SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW - jak robić?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3494

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 431
Witam :)
Pisze w sumie w banalnej sprawie, a mianowicie zastanawiam sie jak wykonywac trening FBW. Mimo tego ze czytam na jego temat wszystko co moge nie znalazlem odpowiedzi na to jakze banalne pytanie :D

Przykładowy trening:
A

- przysiad ze sztangą na barkach 3x12
- wiosłowanie sztangą w opadzie 3x12
- wyciskanie w poziomie 3x12
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2x12
- wyciskanie francuskie siedząc 2x12
- uginanie ramion stojąc 2x12


I tu moje pytanie, czy cwiczenia wykonuje w taki sposob, ze robie po 1 serii każdego cwiczenia i tak az do 2 czy 3 serii, czy robie 3 serie pierwszego, potem 3 serie drugiego, potem 3 trzeciego i tak do konca?

Innymi słowy: czy robić kazde po 1 serii po kolei, czy jedno wyczerpac (zrobic wszystko) i zaczynac nastepne?

Pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc :)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1648
Maćko ale w jakim celu? Przecież pisałem że trenuje pod MT lub MMA ;) I chcę wyrobić sb kondycje :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
wykonujesz wszystkie serie dla jednego cwiczenia-dopiero przechodzisz do kolejnego
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4915
robisz 3 serie cwiczenia pierwszego, pozniej dopiero jedziesz nastepne cw i tak do ostatniego ;) a to jest Twoj plan czy tak jak pisze ze dla przykladu wrzuciles?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 431
Plan wrzucilem dla przykładu z dowolnego tematu o FBW :D dziekówa wam za odpowiedzi, jak zrobie swoj to wrzuce do oceny ;)

#edit
a tak w ogole, jak dlugie przerwy robić miedzy 1 seria a 2 seria? czy w ogole robic?

Zmieniony przez - azalutt w dniu 2012-12-05 20:44:12
...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2090 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
jakbys mial nie robic to nie mialbys np. 3x12 tylko 1x36 chyba oczywiste , przerwy ok. 1,5-2 minuty

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2012-12-06 07:53:59
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 431
A na jakim obciązeniu najlepiej robić? takim zebym z wyczerpaniem robił ok 14 potwórzen (na 12 danej serii), czy moze w %? 70% mozliwosci? hmm?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1648
Przepraszam że się wcinam ale mam tylko 1 małe pytanie więc nie chcę zakładać nowego tematu.
Czy będzie błędem jeśli robię 30s przerwy a chciałbym zejść do 20s? Czy to jeszcze jest FBW?

Zmieniony przez - kwarek w dniu 2012-12-06 18:20:31
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2373
kwarek
to zależy jak "czują się" mięśnie po wykonaniu serii. Dla mnie 30s to nic, nawet 2 min to mało. Po dobrej serii na klatkę, odczekuje ok. 4 min, chociaż nigdy tak na prawdę nie patrze na zegarek.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1648
Ja ćwiczę bo za jakiś czas chce pójść na MT albo MMA i chce sb wyrobić kondycje :)
Od miesiąca nie zwiększyłem ciężarów (jedynie na klatke zszedłem z 47,5 do 45 bo nie dawałem rady) a jedynie zszedłem z 2min przerwy do 30s :) i trening zamiast 1,5h trwa ok 45 min :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2373
Jeśli dajesz radę, to czemu nie :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3754 Wiek 8 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49667
Rob 1.5 - 2 min przerwy, zakladaj wieksze obciazenie.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawkowanie kreatyny

Następny temat

Początek

electro
Polecane artykuły