SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Progresja - jaką zastosować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1746
Siema

Potrzebuję pomocy w doborze progresji :(
Jaką progresję stosować w treningu FBW - 3 x tydzień.

Dla przykładu klatka na poziomej - w chwili obecnej robię tak:

1 seria (rozgrzewka) - 30 kg x 15 powtórzeń
2 seria - 60 kg - 12 pow.
3 seria - 60 kg - 12 pow.
4 seria - 65 kg - 10 pow.
5 seria - 65 kg - 10 pow.

Czy ma to jakiś sens?
Czy zmienić na poniższe:

1 seria (rozgrzewka) - 30 kg x 15 powtórzeń
2 seria - 50 kg - 12 pow.
3 seria - 55 kg - 12 pow.
4 seria - 60 kg - 10 pow.
5 seria - 65 kg - 10 pow.

Czy może jeszcze jakąś inną progresję?

GNLS
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem, w sercach nosimy dumę. (L)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787447
Model drugi jest zdecydowanie lepszy nie ma sensu w kolejnych seriach powtarzać tego samego ciężaru chyba, że w kolejnych treningach dokładasz ciężar a w ramach jednego treningu ćwiczysz stałym ciężarem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1746
W porządku, będę w takim razie dokładał ciężar w każdej serii.
Poza tym, progresja dodatkowa to dokładanie ciężaru co tydzień/dwa o 2,5 / 5 kg.
Dzięki za szybką odpowiedź :)

GNLS
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem, w sercach nosimy dumę. (L)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1746
Jeszcze jedna wątpliwość...

będę stosował progresję 5 kg po każdej serii.
A co z ilością powtórzeń?
Ma to większe znaczenie.
Może być stała ilość powtórzeń, np. 10, czy lepszym rozwiązaniem będzie zmniejszanie ilości powtórzeń po każdej serii?

Cel treningowy to przyrost masy mięśniowej

Zmieniony przez - slavek18 w dniu 2015-04-23 21:47:48

GNLS
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem, w sercach nosimy dumę. (L)

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787447
Zostaw stały zakres powtórzeń jak dołożysz ciężar i zejdziesz o kilka powtórzeń w dół to to żaden progres tylko stanie w miejscu.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia i futbol amerykański

Następny temat

PLECY Z PLECAMI. KLATKA Z BARKAMI. FBW,

electro
Polecane artykuły