SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Masa - białko czy gainer?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chcę szybko i efektywnie przytyć (jestem ekstremalnym przypadkiem ektomorfika - 50kg/182cm) robić koktajle z gainerem czy białkiem? Słyszałem, że na samym białku masy nie zbuduję? I kiedy wprowadzić do treningu kreatynę (na razie stosuję trening ACT)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
mozesz kupić gainera a mozesz kupić białko i blendować z płatkai owsianymi czy ryzem. Kreatyne dopiero po minimum pół roku sumiennych cwiczen

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 170
A czy mogę zastąpić gainerem większość posiłków? To znaczy tak, że zostałyby mi tylko te 3 główne (śniadanie, obiad, kolacja), ew. najwyżej 2 dodatkowe? Bo wychodzi na to, że przy diecie dla ektomorfika musiałbym średnio co 2 godziny przygotowywać sobie pełnowartościowy posiłek, a ja już teraz nie mam na to czasu. A co dopiero będzie, gdy pójdę na studia...
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
nie mozesz gainerem uzupełnaisz braki a nie na odwrót.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 170
Hmm.. dobra, to inaczej: załóżmy, że mam na obiad pierś z kurczaka, ryż brązowy, oliwę z oliwek i jakieś warzywa. Normalnie oczywiście przysmażyłbym pierś, ugotował ryż, z warzyw może zrobił sałatkę. A co jeśli wrzuciłbym wszystko do miksera i zmiksował? Czy gdyby udało mi się to wypić bez zwymiotowania, to dostarczyłbym dla organizmu tą samą ilość kalorii i wartości odżywczych, co w przypadku zjedzenia tego posiłku w "normalny" sposób?

(Tak, ja pytam poważnie...)



Zmieniony przez - masufka1 w dniu 2013-08-08 18:37:39
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
To będzie to samo, ciut szybciej się moze strawić gdyż już to będzie rozdrobnione ale tak to będzie to samo

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 3408 Wiek 4 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30270
Masz czas by pryzgotowac sobie posiłek z kurczaka ryżu etc. jakieś 30 minut , a nie masz 5-10 minut by go zjeść?

Gdy wyjmiesz zawleczkę, granat przestaje być twoim przyjacielem...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 170
Przecież zjeść coś, to właśnie poszłoby szybko, gorzej już z przygotowaniem tego posiłku. Dlatego mówię, zamiast się rozwlekać z gotowaniem, wolałbym wrzucić wszystko do miksera, nawet surowe i to wypić. anubis84 twierdzi, że to nie ujmie wartościom odżywczym tego, co w ten sposób, zjem, więc jak nie zwymiotuję, to mi by takie "jedzenie w pigułce" odpowiadało.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 893
Spróboj zjeść pierś z kurczaka z miksera, surową
gl hf
...
Napisał(a)
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 7652 Napisanych postów 17707 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 406644




3:35

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 3408 Wiek 4 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30270
Anubis na pewno zrozumiał Cie tak samo jak ja, że zmiksujesz już przygotowane (przegotowane etc.) jedzenie a nie surowe. Powodzenia z surowym mięsem nasz układ go nie trawi, albo u wielu osób będzie mieć na prawdę spore problemy, od kiedy mamy ogień przerzuciliśmy się z surowego mięsa na obrabiane termicznie.

Gdy wyjmiesz zawleczkę, granat przestaje być twoim przyjacielem...

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia złożone czy podstawowe?

Następny temat

Zakwasy/Mikrouszkodzenia

electro
Polecane artykuły