SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłe

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Fuckmaster z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5124
Chodzi mi np. o klatke piersiową

Mianowicie czy w typowym treningu na siłe - jak w trójboju , interesuje mnie na maxa siła w wycisku na klate będzie dobry trening składający sie z 10-14 serii tylko wyciskanie sztangi i w tym 2 serie wyciskanie hantli i na zakończenie treningu 2 serie ruchów negatywnych po 3-4 pow. z 100-110%CM

99% sukcesu to chęci... jeżeli je masz to witaj w klubie:]

>>pozdro<<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5124
theREDevil tak więc proszę Cię o odpowiedź na powyższe pytania w tamtym poście dotyczącym tego treningu.Przenosze je tam..

99% sukcesu to chęci... jeżeli je masz to witaj w klubie:]

>>pozdro<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
tu chlopaki pomogą
ale podaj swoj staż itp.

Zmieniony przez - f***master w dniu 2004-10-25 21:36:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
po pierwsze tak jak faku powiedział staż i coś więcej o sobie , wiek , ostatnio co robiłeś itd.

jeśli zaczynasz trening typowo siłowy z ukierunkowaniem na siłę wycisku to polecam post "coś dla was na siłę" - opisałem tam fajny sposób treningu , wspaniale na mnie podziałał , może i tobie pomoże

no i na podsumowanie , z tego co mi wiadomo nawet trójboiści niewiele [ niektórzy nawet wcale nie ] robią negatywnych
popierwsze to o wiele za bardzo męczy system nerwowy a po drugie to przy ciężarach jakie używają poważni trójboiści negatywy to poprostu samobójstwo [ and i mean literally suicide ]

nie byłem nie jestem i nie będę tu wyrocznią więc jeśli nie zadowala cię ta odpowiedź to poczekaj na bardziej doświadczonych

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6229
"Mianowicie czy w typowym treningu na siłe - jak w trójboju , interesuje mnie na maxa siła w wycisku na klate będzie dobry trening składający sie z 10-14 serii tylko wyciskanie sztangi i w tym 2 serie wyciskanie hantli i na zakończenie treningu 2 serie ruchów negatywnych po 3-4 pow. z 100-110%CM"

Dwa treningi w tygodniu, w każdym 5 cięższych serii (po 3-4 powtórzenia) wyciskania poprzedzonych 3-4 seriami rozgrzewkowymi z progresją. Odpuść sobie hantle - to prawie nic nie daje w siłowym treningu klatki. Zamiast tego do każdego treningu dodaj jedno z trzech najlepszych ćwiczeń uzupełniających: wyciskanie głową w dół, wyciskanie wąsko, pompki na poręczach. W każym z tych przypadków po 3-4 serie, 4-10 powtórzeń.
Powtórzenia negatywne sobie odpuść.
No i poszperaj trochę w archiwum.



Zmieniony przez - Knr w dniu 2004-10-28 17:13:35

Zmieniony przez - Knr w dniu 2004-10-28 20:56:06

Właśnie obraziłem Twoje uczucia religijne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5124
Witam dopiero teraz sie odezwałem bo niezauważyłem ze m,ój post został przeniesiony i pomyślałem ze poprostu zniknął

Dzieki za wypowiedzi.
Zamierzam zrobic trening Michila na klatke"Poprawić wynik-wyciskanie"
Co o nim sądzicie ?? Może być??
Dlaczego mam nie robic pow. nagatywnych Myślałem ze musze przyzwyczajać mięsnie do wiekszych cięzarów...

