SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Czy nie za szybko przybieram na wadze?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 539
Witam. Od dwóch miesięcy jestem na diecie i rozpocząłem treningi. Według kalkulatora, przy wadze 58kg, wzroście 170cm i 24 latach (treningi 3 razy w tygodniu) powinienem dostarczyć około 2500 kalorii. Wiadomo, żeby rosnąć potrzebna jest nadwyżka kaloryczna więc dziennie zjadam około 2750 kalorii (130g białek, 370 węgli i 80g tłuszczy). Zastanawiam się tylko czy nie za szybko przybieram na wadzę. przez te 2 miesiące przytyłem z 53,8kg do 59,3kg czyli około 5,5kg co daje średnio 0,68kg tygodniowo. Co ciekawe, kiedy zacząłem dietę tygodniowo wzrost był o około 0.4kg, przez ostatnie 2 tygodnie jest to już około 1 kg tygodniowo. Nie za szybko?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709974
Jeżeli nie zauważyłeś nadmiaru tkanki tłuszczowej ,to nie masz się czym przejmować.
Gdy zauważysz że zaczynasz obrastać w tkankę tłuszczową to obniżysz kalorie lub dodasz aeroby.

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 539
Trochę tak jakby więcej tłuszczu na brzuchu jest. obwód wzrósł o jakieś 2cm. Myślałem żeby zacząć biegać np 2-3 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709974
No to biegaj

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Możesz też wrzucić tą dietę w ten sposób https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html i pokazać jak ona prezentuje się w całości.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 967 Napisanych postów 11363 Wiek 7 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 191614
Witaj,
Możliwe są dwie opcje albo źle wyliczone masz zapotrzebowanie albo źle masz ułożony jadłospis , radziłbym wyliczyć zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 539
Więc tak, obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne i wyszło mi ~2800 kcal. Co do diety to lubię chleb i jem jego dużo. Nieraz zamieniam na makaron. Tuńczyka jem zamiennie z łososiem wędzonym. Na obiad to różne mięsa, ryby. Ryż i kasza. Ziemniaków nie jem, nie lubię. ogólnie przestrzegam żeby się zgadzały kalorie i mniej więcej makroskładniki

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
No chleba masz za dużo ...są znacznie lepsze źródła węglowodanów. Rozumiem, że lubisz, ale na dzień dzisiejszy masz go za dużo. Zostaw sobie jedną porcję, a resztę zaczerpnij z innych źródeł.
W 1 posiłku nie masz pełnowartościowego białka, mleko nim nie jest.
Brakuje tłustych mięs, ryb.
Ryby z puchy raz na jakiś czas, nie bazuj na tym. Urozmaicaj tłuszcze, dodaj orzechy, awokado.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2016-07-12 11:41:20
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Masa ciała nie jest istotna. Ważne jest to jak zmieniają się obwody. Szczególnie w pasie. Po nich będziesz mógł stwierdzić jakie są efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 539
OK ;) To jeszcze mam pytanie trochę z innej beczki, odnośnie tej diety co wkleiłem. Czy ilość chleba, który spożywam, lub coś innego co jest (lub nie ma) w mojej diecie może być przyczyną bardzo małego przyrostu siły? Ogólnie ćwiczę jakieś1,5 godziny po śniadaniu i zaraz po treningu jem drugi posiłek.
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709974
Przyrost siły to już kwestia modyfikacji treningu.

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Low Carb Ekto na podkladzie testu

Następny temat

dieta redukcyjna do oceny

electro
Polecane artykuły