SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Podstawowe kopniecie przednie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Stoimy bokiem do przeciwnika(lewa noga z przodu), prawa z tylu(jak przy zadawaniu ciosu prawa reka). Wyrzucamy prawe kolano do przodu. Prawe kolano umieszczamy blisko klatki piersiowej, po czym prostujemy noge.
Czy w czasie zadawania tego ciosu wykonuje sie obrot na nodze podporowej(czyli lewej) tzn. czy stopa slizga sie po ziemi?

Pozdrowienia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3301
Jak to: bokiem...? Chyba frontem

Wydaje mi sie, ze jest lekki skret stopy, jej 'slizg'. Ale nie jest on ogromny, wrecz niezauwazalny.

P.S.
Cios to nie kopniecie.

//LOVED BY FEW, HATED BY MANY, BUT RESPECTED BY ALL...//
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 4747
Jesli chodzi o zwyklego frontkicka(kopniecie w przód) to jest przy tym lekki skret stopy podporowej na zewnatrz.

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 278
Hmmm.... u mnie to przesunięcie nogi podporowej czasem przekracza 45 stopni. Czy ma to wpływ na stabilność?

When you lose learn from the winners. When you win remember about the losers.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 40 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 47331
u mnie tez czasem przekracza 45stopni
jesli nie skrecisz dobrze nogi na ktorej stoisz to mozesz sobie rozwalic kolano

Doradca w dziale "Style tradycyjne"

"Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni"
10 Dan Kosolokaikan Karate

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 30475
ruch musi byc zgodny z biomechanika czlowieka,wiec jezeli nie tracisz na stabilnosci i rownowadze jest ok.Naturalny ruch.

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...

---===http://www.tkd.af.prv.pl ===---

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 278
Eee... jakto "rozwalić kolano"??? Chodzi o to że staw się uszkodzi w nodze podporowej?

When you lose learn from the winners. When you win remember about the losers.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 30475
Jezeli kopniecie wykonujesz z charakterystycznym wypchnieciem biodra do przodu(zwiekszenie sily,dynamiki i zasiegu) to stopa podporowa musi sie przekrecic lekko zewnetrznie.W innym przypadku ruch biodra bedzie powodowal nadmierny ruch skretny w stawie kolanowym.

chyba ze kopiesz na zasadzie podniesienia nozki i machniecia bez uzycia biodra.wtedy nic sie nie dzieje z kolanem

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...

---===http://www.tkd.af.prv.pl ===---

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
Dokładnie. Zależy w jaki sposób zadajesz kopnięcie.

___________
"Tradycyjny"
"Olek, Kaśka dwa bratanki..."
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja z tym skretem mam pewien problem. Przy wyprowadzaniu ciosu noga obraca sie zgodnie z pedem ciala i jest OK. Gorzej z powrotem do pozycji wyjsciowej, bo przeciez treba ja przy jednoczesnym przykurczeniu prawej nogi z powrotem o te 45 stopni obrocic. Trace wtedy rownowage :( Zwlaszcza jak cwicze na bosaka kiedy stopa ma doskonala przyczepnosc do podlogi.
...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
To tylko obycie z techniką
Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

___________
"Tradycyjny"
"Olek, Kaśka dwa bratanki..."
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bokken

Następny temat

Rozciaganie

electro
Polecane artykuły