SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obecna czołówka UFC > czołówka Pride w swoim prime

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5675

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Ponieważ nieskończenie ciągnie się tu głupia i śmieszna już wręcz dyskusja nad tym, że prime Fedor / Cro Cop / Nogueira / Shogun / Wanderlei > obecna czołówka UFC proponuję załozyc topic do tej dyskuji (MAM GLEBOKA NADZIEJE, ZE BEDZIE MERYTORYCZNA), sam zamierzam dokonać tu pewnego rodzaju analizy - analizy opartej NA FAKTACH, nie NA SENTYMENTACH.

Wiekszosc z nas wychowala sie na walkach Pride, miala tam swoich idoli, ale niektorym sentyment przeslania trzezwe spojrzenie na rzeczywistosc niestety - tez uwazalem Fedora i cala reszte za niepokonanych, ale trzeba patrzec obiektywnie na to co sie dzialo w swiecie MMA w momencie upadku Pride.

Na poczatek chcialbym zauwazyć, że obecna czołówka HW UFC : Cain, JDS, Werdum (Cormiera poki co pomijam) to nie niemal idealne, styliczne odwzorowanie trojcy Pride : Fedor, Cro Cop, Nogueira

Skupny sie na JDSie i Cro Copie - jednym z glownych zwolennikow teorii, że prime Cro Cop > JDS był bane, ktory twierdzil ze boks JDSa jest przereklamowany i że Hunt go pojedzie. Ostatnio mielismy okazje sie przekonać co zrobil JDS z Huntem. Teraz propnuje sie cofnac w czasie i przypomniec sobie, jak Hunt pokarał prime Mirka w stojce na zasadach MMA. I niech nikt mi nie pisze, że Hunt jest rowniez poza forma - bo takiej pasmy zwyciestw, kondycji i parteru jak teraz to on NIGDY nie miał.

Ludzie piszą, że Cro Cop walcząc z Gonzagą nie był juz sobą - PRZECIEZ ON BYL WTEDY PO SERII ZWYCIESTW nad Barnettem, Wandem, Japońcami, Sanchezem i świetnej walce z Fedorem, był jak najbardizej prime, według wszystkich tu mial wpasc do UFC i wszystkich nayebać, a po walce z Gonzagą dostać title shota z Couturem - Cro Cop nie przegrał z Gonzaga bo był wolniejszy / słabszy / nie kopał, tylko dlatego bo dał sie obalić i tłuc w parterze (sam w wywiadze po walce powiedzial, ze po łokciach na glebie już tego high kicka nawet nie widział) bo zwyczajnie w Pride NIGDY NIE WALCZYŁ z tak dobrym grapplerem jak Gonzaga (poza Nogueira, z którym nota bene też przegrał)

Ale o ile jeszcze kwestie JDS > prime Cro Cop moge uznac za dyskusyjną, to w kwestiach Cain > Fedor i Werdum > Nogueira miejsc na dyskusje nie widze:

Cain jest zwyczajnie lepszym zawodnikiem od prime Fedora - lepsza technicznie stojka (Fedor walil cepy, a Cain bije piekne kombinacje), lepsze zapasy (braki zapaśnicze FEdora pokazali m.in. Coleman, Randleman czy Arona), lepsze warunki fizyczne, ew. parter dla Fedora (chociaż spece od bjj twierdza, że parter Fedora był na poziomie purpury, czyli Caina). Prime Fedor ze swoimi warunkami fizycznymi, brakami technicznymi w stojce i brakami w zapasach NIGDY nie miałby szans konkurować z Cainem czy takimi potworami jak Big Foot.

Aczkolwiek IMO Werdum czy Hendo byliby w jego zasięgu.

Analogicznie prime Nogueira to gorszy zawodnik do obecnego Werduma - NIGDY nie miał takiego parteru jak Werdum, a nie takiego stójki jak obecny Werdum.

Jak widać obecna trojca UFC Cain/JDS/WErdum > prime trojca Pride Fedor/Cro Cop/Nogueira

Kolejny przypadek - Shogun.

