SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Worek bokserski - osobny trening czy po treningu?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Ćwiczę obecnie tak jak podałem poniżej. Z racji tego, że nie lubię biegać(przynajmniej nie w takiej formie jak ja to robię) chciałbym zamienić te 35 minut biegania w piątek na 35 minut na worku. Słyszałem, że trening na worku lepiej spala tłuszcz niż bieganie... Tylko nie wiem czy nie lepiej ten worek dać po treningach w czwartek i sobotę jako cardio potreningowe zamiast biegania w piątek.
Oczywiście dieta redukcyjna.

Moje treningi:
Poniedziałek - trening w klubie K1
Wtorek - wolne
Środa - trening w klubie K1
Czwartek - trening obwodowy w domu
Piątek - bieganie ok. 35 minut
Sobota - trening obwodowy w domu
Niedziela - wolne


Pozdrawiam
Jakub
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Wybacz, ale tego akurat nie zrozumiałem. Żeby sprawdzić co jest dla mnie dobre musiał bym przez jakiś czas stosować i jedno i drugie i porównać efekty, a to wiążę się z konsekwencjami... Ja chciałem się jedynie upewnić czy faktycznie przy treningu siłowym na czczo spala się zarówno tłuszcz jak i mięśnie, a przy treningu aerobowym(interwałowym) w większości tłuszcz, a w mniejszości mięśnie...
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
daj w piątek zamiast tego biegania

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 1420 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10667
Czy trening na worku bokserskim spala więcej kcal niż bieganie? To chyba nie prawda? Nie jestem pewien i fajnie by było żeby ktoś doświadczony się wypowiedział. Przyda mi się ta informacja :)

Zmieniony przez - justtraning w dniu 2014-05-02 12:31:38
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35065
To zależy jak robisz.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
nie da się określić tego tak latwo.
Możesz robić biegi interwałowe i spalać dużo, a na worku stać w miejscu i "udawać ze obijasz worek" a możesz biegać wolnym,stałym tempem,a na worku szaleć(różne kombinacje,odskoki,doskoki,praca nóg itp).

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 1420 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10667
No i w tym problem, że na worku to można było było robić tylko taki hiit po chyba nikt nie da rady przez 45 min naparząć w worek bez przerwy z pełną intensywnością. No chyba, że ktoś tylko tak macha sobie przez 40 min to inna sprawa. Zastanawiałem się czy nie dać worka 2 razy w tygodniu, ale jestem na masie i nie wiem czy to dobry pomysł biorąc pod uwagę regenerację górnych partii ciała(szczególnie barków) ??
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra dzięki za porady. Muszę się jeszcze zastanowić nad tym bieganiem i workiem.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
No i w tym problem, że na worku to można było było robić tylko taki hiit po chyba nikt nie da rady przez 45 min naparząć w worek bez przerwy z pełną intensywnością.

Biegać z pełną intensywnością przez 45 minut też nikt nie da rady.
Na worku równie dobrze jak w biegach możesz robić interwał

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
A jak uważacie: lepiej robić trening cardio/aerobowy na czczo z rana czy po posiłku?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35065
Już to tyle razy było wałkowane, że bez sensu pytać, wpisz w google i będziesz miał odpowiedź.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem, szukałem, ale jak zawsze znalazłem różne wersje.

Rozumiem, że trening siłowy na czczo nie jest wskazany, a trening aerobowy jest?

A co w takim razie lepsze? Aeroby na czczo czy aeroby po treningu siłowym nie na czczo?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w sprawie rozbudowania sylwetki

Następny temat

Podciąganie proszę o polecenie mi treningu

electro
Polecane artykuły