SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Prosze o szybka odpowiedz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Witam! Chcialbym prosic o jakies rady odnosnie diety dla kobiety 45 lat ktora chce schudnac okolo 30 kg, jakies linki czy cos. Po tym wszystkim sprobuje ulozyc i dac do oceny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Owsianke moze jesc tez na cieplo przeciez :) jak dla mnie to nie ma to az takiej roznicy jesli chodzi o ta sytosc
...
Napisał(a)
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3057 Napisanych postów 51893 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 351395
Zacznij od policzenia zapotrzebowania dostosowanego do Twojej aktywność, w kolejnych linkach masz informację jak dobierać produkty, przepisy na urozmaicenie diety znajdziesz w Kuchni SFD. 
https://www.sfd.pl/-t276436.html - Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie. 


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2017-03-31 13:14:35

DIETETYK i TRENER ONLINE.Indywidualne konsultacje.
KONTAKT:https://healthandfitness.pl/

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 78 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7050
Trzeba też zmienić nastawienie bo szybko nie znaczy dobrze i zdrowo, jak ktoś pracował na te 30kg+ kilka lat to nie zrzuci zdrowo tego w kilka miesięcy, i tu nie chodzi o stosowanie diety (to określenie kojarzy się zazwyczaj z jakimś okresem czasu) a raczej o zmianę nawyków żywieniowych. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Wiem o co chodzi :) spróbowałem ułożyć jak najbardziej luźną a zarazem zdrową dietę poniżej wstawiam:


1 Posiłek

Płatki owsiane 70g
Jabłko 180g
Wiórki kokosowe 10g
Twarożek domowy 100g


2 Posiłek

Chleb żytni pełnoziarnisty 135g
Serek wiejski 150g
Kawa bez cukru

3 Posiłek

Ryż 50g
Oliwa z oliwek 5g
Kurczak pierś 150g

Posiłek 4

Ziemniaki 200g
Kurczak pierś 150g
Olej kokosowy 5g
Mandarynki 65g


Posiłek 5

Jajo całe kurze 3 sztuki
Chleb żytni 70g



Łącznie 2133,7 kcal

Białko 138,7
Węglowodany 251,6
Tłuszcze 63,6


Osoba pod która jest dieta ma około 100kg i 160 wzrostu

Na początek jest to zmiana nawyków żywieniowych na lepsze, brak podjadania itd
Czy do tej diety jakieś witaminy czy coś?
I czy jest okej, co zmienić?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Nie bedzie oczywiscie tak dokladadnie liczyc, waga jest podana np na 3 kromki 1 mandarynke itd, trening bedzie okolo 4-5 razy w tygodniu rower/basen spacer.. sproboje wprowadzic takze jakies cwiczenia z malutkimi hantelkami i rozciaganie


Zmieniony przez - Jasiu22 w dniu 2017-03-31 14:04:38
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
Myślę ze przy takiej aktywności, a raczej braku aktywności to te 2100 kcal może być zdecydowanie za dużo. I jak ryz z kurczakiem i oliwa to luźna dieta, to ja przepraszam 200 g chleba w diecie to tez lekka przesada.Tłuszcze podbiłabym do 70, węgle scięła do max 200 i białko 120. I obserwacja, czy obwody lecą.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Spora aktywność poprzez pracę gdzie czasem 10godz na nogach
No fakt że nie taka luźna :D
Zaraz spróbuję coś pozmieniać
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
1 Posiłek

Płatki owsiane 50g
jabłko 180g
wiórki kokosowe 10g
twarożek 100g


2 Posiłek

Chleb żytni pełnoziarnisty 135g
Serek wiejski 150g
Kawa bez cukru

Posiłek 3

Ryż 40g
Kurczak pierś 150g
Oliwa z oliwek 10g

Posiłek 4

Ziemniaki 120g
Kurczak pierś 120g
Olej kokosowy 10g
Mandarynki 65g

Posiłek 5

Jajo kurze całe 1 sztuka
Chleb żytni 35g
Olej kokosowy 10g

No i do każdego posilku warzywa :) teraz lepiej czy coś jeszcze zmienić?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Jest to łącznie 1916,5 kcal

Białko 118,6
Weglowodany 200,1
Tłuszcze 71,3
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
No i lepiej. Natomiast ja bym się zastanawiała, czy wygodnie jeść 5 posiłków - mnie nie, ale to od osobistych preferencji zależy. Po zmniejszeniu kaloryczności ten 5 posiłek to taki marny wyszedł, dlatego może lepiej ograniczyć się do 4 posiłków ? I zamiast podlewać kurczaka oliwą czy kokosem, dałabym po prostu bardziej tłuste mięso, udko chociażby, od czasu do czasu wątróbkę

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 697 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21813
Moim zdaniem też wygodniej 4 posiłki - sam tyle jem :) lecz tutaj chodzi mi głównie o to że mama dużo podjadała tak że wychodziło z 7 małych posiłków, mięso gdy będzie bardziej tłuste wtedy odejdę od kokosu czy oliwy, wielkie dzięki za pomoc :) myślisz że mogę wdrążyć tą dietę w jej życie i zaczynać działać?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja-pomoc

Następny temat

Pomoc w przybraniu wagi

electro
Polecane artykuły