Ten kto pisze, że Shogun był prime w Pride chyba nie zna jego kariery - Shogun po upadku Pride nie zabłysnąl w UFC w walkach z Griffinem i Colemanem, ale wziął się za siebie i pojechal Liddela, a potem Machide kopnieciami zdobywajać pas I TO BYŁ JEGO PRIME. Niestety, przed jego kolejna walka z Jonesem czekala go operacja kolana i tu wielu dopatruje sie jego porazki - bo nie mogl uzywac kopniec. Zacytuję sam siebie z innego tematu:

Koks, nie koks, Jonesa by nie przeskoczył - pisać, że Shogun przegral z Jonesem bo nie mogl / nie uzywal kopniec to moze tylko czlowiek, ktory nigdy w zyciu nie byl na treningu MMA.Po pierwsze kopnieciu chvja dalyby Shogunowi przy zasiegu Jonesa, ktorego zwyczajnie by nie siegały, po drugie używanie kopnieć z zapasnikiem pokroju Jonesa to samobojstwo. Jones to geniusz walki, a Shogun byl raptem jedna z jego ofiar, zaden pride'owy idol w prime / nie prime by mu nie zagrozil, pogodzcie sie z tym

Shogun by kopnieciami ani nie siegnal Jonesa, a przy kazdej probie kopniecia ladował na dvpie po obaleniu. Zwyczajnie stylistycznie z Jonesem byl w dvpie (juz nawet w Pride z Overeemem mial w stojce problemy z uwagi na zasieg tego drugiego, dopoki sie nie wygazował)

Aczkolwiek nie ukrywam, że IMO prime Shogun pojechalby Gustaffsona i Hendo

No i na koniec idol nastolatków - Wanderlei Silva

WAnd przechodzac do UFC dostal wpyerdol od Chucka nie ze wwzględu na gorsza forme tylko dlatego że JEST I ZAWSZE BYŁ OD NIEGO GORSZYM STOJKOWICZEM, cepiarzem bez ogłady. Wystarczy sobie przypomnieć jak Wand zapyerdalal u Couture'a do tej walki - ćwiczenia w masakch gazowych / z zatkanym nosem, wyławianie ciężarów z dna basenu itp. Wand do tej walki zapyerdalał jak do żadnej, a i tak mu chvja to dało i to raczej Chuck byl past prime, a i tak dal rade Wandowi

Na koniec ważna informacja:

OCZYWIŚCIE ZDAJE SOBIE SPRAWE, ŻE KONTUZJE / GORSZA FORMA / WIEK WPŁYNEŁY NA UPADEK BOHATERÓW PRIDE (zaznaczam to bo zaraz sie uniesie fala krytyki pod tym kątem), ALE TO TYLKO JEDEN (!!!!) Z CZYNNIKÓW - świat nie jest czarno-biały tylko ma wiele odcieni szarości, Pride był piękny ale ten sport od roku 2006 poszedł mocno do przodu, rozwinęły się metody treningowe , campy itp. a każdy kto trenował wie, że stare, wieloletnie, zakorzenione i złe nawyki treningowe ciężko wyplenić

Poza tym to byłby niesamowicie mało prawdopodobny zbieg okoliczności, że tylu różnych fighterów w tak różnym wieku zostało nagle w przeciągu 2 lat 2006-2008 zjedzonych przez kontuzje/wiek/gorszą formę

Zmieniony przez - annihilus w dniu 2013-07-05 01:25:13

Zmieniony przez - annihilus w dniu 2013-07-05 01:33:13

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
żenada x10, dżoł to komik, może ze wszystkiego robić wała, póki nie powie dobrego słowa o ludziach spoza ófc czy czy nie zacznie uczyć myślenia masy z ameryk


błyskotliwy ten roganik i spostrzegawczy, iż tak szybko to załapali i mogli olśnić ludzi sfym odkryciem


pewnie spytał danki czy w sprawie cc może już nie robić prania mózgów ludziom go nie używającym :)


nie mam ochoty śmiać się z tego <wyyebane mode on foreva>

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Usunięty przez raKhu1 za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Zaznaczyłem już na wstępie, w pierwszym zdaniu, że liczę na merytoryczną dyskusję, ale po Tobie jednak się nie można jej spodziewać

