SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ - FitMax AMINO Millenium

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jasne, nie porównujemy jednak WPH czy WPI z glukozą w kontekście wyrzutu insuliny. W momencie gdy Ty zwracasz uwagę, że dodatnie tryptofanu w wolnej formie do preparatu białkowego zmieni coś istotnie w kontekście wpływu na poziom neuroprzekaźników ja zwracam uwagę na różnice w odpowiedzi insulinowej i wpływie insuliny na dostępność tryptofanu dla mózgu. Nie koniecznie mam na celu podkreślanie doniosłości tej zależności, a wręcz odwrotnie: jedną i drugą uważam za kosmetyczną (zmieniłaby się drastycznie np.: przy dodaniu niewielkiej ilości nawet węglowodanów). Za istotną uznałem jedynie pewną niekonsekwencję w przykładaniu przez Ciebie do nich miary, więc się do tej kwestii odniosłem.

Wątek swoją drogą rozwinął się ciekawie. Może jakiś czytelnik skorzysta

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-09-06 12:59:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Nie uznałbym swoich wypowiedzi za mało konsekwentne Mogą się tylko na pierwszy rzut oka takie wydawać ze względu na mnogość aspektów które poruszyliśmy i przeskakiwanie pomiędzy nimi Nie uważam też za kosmetykę formy podania tryptofanu i jej wpływ na poziom neuroprzekaźników Chociaż przyznam rację że wyrzut insuliny może mieć kluczową rolę w dotarciu tryptofanu do mózgu pod warunkiem że rozpatrujemy różne przyczyny wyrzutu insuliny

Wątek ciekawy bez dwóch zdań Z pewnością będzie przydatny dla forumowiczów Być może znajdą się osoby pragnące wnieść nowy szlak rozumowania bądź też podzielą się swoimi odczuciami wyniesionymi z praktyki Prawda jest taka że badania badaniami a i tak najważniejsza jest praktyka

Zmieniony przez - FitMax_AB w dniu 2011-09-06 13:13:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Wielość aspektów poruszanych w dyskusji nie jest czynnikiem, który przeszkadzałby mi w uchwyceniu pewnej konwencji. W kwestii poglądu, który prezentujesz - jesteś w trudnej pozycji, ponieważ wykazanie, że wyrównanie strat tryptofanu (powstałych podczas obróbki) poprzez dodatnie wolnej formy aminokwasu do "szybkiego białka", jakim jest WPH powoduje istotnie szybsze pojawienie się tryptofanu w osoczu wymagałoby potwierdzenia eksperymentalnego. O ile dobrze pamiętam badania w których podawano wolne aminokwasy (co prawda nie tryptofan), takie jak leucyna i białka kompletne, niehydrolizowane takie jak WPC razem w porcji nie wskazywały na istotny rozdźwięk pomiędzy czasem pojawienia się we krwi poszczególnych aminokwasów z form wolnych i polimerycznych.

Jak słusznie przypuszczasz determinujące znaczenie dla kwestii tryptofanu (i tego jak zostanie spożytkowany) ma insulina, która np.: hamuje aktywność enzymu - dikydrooksygenazy indolanowej - zaangażowanego w katabolizm tryptofanu w wątrobie.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-09-06 14:08:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
To prawda taki pogląd wymagałby potwierdzenia eksperymentalnego Bardziej wynoszę to z faktu iż kiedyś mieszałem białko z tryptofanem i czułem efekt wyciszający a w większych ilościach wręcz lekko nasenny Stąd takowe podejrzenie że wolny tryptofan wyprzedzał inne aminokwasy które musiały w pierwszej kolejności zostać uwolnione Oczywiście może być to również efekt placebo niemniej pokuszę się w najbliższym czasie o prześledzenie literatury i być może jakoś w przyszłym tygodniu uda się coś w tej kwestii napisać
A jeżeli chodzi o badanie które przytaczasz to musiałbym je widzieć w całości aby móc coś więcej powiedzieć Zastanawia mnie jedna rzecz otóż w zdaniu które przytoczyłeś "podawano wolne aminokwasy (co prawda nie tryptofan), takie jak leucyna i białka kompletne, niehydrolizowane takie jak WPC razem" pada na końcu słowo "razem" i teraz czy podczas pisania zmieniłeś przypadkowo sens zdania czy też badanie prowadzono na wolnych aminokwasach i wolnych aminokwasach razem z białkiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Badanie o którym wspomniałem dotyczyło spożywania albo samych węglowodanów, albo węglowodanów i białek niehydrolizowanych albo węgli, białek niehydrolizowanych i wolnej leucyny. Trzecia opcja wywołała zdecydowanie najwyższą odpowiedź insulinową i spowodowała drastycznie wyższy wzrost poziomu leucyny we krwi niż opcja W+B, jednak z tego co pamiętam - nie można powiedzieć by istniały tam jakieś istotne rozbieżności czasowe, poziom leucyny zaczął rosnąć mniej więcej w tym samym czasie tylko - co zrozumiałe - w zupełnie innych zakresach (dawka dodanej leucyny w napoju nr 3 była stosunkowo duża i wynosiła kilkanaście gram).

