SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

zastosowanie serii z 10s przerwa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 605 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12781



ma to rece i nogi,warte zastosowania w celu hipetrofii?
raczej jestem zwolennikiem ciezkiego dzwiagania, a to wrecz w wytrzymalosciowke sie przeksztalca
sily to raczej nie polepszy, rozumiem ze jedynie pod cel ruszenia stagnacji miesni gdzie zalezy nam na rozmiarze ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682932
To po prostu jedna z bardzo, bardzo wielu metod intensyfikacyjnych. Dla zaawansowanej osoby nawet najbardziej szalone opcje można pod to podciągnąć. To co na filmiku pokazują wcale nie jest jakimś ekstremum. Ot po prostu szukanie nowego bodźca i tyle.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
Należy zawsze brać pod uwagę stosowanie dopingu i to w dużych dawkach przez kulturystów prezentujących swoje metody.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2260 Napisanych postów 2195 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25570
Na dłuższą metę raczej ten trening nie będzie dobry. Ale dla szukania innego bodźca pewnie tak. Trzeba zauważyć jak kolega wyżej, że oni trochę pakują w siebie towaru więc ich metody treningowe nie sprawdzą się tak dla naturalnie trenującego.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 1420 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10667
Na na taki trening można wskoczyć na tydzień-dwa dla odmiany i odpoczynku od kg, ale jako główny plan na tygodnie czy miesiące to odpada. Suma przewalonych kilogramów znacznie by się zmniejszyła, co dało by spadek masy nie wzrost. Moim skromnym zdaniem



Zmieniony przez - justtraning w dniu 2017-01-17 11:07:36
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
To tzw. cluster reps, stara metoda, której na pewno nie wymyślił Pan z filmu.


Oczywiście działa, ale stosowana w uzasadnionych przypadkach na drodze periodyzacji.
Nikt nie trenuje w ten sposób cały czas, tylko w ramach krótkiego bloku.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43371
ronie220
To tzw. cluster reps, stara metoda, której na pewno nie wymyślił Pan z filmu.


Oczywiście działa, ale stosowana w uzasadnionych przypadkach na drodze periodyzacji.
Nikt nie trenuje w ten sposób cały czas, tylko w ramach krótkiego bloku.


Raczej zwykł Rest Pause (10-15sek )stososwany ze stałym ciężarem więc o periodyzacji nie mozna tu mówić....
Rest pause jest staosowany jako ostatnia seria i tylko jedna seria w danym ćwiczeniu gdyz stosując RP do upadku w kazdej serii ćwiczenia nie zdążymy sie w pełni zregenerować ....

Cluster set to ciężkie (80-90%CM) pojedyńcze powtórzenie z wolnym 3-5s negatywem z przerwą 10 sek pomiędzy powtórzeniami..
np. 5 x5x1 cluster
to 5 serii po 5 pojedyńczych powtórzeń (rep/10s/rep/10s/rep/10s/rep/10s/rep) i 3m przerwy pomiędzy seriami
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Ale clustry maja multum odmian , w których możemy manipulować takimi zmiennymi jak % CM czy objętośćia



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-03-03 20:56:53

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43371
ronie220
Ale clustry maja multum odmian , w których możemy manipulować takimi zmiennymi jak % CM czy objętośćia




Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-03-03 20:56:53

zgadza sie że mozemy manipulować CM nawet musimy bo jedni zrobią poprwanie clustera prz 80% swojego CM a inni będą w stanie zrobic przy 90% CM.... ale cluster to nie objętość a intensywność i jest to tylko pojedyńcze powtórzenie a nie 10 jak w przypadku Małeckiego ...On ewidentnie robi tam rest pouse..

jak mnie pamięć nie myli to jest chyba tylko 5 odmian clusterów
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Masz racje, w clustrach używamy większych cieżarów i najczęsciej wykonujemy pojedyncze powtórzenia.

Zwracam honor szefie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa

Następny temat

Mam problem z leym barkiem

electro
Polecane artykuły