Zmieniony przez - annihilus w dniu 2013-07-05 01:43:28

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Usunięty przez raKhu1 za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Co do Wanda to walczył z Chuckiem po nokautach od Hendo i cro copa :o raczej obaj nie byli w prime ,chociaż jakby walczyli na zasadach PRIDE to wand by pojechał chucka, zresztą CC pewnie pojechałby Gonzagę ,bo ten by go nie rozciął łokciami.

nie wiem na jakim poziomie było bjj fedora wiem ,że robił co chciał z Big nogiem u którego chyba nie ma wątpliwości ,że miał świetne BJJ.

Zresztą Werdum to zawodnik z ery PRIDE przecież on ma prawie tyle lat co Big Nog.

Jones to według mnie GOAT LHW i nie mam tu wątpliwości tak zapewne pojechałby Shoguna tak czy inaczej,kolana nie służą tylko do kopania,widać jak Shogun się porusza a jak np. z Chuckiem...

co do walki Hunt vs CC w MMA to była całkiem wyrównana...

jednak tu nie chodzi o to czy prime Cro cop jest lepszy od Juniora czy nie ,wielu tutaj twierdzi ,że jest gorszy od Brendana Schauba czy grubasa nelsona który jest bardziej jednowymiarowy od Hendo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5786
?!?!? Obiektywizuje i trzymam się od dawna różnych poglądów, w dodatku coś ze mnie bije niezmiennie i naginam ... :)

Zawisza czarny w prime pokonałby każdego na udeptanej ziemi :)

Na JJ stawiam niezależnie od dyspozycji Shoguna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Barnett jest lepszym grapplerem od Gonzagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ten kto pisze, że Shogun był prime w Pride chyba nie zna jego kariery - Shogun po upadku Pride nie zabłysnąl w UFC w walkach z Griffinem i Colemanem, ale wziął się za siebie i pojechal Liddela, a potem Machide kopnieciami zdobywajać pas I TO BYŁ JEGO PRIME.

Nie to nie był jego prime. Problem z Shogunem jest taki że on miał formę w kratkę. W walce z Liddelem było z nim tak sobie a już do walki z Machidą wyszedł w formie! Co nie znaczy że wtedy to był jego prime bo za taki okres chyba trzeba uznać trochę dłuższy okres czasu

Co do Cro Cop prime vs Junior - wydaje mi się że Junior by go pojechał
Fedor miałby w chuy ciężko i nie wiem czy dałby radę Cainowi i Juniorowi, ale Lesnara i Carwina moim zdaniem by załatwił

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
nagły upadek formy ja sobie tłumaczę - długą kontuzją np ostatnio Brian Bowles czy pewnie Cruz o ile wróci - jak ktoś długo pauzował - miał problemy z kontuzjami i operacjami i wraca do ringu/klatki i przegrywa - wtedy OK.
Jednak jeśli ktoś mi chce powiedzieć, że z walki na walkę to się zmieniło to mnie to śmieszy albo jeszcze lepiej jak wygrywa w kratkę - "na tego przeciwnika był w dobrej formie a na tamtego nie - to było widać po minie i po kaloryferku" Otóż nie ważne w jakiej formie byłby Shogun - kompletnie go nie widzę z Jonesem a także Cro Copa nie widziałbym z Cainem czy Fedora.. ofc HW/LHW - i cios/kopnięcie.. ale czy wyobrażacie sobie, że któryś z nich wygrywa z Cainem/Jonesem chociaż rundę - no właśnie ja też nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cain ma brąz w bjj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dams ban na 5 dni.

Prosze o kulturalne wypowiadanie sie w tym temacie, Annihilus poruszył bardzo wrażliwą kwestie, więc bez wyzwisk i spamu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening mma

Następny temat

Ostateczne pytanie;p

WHEY premium