Wziąłem się za siostrę jako trener, ale sam całe życie ćwiczę na masę bo jestem ektomorfikiem. Ułożyłem jej więc intuicyjnie program ćwiczeń i dietę, żeby trenowała pod moim okiem, chodziła na siłownie zawsze jak ja będę chodził, bym mógł to kontrolować, uczyć ją i motywować.
Wyliczyłem jej zapotrzebowanie na 1500 kcal, ułożyłem dietę na 1400 kcal w 6 posiłkach z przewagą białko>węgle>tłuszcze.
Nie wiem czy przy redukcji również powinna jeść banana po treningu?
Trening wymyśliłem jej taki, że w każdej sesji ćwiczy całe ciało po trzy serie z krótkimi przerwami i ilością powtórzeń ok 12-15, ale też z priorytetem na daną partię. Czyli np. trening zaczyna od normalnego treningu nóg, potem robi lekko całą resztę, a na końcu 20 minut ostrego cardio. Na następnym treningu trening pleców, potem lekko całą resztę oprócz nóg. Na następnym brzuch i ręce, cała resztę lekko oprócz pleców i tak w kółko przez miesiąc bo na tyle czasu się z nią umówiłem przed następnymi decyzjami.
Dobrze to obmyśliłem czy powinienem coś zmienić.
Wyliczyłem jej zapotrzebowanie na 1500 kcal, ułożyłem dietę na 1400 kcal w 6 posiłkach z przewagą białko>węgle>tłuszcze.
Nie wiem czy przy redukcji również powinna jeść banana po treningu?
Trening wymyśliłem jej taki, że w każdej sesji ćwiczy całe ciało po trzy serie z krótkimi przerwami i ilością powtórzeń ok 12-15, ale też z priorytetem na daną partię. Czyli np. trening zaczyna od normalnego treningu nóg, potem robi lekko całą resztę, a na końcu 20 minut ostrego cardio. Na następnym treningu trening pleców, potem lekko całą resztę oprócz nóg. Na następnym brzuch i ręce, cała resztę lekko oprócz pleców i tak w kółko przez miesiąc bo na tyle czasu się z nią umówiłem przed następnymi decyzjami.
Dobrze to obmyśliłem czy powinienem coś zmienić.
Krzysztof Piekarz