SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening na rzeźbę-> pomoc w rozpisce itd.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 987

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79
Witam,
Na siłowni trenuje hmm może od 3 lat, jednak pisze w tym dziale, ze względu na to, że nie jest to zazwyczaj trening ciągły. Dotychczas wypadały mi treningi 2-3 miesiąca z wakacji, i miesiąc w czasie egzaminów.

Obecnie trenuje bez przerwy od Pazdziernika. Do tej pory trenowałem bardziej na siłe, treningi 3-4 x w tygodniu. Zazwyczaj wyglądało to:
4 ćwiczenia po 4 serie, wzrost ciężaru, mniejsza ilość powtórzeń
Pon: Klatka, Biceps.
Śr: Plecy, Triceps
Pt: Barki, Kaptury, Nogi (Noni niestety zaczałem dopiero 2 mies. temu)
Sob: Biceps, Triceps (jak udało mi się poćwiczyć w sobotę).

Pisze tutaj, bo chciałbym teraz bardziej się wyrzeźbić, i skupić się na sylwetce.

Bardzo proszę, jeśli ktoś mógłby ułożyć mi plan treningowy z naciskiem bardziej na rzeźbę i kształtowaniem sylwetki niż siły i masy. (Choć siła pewnie idzie automatycznie)

Jeśli chodzi o wyczyny siłowe to nie raczej duże. Przykładowo wyciskanie na prostej ławce na klate: 100 kg (rekord , biceps zazwyczaj kończyłem (robiąc jako pierwsze ćwiczenie, na modlitewniku, na sztandze łamanej) ciężarem ok. 40 kg.

Pozdrawiam, african

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 84

Wzrost: 187

Cel treningowy: rzeźba, kondycja

Staż treningowy na słowni: kilka lat z przerwami po pare mieisęcy. Bez przerwy od Października 2010

Uprawiane inne sporty: Nieregularnie Siatkówka, Squash

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: W Listopadzie białko Nitroprogen od Treca

Zmieniony przez - african w dniu 2011-02-23 10:22:04

Zmieniony przez - african w dniu 2011-02-23 10:22:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86845
Rob mase, nie masz co rzezbic.

Sily tez nie robiles, bo tak ten trening nie wyglada.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj african.
_Knife_ ma 100% racji. Musisz pomyśleć o masie a następnie o rzeźbie. Nie obraź się ale jest takie powiedzenie krążące po siłowniach że " w gó_ _ie się nie rzeźbi".
Zwiększ obwody.
Pozdro
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 73 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7349
Nadal uważam że musisz popracować nad masą.
W szczególności biceps, triceps, góra klatki.
Barki ok.
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86845
MASA, MASA.

J / FILAR.

Nie masz co rzeźbić.

Wpadłeś w pułapkę. Bo najpierw jest masa, POTEM rzeźba, nigdy odwrotnie, jak myśli większość ludzi.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79
Ah, to akurat wiem, że masa pierw potem rzeźba.
Pierw trzeba drzewo, żeby łódka powstała :D
Po prostu myślałem, że wsytarczy, jednak nie mam doświadczenia w tym akurat, dlatego pytałem.
Dzięki za porady.
Pozdrawiam.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie mogę nabrać masy

Następny temat

Problem Z Aerobami

electro
Polecane artykuły