SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

PYTANIE apropo zapotrzebowania kcal/doba

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
Witam.

Mam pytanie - czy jeśli ustalę zapotrzebowanie kaloryczne dobowe na danym poziomie - i powiedzmy w okolicach treningowych biorę odzywki typu carbo/białko itp które też pewną ilosc kcal dostarczaja , czy kcal z tych odzywek mają być wliczone w ten dzienny bilans ? czy ma to wyglądać tak :

jeśli powiedzmy moje zapotrzebowanie to 2.500kcal na dobę to :

dzien nietreningowy = 2500kcal/doba
dzien treningowy = 2500kcal/doba + kcal z odzywek okolotreningowych ?

Dziekuje za porade

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 130658
wliczasz wszystko (carbo/gainer/wpc)

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
Dobrze a jeśli moje zapotrzebowanie na konkretnym przykładzie to 2.600kcal (redukcja) i mam rozkład taki :

170B / 240W / 93T (a mam 186cm/88kg wagi) to z czego powinienem odjąc gramaturę - by dodać jedną porcję białka która ma 140kcal ?

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 130658
przyjmij sobie na zbilansowanej 2g bialka, 2g węgli i reszte kcal z tłuszczu

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 184874
obetnij z białka masz go sporo i tak

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
Hmm sporo ? na 88kg - 170g białka to niecałe 2gramy - to aż tak sporo ?

Kurde dalej się męcze z tym żołądkiem - już nie wiem co robić ,

Przypominam , że mam zespół jelita drażliwego (postac biegunkowa) i jak trzymam diete i odzywiam się zdrowo to co chwila jakies biegunki i gazy w mega duzych ilosciach (aż żyć sie nie da i pracować).

Robiłem kolonoskopie, gastroskopie, bakterie, badania krwi i mocz - wszystko wyszło w miarę dobrze .

Dziś np zjadłem jajecznice z grahamkami , potem wołowinę smażoną na pamie z makaronem pełnoziarnistym , potem filety z tilapi z ryżem basmatii i warzywami , potem pierś z kurczaka gotowaną na parze z ryżem basmatii i warzywami swiezymi .... I TU SIE ZACZĄŁ PROBLEM gazy biegunka - zazwyczaj robi mi sie to po kurczaku z ryżem ...nie wiem juz co z tym zrobic

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
kocio 2009 2g węgli to nie bedzie za mało ? to jest 180g węgli , teraz mam 240 i i tak chodze głodny często...:)

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
ref

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 130658
jezeli chcesz wiecej ww, to bialko zostaw na poziomie powiedzmy 2g, wegle sobie podciągnij pod 3 a reszte daj z tluszczy

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
aktualnie mam 2 białko , 2.8 węgle , 1.2 tłuszcze

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobór mikroskładników do redukcji ---> dieta do oceny

Następny temat

Alchemia - zamian tłuszczu w `mięśnie - teoria

electro
Polecane artykuły