SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc w planie treningowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2364

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Meżczyzna

Wiek

16 lat

Waga

70 kg

Wzrost

182 cm

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

1,6 roku

Uprawiane inne sporty

Taekwondo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga, hantle, ławka i dużo cieżaru

Dieta

staram się

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

..

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie bije rekordów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2363
Witam! Mam na imię Krystian, ćwiczę 1,5 roku na siłowni.Miałem różne plany treningowe, a w każdym mi coś nie odpowiada. Oceńcie sami:
Poniedziałek: Klatka, biceps, triceps
Klata:
1.wyciskanie sztangi skos górny /3s
2.rozpietki poziomo 3s
3.wyciskane hantli poziomo 3s
Biceps:
1.uginanie ramion ze sztangielkami z supinacja nadgarska 3s
2.uginanie sztangi stojac podchwytem 3s
3.uginanie ramienia ze sztangielką na modlitewniku 3s
Triceps:
1.wyciskanie sztangi wąskim chwytem poziomo 3s
2.wyciskanie francuskie jednorącz w siadzie 3s
3.prostowanie ramienia w opadzie tułowia 3s
Środa: Plecy, Barki
Plecy:
1.wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3s
2.Martwy Ciąg 3s
3.Wiosłowanie hantla w opadzie tułowia 3s
Barki:
1.wyciskanie hantli zza głowy 3s
2. Podciąganie sztangi do szyi 3s
3.wznosy hantli na boki 3s
Piątek: Nogi, łydki
1.Przysiady ze sztanga trzymana z przodu 3s
2.wykroki z hantlami 3s
3.Przysiady ze sztanga trzymana z tyłu na barkach 3s
Łydki:
wspiecia na palcach 5s

Brzych ćwiczę w dni wolne.
Mój cel to masa, diet próbuje trzymać, choć jest ciężko w wieku 16 lat...
Pytania:
1.powtórzenia robi od 8-12 na prawie każda serie oczywiście ciężar zwiększam z powtórzeniem, czy dobrze robi?
2. nie wiem jak z powtórzeniami na łydki?
3.W Poniedziałek przy robieniu klatki, bicepsa i tricepsa nie mam już siły na triceps, ale go robię, choć nwm bo może by coś zmienił z nim, na pewno biceps i tricepsa nie będę rozłączał?
PS. Nie mam drążka ;/
Nie chce treningu od kogoś na odpier... bo chodzi mi o porządny trening.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj.
po pierwsze to spróbuj zrobić tak
w poniedziałek klata piersiowa i triceps
w srode plecy biceps
w piątek nogi barki.
po drugie zmień ćwiczenia pleców
nie musisz robić martwego ciągu przecież nie wybierasz sie na jakieś zawody kulturystyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do tych dolnych pytań to tak
co do powtórzeń to robimy 10powt. na początek małym cięzarem a potem zwiększasz do tylko raz do swoich możliwości bo jeżeli bedziesz zmieniał co 8powturzeń cieżar to wtedy wyrabiasz siłę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
te powtórzenia to tak 10, 8,8 pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
nogi barki zle polaczenie.. nogi musisz trenowac w osobny dzien treningowy... polaczenie slabe co Ci kolega wyzej proponuje... lepsze jest klata biceps( czemu? poniewaz przy treningu klaty triceps juz mocno Ci pracuje, nie ma potrzeby trenowac go dodatkowo) plecy biceps ( tu spara ma sie tak samo) barki brzuch przedramie, nogi i aby miedzy treningiem nog i plecow bylo conajmniej dwa dni przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2363
No właśnie zawsze robiłem jak mendriv mówił, że klatka i biceps razem, a teraz chciałbym biceps z tricepsem nie rozłączać. Czytałem o tym że lepiej jest zbudować "łapy", gdy sie nie rozlacza tych mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2363
Jeszcze moje pytanie nr.2 "jak z powtórzeniami na łydki? też 10,8,8?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak 10powtórzeń mniejszym cieżarem na rozgrzanie a potem jak uważasz, tylko wiadomo ten ciężar musi byc większy ^^
Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
na łydki daj po 20 powtorzen, jest to miesien ze musisz go mocno zmeczyc, chcesz cwiczyc biceps z tricepsem razem? ok ale pamietaj ze wtedy 5 dni w tygodniu powinienes cwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2363
Dobra będzie po 20. To jak wkońcu z tym planem? tylko zmienić kolejność grup ćwiczących w tygodniu? a wgl mam dobrze dobrane ćwiczenia na partie mięśniowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2363
A może być takie ustawienie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena treningu na mase

Następny temat

Plan masa / 16lat/ proszę o pomoc ;]

WHEY premium