-02 15:56:44
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5488 Napisanych postów 8304 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43670
Dziar60
Ok niech Ci będzie Madzia.Widzialem Twój dziennik ,masz super sylwetke,więc na pewno masz racje.
Jednak ja jestem bardzo zadowolony, bo wcześniej namęczyłem się strasznie żeby kilka kg zgubic. Teraz wcinam dużo jedzenia w 3 posiłkach,waga pięknie spada. Ze 111kg na obecnie 104. Śmietany 18% nigdy nie używałem i bałem się jak ognia, teraz zamiast torcika leci na deserek i jest pyszna mniam mniam hehe

W jakich odstępach czasowych te posiłki spożywasz? Jak z siła i wytrzymałością siłowa?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Posiłki
1. Między 7-8
2.13-14
3.18-19
Z siła napisze prawdę,mi akurat spadła,ale mi nie zależy na silę, bardziej skupiapiam się nad pracą nad sylwetka co wychodzi mi srednio hehe i nad ogólna sprawnością,mobilnością,ruchomością stawow ,koordynacja,bo zauważam spadek tych funkcji z wiekiem. Co mi da być silniejszym o kilka kilkogramow w wieku 60 lat, jak ogólna sprawnosc będzie zanikać i staram się nad tym pracować akurat ja.
Wzrost 186,waga 104.





Zmieniony przez - Dziar60 w dniu 2023-11-02 16:20:06
2
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 423 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3864
keto jest OK, byle z przyprawami, ziołami a nie jałowe posiłki.
+ od czasu do czasu fluktuacja węglowodanami musi być, nawet nie całodniowo, ale choćby w przewadze posiłków

później z takiej wersji keto wpada się w IF na 1-2 posiłki na dzień. I nie ma głodu, są też efekty. Siła wróci, tylko daj się zaadaptować organizmowi
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
No wlasnie, chyba ty Jab to tak troche w okolicach keto krazysz, już tam gdzieś właśnie wspominałeś o tym 1-2 posiłkach co miewasz, przewadze tłuszczy, więc od razu pomyślałam że to taki twój styl + ładowania weglami
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 423 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3864
madzia_666
No wlasnie, chyba ty Jab to tak troche w okolicach keto krazysz, już tam gdzieś właśnie wspominałeś o tym 1-2 posiłkach co miewasz, przewadze tłuszczy, więc od razu pomyślałam że to taki twój styl + ładowania weglami


No tak mam sporo tłuszczów w diecie, z tym, że nie wiem czy osiągnąłbym tym jakiś cel sylwetkowy. Raczej nie, bo sporo wody się zbiera pod skórą i sylwetka może być wizualnie rozmyta a nie twarda. Bardziej u mnie to ochrona stawów, układu hormonalnego, większa siła, wysycenie komórek tłuszczem i szybsza regeneracja, ale miewałem okresy, że siła spadała, było total źle, a nawet pogorszenie psychiki z tym, ze to ja robiłem błędy na tym, a nie sam model był zły.

Po prostu odżywiałem się zbyt jałowo, bez soli, nie uzupełniałem odpowiednią ilością warzyw itp i za mało wody piłem

Generalnie to jest dobry sposób odżywiania, ale łatwiej można tutaj wpaść w różne pułapki
jak np śmietana - niby tłuste, niby spoko, ale produkuje w organizmie od groma śluzu i pogarsza regenerację, a w połączeniu z jajkami na przestrzeni dnia powoduje rozdrażnienie jelit, a więc co dalej idzie : częściowe odwodnienie po wizycie w WC

Jak się dobrze to rozegra to można fajnie to złożyć sobie i pod siebie - co jest w zasadzie najważniejsze
2
...
Napisał(a)
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11471 Napisanych postów 31732 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 736465
Dziar 60 -zostałeś nominowany w kategorii Debiuty.
Mam nadzieję,że się tym razem nie zawiodę :)

Link do nominacji :

https://www.sfd.pl/Najlepszy_debiut_w_listopadzie_2023_dla_nowych_i_nienagrodzonych_jeszcze_forumowiczów_-t1225304.html#post-20154427 
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podstawowe ćwiczenie

Następny temat

Najlepszy debiut w listopadzie 2023-dla nowych i nienagrodzonych jeszcze forumowiczów

Shoty
Polecane artykuły