Aktualnie piszę z urządzenia przenośnego i szukanie badań stanowiłoby element niepotrzebnej gimnastyki, ale mogę z domu podesłać Ci namiar do tego badania, jeśli Cię ono interesuje. Mówi ono co prawda więcej zdecydowanie o wpływie leucyny na odpowiedź anaboliczną niż o metabolizmie czy tempie wchłaniania tryptofanu, nie mniej jest jednak dość ciekawe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
W pewien sposób wspomniane badanie może rzucać jakieś światło na porównanie stężenia bądź szybkość jego tworzenia dla danych aminokwasów z form wolnych bądź bardziej skomplikowanych Niemniej jednak do rozważań potrzebowalibyśmy białko uprzednio pozbawione jakiegoś aminokwasu i uzupełnione w jego wolną formę oraz białka bez straty omawianego aminokwasu O takie badanie może być trudno...
Badanie które przedstawiasz nie odwzoruje dokładnie danej sytuacji gdyż białko nie było pozbawione leucyny Można by coś wnioskować po stężeniu leucyny we krwi jednak w tym celu potrzebowalibyśmy dokładnych danych z przytaczanego przez Ciebie badania Dlatego myślę że jak będziesz miał możliwość to jak najbardziej podeślij jakieś dane albo linka :) Ja również postaram się coś w tej kwestii znaleźć w przyszłym tyg (niestety w tym nie dam rady)

Swoją drogą teraz ciekawostka ode mnie (na istotność insuliny i nie tylko) Kiedy jest zbyt niski poziom insuliny (zbyt niski to oczywiście pojęcie względne) do głosu dochodzi kortyzol który przyspiesza wydzielanie tryptofanu związanego nie mającego żadnego wpływu na produkcję serotoniny a tylko tworzy konkurencję dla wolnego tryptofanu przy barierze krew-mózg Jest to jeden z mechanizmów występujących podczas stresu dla zachowania czujności i aktywności (oczywiście przedłużający się taki stan jest powodem licznych nieprawidłowości w codziennym funkcjonowaniu - chociażby trudno jest iść spać kiedy jest się zdenerwowanym)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
W pewien sposób wspomniane badanie może rzucać jakieś światło na porównanie stężenia bądź szybkość jego tworzenia dla danych aminokwasów z form wolnych bądź bardziej skomplikowanych Niemniej jednak do rozważań potrzebowalibyśmy białko uprzednio pozbawione jakiegoś aminokwasu i uzupełnione w jego wolną formę oraz białka bez straty omawianego aminokwasu O takie badanie może być trudno... - jasne. Wspomniane przeze mnie badanie nie stanowiło bazy moich rozważań na temat tryptofanu, a jedynie ciekawostkę. Bazą - jak wspomniałem już wcześniej i jak sam potwierdziłeś przed chwilą - byłoby znalezienie uzasadnienia w próbach eksperymentalnych dotyczących wyrównania strat tryptofanu w WPH wolną jego formą. Moim zdaniem można prześledzić jeszcze czas jaki jest wymagany by aminokwasy pojawiły się we krwi po spożyciu WPH i po spożyciu wolnych form. Takie badania - jeśli interesuje Cię to zagadnienie - myślę że znajdziesz.

Tutaj link do wspomnianego przeze mnie:

http://ajpendo.physiology.org/content/288/4/E645.full.pdf html

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-09-07 10:03:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 369 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3111
Witam wszystkich niecierpliwych :)

Spieszę powiadomić że najnowsze produkty FitMaxa czyli
BCAA +EAA smak cytrynowo-grejpfrutowy
BCAA +Glutamine smaki ananasowy i cytrynowo-wiśniowo-grejpfrutowy
oraz AMINO Millenium smak kawowo-orzechowy
(pojemności 600g
od tego tygodnia są już w produkcji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12059 Napisanych postów 160486 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234557
czyli jednak amino millenium bedzie pozyskiwane z orzechow?
bo smak podpowiada, ze raczej tal

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
oj Tomq tutaj musisz poczekać na odpowiedź Adriana, w sprawach technologicznych jest górą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sto lat Elaine!

Następny temat

Ciekawostki sportowo - żywieniowe by PawelSzEvc

WHEY premium