Na poczatek: dzien dobry! :) Oraz przeprosiny - za brak polskich znakow, nie mam mozliwosci ich uzycia.
Dzis w pracy, jedzac w kafeterii obiad i czytajac gazete, trafilam na artykul o walczacych kobietach. Zainspirowal mnie tak bardzo, ze chcialam sie poradzic co do wyboru czegos dla siebie.
Jestem niska - rowno 160 wzrostu, waga ok. 53 kg. Ostatnim chuchrem nie jestem, biodra i uda sa. I w sumie to one moga byc atutem, poniewaz oprocz niskiego wzrostu odznaczam sie brakiem sily w rekach. Ogolnie moja kondycja fizyczna jest raczej slaba, ale regularnie jezdze na rowerze - kilkadziesiat km zrobie, chociaz nie bedzie to dla mnie maly wycisk. Jest jeszcze joga - ktora nie meczy, ale boli i lubie w niej rozciaganie.
Tak oto sie prezentuje ja i pytanie do zaznajomionych z tematem: co mozna polecic dla kogos takiego? Najbardziej sie boje poczatkowej niskiej kondycji - pojde gdzies i nie zrobie nawet pompki ;) Ale moze jest cos, co stawia nie tyle na sile i przylozenie z piesci, co na rozciagniecie sie i sprzedanie paru kopniakow (chociaz poznanie paru chwytow w sumie tez byloby ciekawe)?
Podziekowania z gory :)
Dzis w pracy, jedzac w kafeterii obiad i czytajac gazete, trafilam na artykul o walczacych kobietach. Zainspirowal mnie tak bardzo, ze chcialam sie poradzic co do wyboru czegos dla siebie.
Jestem niska - rowno 160 wzrostu, waga ok. 53 kg. Ostatnim chuchrem nie jestem, biodra i uda sa. I w sumie to one moga byc atutem, poniewaz oprocz niskiego wzrostu odznaczam sie brakiem sily w rekach. Ogolnie moja kondycja fizyczna jest raczej slaba, ale regularnie jezdze na rowerze - kilkadziesiat km zrobie, chociaz nie bedzie to dla mnie maly wycisk. Jest jeszcze joga - ktora nie meczy, ale boli i lubie w niej rozciaganie.
Tak oto sie prezentuje ja i pytanie do zaznajomionych z tematem: co mozna polecic dla kogos takiego? Najbardziej sie boje poczatkowej niskiej kondycji - pojde gdzies i nie zrobie nawet pompki ;) Ale moze jest cos, co stawia nie tyle na sile i przylozenie z piesci, co na rozciagniecie sie i sprzedanie paru kopniakow (chociaz poznanie paru chwytow w sumie tez byloby ciekawe)?
Podziekowania z gory :)
Krzysztof Piekarz

Tym bardziej, że najbardziej może spodobać Ci się coś, do czego wydaje Ci się na razie, że się nie nadajesz. Siła przyjdzie z czasem, a nie ma sportu walki do którego nie potrzebne byłoby całe ciało. Przejdź się po kilku klubach, wybierz to co Ci się spodoba najbardziej i trenuj