SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pierwszy trening na poprawe wyniku w WL?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Girjewik a co powiesz w kwesii cwiczenia innych partii? 1 barki lekko, 2. plecy lekko, 3. bic tric lekko?

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
ja zrobilem ten program na martwy ciag

czasami sobie porobilem jakis podrzut, albo rwanie, ale lekko, dla zabawy, nie wiecej niz 5-10 powtorzen w 2-3 razy w tygodniu

wiec lekko mozesz wszystko, moze 3x3, 75-80% 1-2 razy w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Tak z ciekawosci seria 6 ruchowa to u Was jaki % ciezaru max?

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Nikt mi niestety nie odpisal :P No coz.. robie ten trening skonczylem prawie 3ci tydzien, ale jakos nie widze 4tego i 5tego. Kosmos bedzie :]. Kazde 5 kg powyzej 100 to u mnie jest sporo jesli chodzi o serie.
Jak mi sie nie uda zrobic danego tygodnia to mam go powtorzyc?
85% 5serii po 5 no to mooooooze, ale 90% 4serie po 4 ruchy to nie ma szans. Zrobie 1 serie 90% 6 ruchow, ale w drugiej juz 4, a w trzeciej 2 :P
Chyba mam za mala wytrzymalosc silowa, co robic jak mi sie n ie uda zrobic tego czwartego tygodnia? olac trening czy co?

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 438 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5841
hehe ja wlasnie na nast treningu mam 90% 4x4 i w sumie nie wiem jak sobie poradze, tez sie boje tego treningu, a co dopiero 95% :O ale jak bylo 85% to bylo wszystko spoko ladnie :) a i szczerze przyznam ze nieladnie olalem te nierobienie innych partii bo robie tak: pon WL, sr. plecy barki (10 serii na barki i 8 na plecy), pt. WL, niedziela biceps triceps(10 bic, 8 tric). Jednak chcialbym dodac ze jestem na cyklu prolo+xpand :)

Przyjaciele przychodza i odchodza, wrogowie sie gromadza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Ja robie barki lekko jak mam 6x2, lzejszy trening ale trudniejszy od 6x2 robie plecy, a jak mam najciezszy danego tygodnia na klatke to bic. Wsio lekko.
No ale ja nie jestem na zadnej krecie, jem aminokwasy bcaa i carbo oraz glutaminke. Ale szczerze ja mysle, ze odpadne przy 85% x 5 w 5ciu seriach. Dzis robilem 6x6 80% i w sumie od 3ciej serii mysalem ze nie zrobie, tak mi sily uciekaly. A jak skonczyelm to nigdy chyba nie bylem taki przemeczony przy klatce.

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
panowie,
znam ten trening, wiec wiem o co chodzi
6x6 @80%
5x5 @85%
4x4 @90% - jest ciezko i dalsze dni sa ciezkie

jesli np. 4x4 jest za ciezko, to mozna zrobic 8 serii po 2 ruchy, tylko zeby i ciezar i suma powtorzen treningowych pozostaly te same
przy 4 powtorzeniach nalezy brac ok 4 minut przerwy miedzy seriami, przy 3 - 3 minuty itd.

liczy sie liczba powtorzen z danym % maksa w jednostce treningowej,
a nie jak szybko to zrobisz (w treningu sily)
zawodowcy powinni zrobic ten trening bez zmieniania serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
Jak narazie zawodowców w Polsce niema

Pierwsze słyszę takie bzdury z czasem odpoczynku warunkowanym od ilości powtórzeń.Generalnie podczas treningu siłowego najlepiej jest rozpocząć następną serię ,jeśli czujesz że twój oddech jest równomierny i a nie rwany lub płytki.

Bardzo ważną rzeczą jest podczas treningu siłowego ,uzupełnianie węglowodanów oraz najlepiej picie napojów izotonicznych.Nie wspominając już że przy takich upałach jak ostatnio,należy wogóle pić bardzo dużo płynów a tym bardziej podczas treningu.
A niestety większośc na tym oszczędza lub mocno ogranicza.

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2006-06-29 00:41:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Co to prolo ?? test prolongatum??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
kingeri
Widzę że się starzeję,bo nawet nie zauważyłem tego co napisał Radziuuuu.
Może nam wytłumaczy co to jest ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZELAZNA REKA rusza

Następny temat

Zdjęcia - Dwubój Olimpijski

WHEY premium