Ja widzę to troszkę inaczej fbw, plan całościowy czy jakby go nie nazwać zawsze buduje bazę i często jest kojarzony z kilkoma podstawowymi ćwiczeniami i z reguły na tym ludzie się zamykają. Ja bardzo lubię plany dzielone i sam nimi ćwiczę regularnie przy czym to jest co najmniej partia dwa razy w tygodniu i bardzo dobrze się sprawdzają. Jednak tutaj mówimy o początkujących i ona na planie całościowym może jechać na początku swojej drogi ale im dalej w las tym wachlarz ćwiczeń powinien się zwiększać nie mówię tutaj tylko o złotych ćwiczeniach ale i o izolacji. Jak ktoś chce zrobić detal w swojej sylwetce lub podciągnąć braki umięśnienia w konkretnym obszarze będzie miał ciężko zrobić to na planie całościowym.
Trzeba pamiętać jeszcze, że z czasem nasz układ nerwowy się adoptuje do wysiłku, jest wydajniejszy, rośnie ilość połączeń nerwowych i ciężkie złożone boje coraz bardziej drenują CNS, są po prostu potężniejsze, a co za tym idzie przy treningu 3 razy w tygodniu na złotych ćwiczeniach nie zawsze ciało daje radę być gotowym do kolejnego mocnego treningu.
Oczywiście można przytaczać różne argumenty za jednym i drugim typem treningu, ale trzeba pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, odpowiednio skomponowany trening wraz z odpowiednim sposobem odżywiania da pożądane efekty.
Doping to zupełnie inna kwestia, o której nawet nie ma co dyskutować
Trzeba pamiętać jeszcze, że z czasem nasz układ nerwowy się adoptuje do wysiłku, jest wydajniejszy, rośnie ilość połączeń nerwowych i ciężkie złożone boje coraz bardziej drenują CNS, są po prostu potężniejsze, a co za tym idzie przy treningu 3 razy w tygodniu na złotych ćwiczeniach nie zawsze ciało daje radę być gotowym do kolejnego mocnego treningu.
Oczywiście można przytaczać różne argumenty za jednym i drugim typem treningu, ale trzeba pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, odpowiednio skomponowany trening wraz z odpowiednim sposobem odżywiania da pożądane efekty.
Doping to zupełnie inna kwestia, o której nawet nie ma co dyskutować

