SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

platki owsiane górskie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
witam wszystkich! :)

wiem, ze mnóstwo zostało tu powiedziane o płatkach owsianych, rodzajach, przyrządzaniu itd, ale jest jedna rzecz która mnie zastanawia. Mianowicie: zgodnie z forumowymi sugestiami kupiłam płatki owsiane górskie (wcześniej jadłam błyskawiczne), po to zeby pozbyc sie tego okropnego wysokiego IG.
Tak więc mam te płatki, a na opakowaniu jest napisane żeby gotować je 2-3 min. I moja wątpliwość - czy to nie są też błyskawiczne??? Nic takiego na opakowaniu NIE jest napisane, ale myślałam ze minimum 10min trzeba normalne gotowac. Chociaz te płatki wyglądają jak płatki :) tzn nie są jakies zmielone pocięte itd.. To jak to jest??

Z góry dziękuję za odpowiedz i przepraszam ze znowu rozgrzebuje temat płatkow....
Podrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36
odswieze temat.. mianowicie rowniez kupuje wyzej zamieszczone opakowania platkow, jednakze na nich zamieszczono tekst "PRODUKT DO SZYBKIEGO PRZYRZADZANIA" i stad pytanie, czy zatem nie sa to platki blyskawiczne???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak to gotowac?


ja to normalnie zalewam mlekiem do mikrofalowki na 1.5 minuty i git


gdyby to byly blyskawiczne pisalo by na prodzie opakowanie np" blyszkawiczne platki owisiane/gorskie. etc


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
czesto owsiane gorskie to sa wlasnie blyskawiczne trzeba szukac takich duzych twardych i czytac z tyl co pisze na temat przyrzadzania


Wartość odżywcza 100 g produktu:
Wartość energetyczna 1530 kJ, 366 kcal
Białko 11,9 g
Węglowodany 69,3 g
Tłuszcz 7,2 g



Płatki owsiane to produkt otrzymany z oczyszczonego ziarna owsa, poddanego zabiegom hydrotermicznym. Następnie jest ono poddane obłuskiwaniu, ewentualnie krojeniu i płatkowaniu. Ze względu na sposób obróbki ziarna wyróżnia się trzy rodzaje płatków owsianych:
# zwykłe – otrzymane z całego ziarna
# górskie – otrzymane z pokrojonego ziarna
# błyskawiczne – otrzymane z pokrojonego ziarna i poddane specjalnej obróbce hydrotermicznej.

Płatki owsiane odgrywają ważną rolę w racjonalnym odżywianiu człowieka, są bogatym źródłem białka i błonnika.

zrodlo kupiec.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8655
Ja jak jadłem górskie, to wsypywałem do miski i zalewałem albo gorącym mlekiem albo wrzątkiem i tyle ;].
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Nie trzeba tak dlugo ich gotowac. Najlepiej zrobisz jak zalejesz je kubiem wody przed snem (jezeli oczywiscie bedziesz jadla na sniadanie). Pozniej ew. na 1min podgrzac zeby byly cieple.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
czesto owsiane gorskie to sa wlasnie blyskawiczne trzeba szukac takich duzych twardych i czytac z tyl co pisze na temat przyrzadzania


okej wiec one sa w calosci, nie pokrojone, z porownaniu z blyskawicznymi sa twarde, ale na opakowaniu pamietam bylo cos o obrobce hydrotermicznej. ale z Twojego wpisu:


Płatki owsiane to produkt otrzymany z oczyszczonego ziarna owsa, poddanego zabiegom hydrotermicznym. Następnie jest ono poddane obłuskiwaniu, ewentualnie krojeniu i płatkowaniu.


to znaczy ze wszystkie sa jej jakos poddane?

kurcze jesli to glupie pytanie to przepraszam.. :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2319


ja wcinam takie

Uzależniony od biegania .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Raczej wszystkie. Dlaczego Ci to tak interesuje?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
poprostu chce miec pewnosc czy te, ktore kupilam maja faktycznie niski IG.. bo wszyscy tu mowia ze gorskie najlepsze, ale wlasnie te 2-3 min gotowania na opakowaniu gorskich mnie zmartwily :) bo to niczym bliskawiczne (1min). Stad moje wątpliwosci.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Kup sobie blyskawiczne i odrazu zobaczysz roznice w wygladzie. Sa w mniejszych kawalkach a po obrobce termicznej robi sie ciapa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
taak, mam blyskawiczne i wiem. roznica jest zdecydowana.
ale co, to z gorskich chociaz lekkiej ciapy nie bedzie? bo ja w sumie tak lubie.. ;)

w ogole to bardzo wszystkim dziekuje za odpowiedzipozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pełna dieta jak ma byc ?

Następny temat

Nowe spojrzenie... owoce też tuczą!

WHEY premium