Ja słyszałam, ale jak dla mnie to ktoś tu nie pomyślał. Mamy trzy rodzaje rozciągania, dynamiczne, statyczne, i na zasadzie przeciwności sił. Jeżeli po treningu siłowym w którym bardzo obciążyliśmy i zmaltretowaliśmy mięśnie będziemy rozciągać się dynamicznie to się zgodzę, mogą nastąpić jakieś mikro urazy. Dlatego po takim treningu stosuje się rozciąganie statyczne, na rozluźnionych mięśniach, które relaksuje jednocześnie całe ciało + wysmukla mięśnie, żeby się nie "nabijały".
Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-17 08:45:16
Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-17 08:45:16


). A więc to rozciągnięcie to dużo więcej niż niskie opuszczenie tyłka w kierunku ziemi.
