SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

oliwa z oliwek duża łyżka 5ml a nie 10ml?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
witam.
W wielu wypowiedziach spotkałem się z teorią, że 10 ml oliwy z oliwek to 1 łyżka, z tego wychodzi że 5 ml to mała łyżeczka,
czy tak jest na prawdę?
do miarki zostało wlane 10 łyżek (dużych) oliwy z oliwek, co powinno nam dać teoretycznie 100 ml tego wspaniałego napoju. Na zdjęciu poniżej wyszło jednak 50 ml. Pozwala mi to przypuszczać ze 1 łyżka ma w sobie zaledwie 5 ml oliwy z oliwek, natomiast mała łyżeczka 2,5 ml. Oczywiście są to wartości zbliżone.





miara łyżki dużej




pozwala mi to więc przypuszczać, że na 10ml składają się 2 łyżki duże oliwy z oliwek

pozdrawiam,

Zmieniony przez - monkey_uf w dniu 2009-11-10 10:37:00

Zmieniony przez - monkey_uf w dniu 2009-11-10 11:40:24

non omnis moriar~`

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 504
Zgadzam się z Tobą SILCE , musimy mieć podobne łyżki

Może kiedyś Diablos666 podzieli się zdjęciem swojej w której mieści się 12 ml - to ok. 11 g

Kulturystyka to nie sport dla sprinterów ! Cierpliwość najwyższą z cnót pamiętajcie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
zaleyz od lyzki,sa roznej wielkosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
tak ale łyżki nie przekraczają swojej dwukrotnej objętości, aż takich różnic raczej nie ma

non omnis moriar~`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Ja mam lyzke , w ktorej pelnej jest 12ml oliwy. Mierzylem za pomoca pojemnika ze skala do 25 ml. z tym ze ta lyzka jest naprawde duza, wiec popieram i nie sadze ze w takich normalnych lyzkach standardowych wchodzi 10ml, predzej oscylowal bym miedzy 5-7

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 504
Witam,

Przeciętna łyżka stołowa jaką mamy w domach mieści ok 5-7 g oliwy z oliwek. Mam w domu co najmniej kilka rodzajów łyżek i po zważeniu na wadze elektronicznej wychodzi właśnie taki przedział.

Jeżeli chodzi o małe łyżki to również posiadam ich kilka rodzajów a waga oliwy wahała się w granicach 2,5-3,5 g.

Mam nadzieję że pomogłem

P.S. diabolo666 Ty to musisz mieć naprawdę sporą tą chochlę jak tam się 12 g mieści

Pozdr.

Kulturystyka to nie sport dla sprinterów ! Cierpliwość najwyższą z cnót pamiętajcie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
no myślę, że teraz każdy może już odstawić strzykawki z oliwą do odmierzania do szuflady ;)

non omnis moriar~`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 504
Podaje przedziały w ml :

duża łyżka - 7,6 - 9,7 ml

mała łyżka - 2,7 - 3,8 ml

Pozdr.

Kulturystyka to nie sport dla sprinterów ! Cierpliwość najwyższą z cnót pamiętajcie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
myślę jednak, że te przedziały podane przez diabolosa666 5-7ml (biorąc pod uwagę różne rozmiary standardowych łyżek) są bardziej realne... pod 9ml to juz jakieś chochle

w związku z tym uważam dyskusje za zakończoną, chyba ze ktoś wjedzie z nową teorią na 2010 rok
pzdr

Zmieniony przez - monkey_uf w dniu 2009-11-11 00:29:11

non omnis moriar~`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
sytuacja wyjaśniona
a jeśli ktoś ma wątpliwości kładzie na wagę elektryczną i niech waży
pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Heh no lyzka sporawa jest, trzeba szeroko gebe otoworzyc zeby sie zmiescila:) ale taka najporeczniejsza

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 513 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8074
Ja tez sie nad tym zastanawialem bo wszedzie pisze ze duza to 15g. Teraz mam wage i na trzech rodzajach lyzek wazy 5-7g.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja Dieta.

Następny temat

„Masowa" dieta do oceny + kilka pytań

WHEY premium