Szacuny
3
Napisanych postów
287
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
5460
Czesc ! Mam taka sprawe : natychmiast po treningu zjadam wafle ryzowe (wegle proste - 1g na 1kg wagi - tak ? ),ale nie wiem ile bialka trzeba do tego dorzucic . Na stronie glownej wyczytalem , ze w posilku potreningowym ma byc stosunek wegli do bialka 1:1 . Ale jest tez podobno zasada , ze nie zjada sie wiecej jak 30g bialka w jednej porcji , a ja musialbym zjesc go 70g ...
Jak to jest ???
Szacuny
20
Napisanych postów
1246
Wiek
50 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
59409
To co przeczytałeś,to wypowiedź czołowego profesjonalisty a jego organizm stymulowany różnego rodzaju dopingiem ma inne zapotrzebowanie na składniki odzywcze,inne tempo regeneracji i przyswajania żywności.Optymalna kombinacja to właśnie 50-100g ww i 30-40g białka.
Szacuny
58
Napisanych postów
10990
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
88360
ja sie trzymam zasady:
-w ciagu 2 godzin po treningu zjadam 2g ww/kg masy a na kazde 4g ww-1 g bialka...u mnie wychodzi to 150g ww i 35g bialka...to wszystko w ciagu 2 pierwszych godz od zakonczenia treningu.
Szacuny
3
Napisanych postów
287
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
5460
Dzieki Crash. Mam jeszcze jedno pytanko : bialko spozywamy natychmiast po treningu razem z weglami prostymi (w moim przypadku z waflami ), czy po 30-40 min. razem z weglami zlozonymi ? A moze z jednym i drugim posilkiem ?
MisOO : nie masz przypadkiem za duzej przerwy miedzy koncem treningu a posilkiem potreningowym ? Wegle proste natychmiast po treningu konieczne sa do zatrzymania katabolizmu miesni ( no chyba , ze sie myle ).
Szacuny
20
Napisanych postów
1246
Wiek
50 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
59409
Im wcześniej spożyjesz białko,tym szybciej dostarczysz budulca do odbudowy zniszczonyh treningiem struktur mięśniowych,dlatego wrzucaj je od razu z węglowodanami,jak i w kolejnym posiłku.
Szacuny
1
Napisanych postów
600
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
2483
Ja zaraz po treningu wrzucam aminokwasy (amino anabol), czekam 10 - 15 min i zjadam jajecznicę z 3-5 całych jaj, z workiem ryżu, a na koniec dorzucam banana lub 2. Po ok 1-2 h jam pełny posiłek (białko + węglowodany)
Szacuny
294
Napisanych postów
17217
Wiek
47 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
86319
nie wal tluszczu po treningu bo hamujesz wchlanianie cukru, to jedyna pora w ktorej absolutnie powinnismy wystrzegac sie jakiegokolwiek tluszczu. Lepiej same bialka.
Pozdrawiam,
Mawashi
Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**
"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"