Moj staż to ok. roku ćwiczeń
niebrałem kretki biore tylko gainerki,białka dieta jak najbardzie wporządku,spie średnio 7 godz. dziennie
Moim celem jest zwiększenie jak najbardziej siły w przeciagu 2 miesiecy najbliższych do sylwestra.
Powiedzcie mi jescze czy robiąc trening np. taki co Michail proponuje bedzie mi on dawał także coś na mase i mięsnie będą sie rozrastały i będą coraz większe

99% sukcesu to chęci... jeżeli je masz to witaj w klubie:]

>>pozdro<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
oki , po pierwsze to kolega wyżej przedstawił ci ładny planik , choć ja poleciłem inny ten też mi się podoba

kolejna sprawa to trening michałka , ja tam do majkiego nic nie mam ale ten jego planik to taki trochę ograniczony jest - nie wiem jak ty ale ja tam nie wierzę komuś kto z góry chce zaplanować czyjeś wyniki , wogóle nie jest do końca możliwe zaplanowanie swojego maksa a co dopiero nieznajomej ci osoby , skąd do ku.rwy nędzy ktoś kogo nie widziałem na oczy miałby wiedzieć że za taki a taki czas wycisnę np. 111% mojego obecnego maksa , to czysta bzdura , tak jak powiedziałem , ja tam do majkiego nic nie mam ale ten jego program to taka sama ściema jak telezakupy mango , nie obrażając telezakupów oczywiście

negatywom poprostu mówimy nie a przy twoim stażu to ty to słowo ze swego słownika powinieneś wymazać , oczywiście że jeśli chcesz dużo podnosić to musisz się przyzwyczaić do dużych ciężarów ale jeśli chodzi o negatywy to przy nich nawet po jednym treningu możesz się przetrenować , nie mówiąc już o kontuzjach , przy takiej ilości kortyzolu to ty z takiego treningu na prosto to nawet po 2 tygodniach nie wyjdziesz , organizm sobie z tym nie poradzi

jeśli chodzi o reszte to przy takim stażu to ty zainwestuj lepiej w dobre jedzenie bo tylko kase marnujesz na te odżywki , na tym poziomie i przez kolejne pare lat nic prócz myślenia i niekozaczenia nie jest ci potrzebne

co do wzrostu to oczywiście że mięśnie urosną , nawet lepsze niż na takich gównianych treningach kulturystycznych , bo urosną ci nie z powodu ładowania węgli , czego powodem jest napompowanie mięśni glikogenem i wodą która po niewielkiej przerwie znika a ty flaczejesz tylko prawdziwym twardym mięchem które jak widzę sam utrzymuje się bardzo długo [ po sobie mogę zdecydowanie powiedzieć , że po ponad roku totalnej bezczynności - nie pytaj dlaczego - z mięcha nie straciłem nic , dosłownie nic , siłę nieznacznie ]
tak naprawdę tylko duże ciężary pozwalają ci rozwinąc prawdziwe a nie pompowane mięśnie , a to dlatego że tylko dzięki dużym ciężarom możesz pobudzić białe szybkokurczliwe włókna posiadające największy potencjał zarówno siłowy jak i wzrostowy

mam nadzieje że rozumiesz o co chodzi

jakby co to pytaj

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5124
ok dzieki wam przemyśle to... poszperam troszke na forum i coś postanowie

99% sukcesu to chęci... jeżeli je masz to witaj w klubie:]

>>pozdro<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5124
theREDevil mówisz ze trening proponowany przez Michaila to ściema bo tam już jest z góry powiedziane ile masz wyciskac danego dnia itp.

a pozwól że przytocze teraz Twoje słowa które tyczą się treningu ktory dał Ci niesamowite efekty

"...aha i jeszcze jedna ważna rada dla tych co sie na niego zdecydują ; ten trening z góry planuje jaki ciężar masz podnosic danego dnia i ważne jest zeby nie robić nic wiecej ponad to zaplanowane - ten trening jest dorze opracowany i naprawdę nie ma sęsu nic zmieniać - i naprawdę odradzam kombinowanie z nim...""...jednego dnia ustaliłem rekorda i od razu tego dnia przeliczylem ciężar na każdy nastepny trening kolejnych 12 tygodni..."

