SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

oldschoolowa technika na klate, ocb?

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, pomyślałem ze temat najlepiej nada się tutaj.

Nurtuje mnie jedna kwestia ze złotej ery, mianowicie trening klatki i kładzenie nóg na ławce, lub unoszenie ich ku górze. Czy to jakiś trik wzmacniający angaż klatki?

Poniżej zdj przedstawiające o co biega, i zwróćcie uwagę na to ostatnie foto gdzie Franko tak jakby wzmacnia jeszcze nacisk ten nóg


















Zmieniony przez - davidban w dniu 2015-05-30 23:20:36

Zmieniony przez - davidban w dniu 2015-05-30 23:21:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
ASNF Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4723 Napisanych postów 49218 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 524720
przez uniesienie nóg więcej krwi napływa do klatki, takie ćwiczenie było wykonywane na koniec treningu na tzw. dobicie, czyli pompę
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
prosił bym o wypowiedź prawdziwych fachowców jak masti/possible/aquantic






...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
asnf oczywiście twoją wypowiedź też biorę pod uwagę

ale jednak osoby z tamtych lat są najbardziej wiarygodne
...
Napisał(a)
ASNF Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4723 Napisanych postów 49218 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 524720
spoko
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
z tą napływającą krwią to wątpię

no ale to przy rozpiętkach tak wygląda, a przy wyciskach na skosie?

aha, i jeszcze pamiętam jak aquantic wspominał o ciekawej technice robienia przysiadów na głębokim wdechu na uwypuklenie klatki, czy jakośtak
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137660
Na uwypuklenie klatki to były siady na dużych zakresach powtórzeń, był o tym bodaj cały temat użytkownika o nicku Marek C., serie siadów miały doprowadzić do uwypuklenia klatki piersiowej przez powiększenie objętości płuc, zmuszonych do pracy przy takim obciążeniu. Przynajmniej ja coś takiego pamiętam. I nie żebym się czepiał, ale dziś, chyba [rzy wyciskaniu gilotynowym, też się stosuje nogi w górze? Czy to przy innym rodzaju wyciskań? Widziałem to w każdym razie w dziennikach chłopaków, to technika nadal stosowana

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Gats 2
Na uwypuklenie klatki to były siady na dużych zakresach powtórzeń, był o tym bodaj cały temat użytkownika o nicku Marek C., serie siadów miały doprowadzić do uwypuklenia klatki piersiowej przez powiększenie objętości płuc, zmuszonych do pracy przy takim obciążeniu.


bardzo to ciekawe

jak byś mógł znaleźć temat Marka i przylinkować
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137660
Mówisz i masz: https://www.sfd.pl/co_lepsze_na_wieksze_pluca..-t403470.html 

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 11471 Napisanych postów 31732 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 736465
Była kiedyś taka moda z unoszeniem nóg do góry przy wyciskaniach rozpiętkach,wyciskaniu francuskim - ale wszystko w poziomie.

Te zdjecia z Arnoldem wyciskającym na skosie z nogami na skrzynce-nie maja nic wspólnego z ta techniką.widać ,że ta ławka nie bardzo była dopasowana do ćwiczeń -stąd tylko ta skrzynka :)


Po co to robiono?

-miało to wzmóc napływ krwi do ćwiczonych mięśni,czyli wpłynac na lepszy transport tlenu energii oraz metabolitów- i na pewno krew bardziej napływała ale czy to miało jakiś znaczący wpływ? Nie bardzo wiem i nic takiego zauważalnego nie odnotowałem

-unoszono nogi przy wyciskaniach na klate i na tricepsy-ale tylko w poziomie oczywiście -niwelowało to odrywanie bioder od ławki,odbijanie.
Dzis osoby to próbujące zaraz protestuja,że nie sa akrobatami,zaraz spadna z ławki itp -ale to niesłuszne obawy-nie przypominam sobię,by ktoś spadł a wiele lat tak ćwiczono..
Czesto się to stosowało w zawodach wielokrotnego wyciskania i kiedyś i teraz-powody jak wyżej.

-- przy wyciskaniach,francuzach,rozpietkach unoszenie nóg inaczej angażowało mieśnie tułowia i kręgosłup.
Oprócz odciążenia w jakims stopniu mieśni grzbietu,zmniejszenia znacznego nacisku na kręgi piersiowe , ledźwiowe i wyeliminowaniu pomocy nóg przy wyciskaniach(patrz dzisiejsza technika napiętego łuku) fajnie się też mięśnie brzucha pakowały a wyniki maksymalne tym sposobem były przewaznie 10-20 kg mniejsze od tradycyjnych ułożeń ciała.

- i jeszcze jedna zaleta takich unoszeń nóg-naprawdę fajnie się to ćwiczy przy rozpietkach,wyciskaniach wąskich na tricepsy,czy wyciskaniach francuzkich - wielu starszych i w średnim wieku kulturystów nadal lubi to robić .
Oczywiście nie non stop i w każdej serii ale na co jakis czas.
Spróbujcie- naprawde wtedy te ćwiczenia super wchodzą !

I super się to odczuwa :)


-

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
tak coś czułem masti że chodzi o to biodro

dzięki wielkie za info!

a rozpiętek spróbuję pojutrze
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kariera kulturysty na przykładzie Helmuta Riedmeiera

Następny temat

Tony Emmott

electro
Polecane artykuły