SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pompa a glukoza

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mietki ja nie powiem ze gluta nie dziala, moje zakwasy mowia same za siebie...placebo mnie nie odkwasi...


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
moje zakwasy tez mowily same zasiebie jak bralem glutamine
- dla mnie jest za droga jezeli chodzi o efekty/cena



**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Pomysł Anara jest dobry! Napiszę oddzielnego posta.
Miętki, ja podkreśliłem - nie kwestionuję badań, tylko ich interpretację, stworzoną nie przez autorów tych badań, tylko przez autora artykułu.
Natomiat metodyka samych badań jest nam nieznana, bo autor tylko je wymienia. Podejrzewam, że nieporozumienie jest tutaj analogiczne, jak przy wcześniejszych badaniach kreatyny. Sądzę, że dla tego ustalono w nich 50-cioprocentowy poziom wchłaniania glutaminy, gdyż zastosowano zwykłą glutaminę. Właśnie dla tego, aby uniknąć strat we wchłanianiu, stworzono glutaminę mikronizowaną. Ta sytuacja jest analogiczna do zwykłej i mikronizowanej kreatyny.
To tylko takie gorące uwagi - wszystko przeanalizuję i napiszę oddzielnego posta.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Czekamy.
I nie 50% a raczej 10% chyba
A co do zakwasów..ja w tej chwili również nie odczuwam zakwasów dłużej jak 1,2 dni,mimo że nie biorę obecnie żadnych suplementów.Docisnąłem nieco diete i masz rezultat.Zakwasy nie sa zbyt miarodajnym wskaźnikiem,poniewaz ich źódło bierze się z mechanicznego uszkodzenia mięśni,a nie z ich rozpadu pod wpływem np. kortyzolu.
Pozdro.

MIĘTKI To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..Respect for all!

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
mietki...no i wlasnie ja stwierdzam ze glutamina dzial bo pomaga mi wyjsc z zastojoow czesto...obecnie po 3 latach cwiczen sama dieta daje mi niewiele...glutamina przyspiesza wzrost i to widze ! i raczej nikt mi nie wmoowi ze tak nie jest ! dieta zawsze jest na takim samym poziomie jak i trening regularnie zmieniany...inne suple dodaje tylko okresowo...
takze wiarygodnosc co do pozytywoow G w budowie masy jest u mnie na +...

mowisz "Zakwasy nie sa zbyt miarodajnym wskaźnikiem,poniewaz ich źódło bierze się z mechanicznego uszkodzenia mięśni,a nie z ich rozpadu pod wpływem np. kortyzolu"
a jednym z efektoow glutaminy jest zwiekszenie bilansu azotowego co=wiekszemu anabolizmowi, a co=zmniejszeniu zakwasoow(przyspieszenie ich regeneracji)...jednym z czynnikoow antykatabolicznych G. jest anabolizm - to logiczne...


misOO
Dozorca w dziale OLIMP
Portier in s0Ople

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
a i jescze - w tym badaniu jest mowa ze 50% sie wchlania do krwioobiegu a 10% do miesni...


misOO
Dozorca w dziale OLIMP
Portier in s0Ople

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Byku a z mojej pamieci wynika co innego badania sa poszukam jak bede mial chwilke i najwyzej wrzuce na priva
A z tego co pamietam to dobra dawka to okolo >4g ale fakt faktem ze odczuwa sie dzialanie rozie - nawet kolo 1g przyjelo sie ze oklo 1,5-3g jest ok choc ja i tak polecalbym wiecej ...ale to tym bardziej czyni ten preparat nieoplacalnym ...

Co do glutaminy ...Panie Slawomirze ... dlaczego wiekszosc biochemikow i ludzi znajacych sie na swoim fachu - mowi co innego o glutaminie ? i dlaczego wiekszosc rzetelnych zrodel mowi dokladnie to samo ?
A na artykul poczekam z mila checia zawsze bedzie okazja do ciekawej dyskusji
pozdrawiam



Jestem nikim - z tego poziomu samooceny nizej spasc nie moge wiec moze byc tylko lepiej.
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Zanim puszczę artykuł...
Kanarek, tak jak napisałem wcześniej - w ten sposób rozumując, to wszysko jest nieopłacalne. Każda substancja pokarmowa wchłania się nie w pełni i każda przechodzi metabolizm wątrobowy. Natomiast, każda substancja pokarmowa, wytwarzana bądż izolowana, która funkcjonuje jako postać farmaceutyczna (suplement), przed wprowadzeniem do stosowania przechodzi badania farmakokinetyczne i farmakodynamiczne, ustalające jej biodostępność, klirens, metabolizm oraz drogę i czas eliminacji. Sposób dawkowania, podawany przez producenta, uwzględnia już te parametry. Czyli, jeżeli na etykiecie suplementu podano, żeby brać go 3 g na dobę, to oznacza, że wykazuje w tych dawkach efekt terapeutyczny, pomimo strat we wchłanianiu i przemian w wątrobie.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
chyba Pan troche przesadza ... wg tego co Pan mowi to nawet Glutarol w bardzo malutkich dawkach powinien byc swietnym suplem Juz nie mowiac o karnitynie ...
i wielu i9nnych zreszta tez.

Jestem nikim - z tego poziomu samooceny nizej spasc nie moge wiec moze byc tylko lepiej.
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Kanarek

Nie zaprzątaj sobie głowy artami o karnitynie dla mnie

Ja wierze swojemu doświadczeniu a nie badaniom

Większość badań substancji, których mechanizmy działania i zależność od innych czynników jest znana można "ustawić" (mniej lub bardziej) w zależności od tego jakie wyniki chce się uzyskać


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy po latach brania suplementow sa jakies skutki uboczne ??

Następny temat

pytaneczko do ekspertów

WHEY premium