Więc wydaje mi sie ze takie obliczenia juz z góry sa jak najbardziej na miejscu w tego typu treningach - bo to właśnie jest ich cechą podobnie jak HST.Rozumiem ze jeżeli ktos by mi powiedział ze mam za 2 tyg. wyciskać 90 na klate bo tak zakłada trening-to bym pomyslał że jest d****em i to by była zwykła ściema dlatego też wydaje mi sie ze po to sa te całe procenty i to one juz bardziej ukierunkowują do naszych indiwidualnych predyspozycji-przynajmniej w częsci, bo inaczej tego sie nieda zastąpić w tego typu treningach

czekam na odp. być moze w czymś sie myle,czegoś niezrozumiałem...

Pozdrawiam

99% sukcesu to chęci... jeżeli je masz to witaj w klubie:]

>>pozdro<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening Michaiła jest wykonalny, ale tylko dla początkujących... Reszta bez koksu se z nim nie poradzi, przeciętny siłacz(z kilkuletnim stażem treningowym) przy dobrej suplementacji nie jest w stanie ugrać więcej niż 2.5kg miesięcznie, a tutaj jest mowa o znacznie większych postępach... Tak więc jak jesteś początkujący to może trening da Ci się wypełnić, z drugiej strony jak nie robiłeś jeszcze treningu siłowego, to lepiej chyba zlać trening Michaiła i zrobić coś innego, np słynny trening 6-tygodniowy( swojego czasu przedstawiony przez Matallixa), którego wykonanie wydaje mi się dużo bardziej prawdopodobne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
..Rado.. już ci odpowiadam , chodzi o wynik końcowy , tzn. trening który ja wykonywałem procentowo wyznaczał progresję ciężaru z treningu na trening , natomiast nie określał z góry jaki będzie mój wynik , bo tego się nie da w żaden sposób przewidzieć
natomiast michałek nie wiedząc dlaczego zakłada że zwiększając z treningu na trening taką i taką ilość żelaza to w ostatnim treningu przy ustalaniu rekordów wyniki będą takie a takie
kolejną sprawą jest ta progresja z treningu na trening - w programie który ja stosowałem i gorąco polecam wszystkim te skoki były minimalne a ich regulacją dobierana liberalnie przez każdego ze stosujących , chodzi poprostu o parę ogólnikowych zasad które można pod siebie dostosować
natomiast michałek rozpisuje z treningu na trening progresje , podaje procentowe ciężary których podniesienie [ jak zresztą w jego postach dotyczących tego tematy/treningu wypowiadają się nieszczęśnicy używający tego ] jest kwestią nielicznych jednostek i zbiegu zbyt wielu okoliczności w postaci nawet dziennego biorytmu i samopoczucia że jakiekolwiek planowanie ze strony majkiego takich rzeczy w postaci ramowego teningu jak jego jest poprostu jawnym przekłamaniem

poprostu nie wiem jak prościej mógłbym ci to wytłumaczyć , najlepiej poczytaj sobie post o tym treningu - wiele osób pisało o problemach z tym programem , może one pozwolą ci zrozumieć dlaczego tak właśnie jest jak powiedziałem

P.Wojnar - dobrze prawisz ale muszę czymś uzupełnić , mianowicie jeśli zależy wam panowie na sile to kierowanie się czyms innym jak tylko treningami kingeri'ego , metalix'a i paru innych z tego działu [ along with programs of all great powerlifters like Lou Simons and dr Fred Hartfield ] jest tylko stratą czasu i niszczenie własnego organizmu

wszystko

jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania to zapraszam

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5124
theREDevil więc myślisz ze flota Gdańska - czołowi wyciskacze robia/robili wielki błąd stosując ten program

99% sukcesu to chęci... jeżeli je masz to witaj w klubie:]

>>pozdro<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekordy wszechczasow w 3boju

Następny temat

Kolejny na siłę.

WHEY premium