Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)
średnio 6 godzin na uczelni w ciagu dnia +- 2 h godziny łącznie na dojazd i powrót. Wstaje przed 7, staram się kłaśc spać po 22, żeby mieć min. 8h snu.
Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)
Sprzęt full bez bramki i maszyny smitha. Pływanie i bieganie, ale bieganie (4x w tygodniu podczas wakacji i w październiku) ostatnim czasem bardzo ograniczone krótszym dniem.
Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie
Brak konkretnej diety. Od 4 miesięcy nie tykam prostych węgli, ograniczone tłuszcze, brak białego chleba i staram się unikać jedzenia po 19
Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)
Brak przeciwwskazań, w wakacje robiłem badania: ekg, krew, mocz, usg jamy brzusznej i wszystko gra.
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
119
Przez okres wakacji gdy pilnowałem tego co jem, bo miałem na to sporo czasu i tylko biegałem zgubiłem 10 kg. Obecnie waże 104 i chce w tym roku te 3-4 (celem w ogóle, jest zejście do ok. 93-95 kg) jeszcze ściąć. problem w tym, ze obecnie studiuje i jestem mocno ogarniczony czasem. Niestety waracam o takich porach, ze bieganie odpada (mieszkam w okolicy w której musiałbym biegać z lampą aby coś widzieć i patrzeć pod nogi zeby sie nie zabić). Lecz samo ścinanie nie jest problemem. Moim priorytetem na najbliższe miesiące jest wzrost ilości podciągnięć na drązku, a przy tym wzrost siły mięśni. Jak pogodzić gubienie wagi i jednoczesny trening na poprawe siły? Czy zamiast biegania w okresie krótszego dnia basen 3x w tygodniu jest dobrym rozwiązaniem? Jak z kaloriami, jak to podliczyć? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
"There is no reason to be alive if You can't do deadlift!"
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
3057
Napisanych postów
51895
Wiek
36 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
351418
Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne znajdziesz w postach podwieszonych i przy odpowiedniej diecie i treningu nie ma żadnej negatywnej zależności między siłą, a utratą tłuszczowej. BTW na uczelni siedzisz od 8 rano do 20, że nie masz czasu? Czas się zawsze znajdzie, jak nie po to przed zajęciami...
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
119
Dzięki za odpowiedź. Zajęcia mam strasznie w kratke, jednego dnia na 10 innego znów na 8 rano i wracam też różnie. Z racji tego że dojeżdżam to trace 2 godziny dziennie, wiadomo też że nie zrobisz treningu, czy to biegania czy siłowego i nie polecisz od razu na autobus. Jednak co z tym pływaniem. Czy pływanie dobrze zastąpi bieganie?
"There is no reason to be alive if You can't do deadlift!"
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
3057
Napisanych postów
51895
Wiek
36 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
351418
W pewnym stopniu może, ma swoje plusy, jeżeli nie masz innego wyboru - ok. A czy się nie da? Ja dy miałem na 8 i chciałem zrobić aero rano, to wstawałem koło 6, biegłem od siebie do znajomego, który mieszkał przy uczelni, myłem się tam, ubierałem i szedłem na zajęcia - wszystko się da...