SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obecna czołówka UFC > czołówka Pride w swoim prime

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
czy ja coś takiego napisałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Steven0
Velasquez naj**ał Nogueire,
JDS naj**ał Werduma, Cro Copa
Jones naj**ał wszystkim
Cormier naj**ał Barnetta
Bigfoot naj**ał Fedora
Anderson naj**ał wszystkim

takie p******enie o szopenie ten temat - nic on nie wnosi.. a Pride byli kozacy i w UFC są i kropka


tak oprócz Silvy który przegrywał w PRIDE to żaden z tych zawodników nawet nie walczył jeszcze w MMA kiedy nie było już PRIDE ,JDS zaczynał dopiero.

czyli nie była raczej era PRIDE.

mam tu na myśli zawodników Sylvia,Arlovski,Couture,Lidell,Tito Ortiz,Belfort,Franklin

Zmieniony przez - xper w dniu 2013-08-09 17:02:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Temat brzmi: obecna czołówka UFC.... Kiedy te organizacje szły równolegle to jasnym jest, że Pride było sportowo i organizacyjnie dużo przed UFC. Czy w Pride był ktoś pokroju Velasqueza, Bonesa, GSP, B.Hendersona ? Anderson Silva kim był w Pride a kim jest teraz ? Pride'owy odpowiednik Jose Aldo (pomijam już, że Pride miało najniższą kat. do 73 kg) ? Ale żeby było jasne, gdyby Cro-cop czy Nog mieli w tej chwili po 15 lat i zaczynali treningi MMA to duża szansa na to, że byliby za 5 czy 6 lat królami w UFC. To nie jest ocena samych fighterów, a raczej ewolucji MMA, metod treningowych i strategii walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
annihilus


dokładnie, do 2006 r to czołówka UFC dostała lanie od czołówki PRIDE, wtedy opinie na forum, chociażby sfd były inne. Dokładnie je pamiętam


Niby jaka czolowka UFC dostała lanie?

chodzi mi o tą wypowiedź ,że niby fighterzy UFC byli lepsi od tych z PRIDE
Zmieniony przez - annihilus w dniu 2013-08-09 09:10:37


Zmieniony przez - xper w dniu 2013-08-09 17:51:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
obecna czołówka ufc>>>>>czołówka pride w swoim prime

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Pride zdechło 7 lat temu, a to jest przepaść w tej dyscyplinie.

To wyżej patrząc na poziom czysto sportowy.

Gdyby np. przenieść w czasie Jonesa, Caina, JDS'a itd do Pride w 2005, mogłoby nie być tak wesoło. Te organizacje są zupełnie różnie - prajd przy całej swojej zaj**istości, był szemrany jak kawul z lewym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
BTW każdy tak jedzie na tą klatkę a jest w ch** lepiej niż liny, bo nie muszą się p******ić i jak są przy linach żeby ich na środek przenosić tylko walka się nie przerywa i też gadacie, że zasady faworyzują zapaśników!? że niby zakaz łapania się siatki!? w Pride był zakaz łapania się lin i jeśli ktoś wypadł za nie co często robili specjalnie żeby nie był z pleców to walka była podnoszona do stójki - faworyzowanie strikerów.. a zapaśnicy mając kolana w parterze do dyspozycji byliby jeszcze groźniejsi - ofc nie wszyscy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
a organizacja łysej jest czysta niczym płatek śniegu


wróżenie to wasza ulubiona czynność widzę :)


Te organizacje są zupełnie różnie

no to jak chcesz je porównywać mędrcu ? ring, klatka żadna różnica


obecna czołówka ufc>>>>>czołówka pride w swoim prime
Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.


cool argument bro

Pride zdechło 7 lat temu, a to jest przepaść w tej dyscyplinie.

to również bardzo złożona wypowiedź jak i jej uzasadnienie


nazwa tematu powinna mieć tytuł : wpływ nowoczesnych technologii treningowych na zawodników a średniowieczny styl treningowy PRIDE'owców i inne czynniki wpływające na człowieka trenującego walki.
co ma samo ufc do pride, to tylko szyld, to że zmienili pracodawcę nagle nie dało im ani nie ubyło skilów.


btw, szkoda żeście nie powiedzieli Foremanowi, Holiemu, Hopkinsowi, Huntowi, Vitowi że są starzy i ich stare czy też nowe metody treningowe na nic się zdadzą i niech idą na ryby ;)
to pokazuje że sama zmiana reżimu treningowego nie uczyni z nich zawodników silniejszych, szybszych od ww. są granice możliwości poza tym


Poza tym to byłby niesamowicie mało prawdopodobny zbieg okoliczności, że tylu różnych fighterów w tak różnym wieku zostało nagle w przeciągu 2 lat 2006-2008 zjedzonych przez kontuzje/wiek/gorszą formę


tak gejniuszu, bo w latach 97-06 dłubali w nosie, a podczas tej czynności ciężko coś uszkodzić, a k1 też nie wynaleźli jeszcze i pride nie pozwalało na równoczesne walki w różnych sportach

OCZYWIŚCIE ZDAJE SOBIE SPRAWE, ŻE KONTUZJE / GORSZA FORMA / WIEK WPŁYNEŁY NA UPADEK BOHATERÓW PRIDE (zaznaczam to bo zaraz sie uniesie fala krytyki pod tym kątem), ALE TO TYLKO JEDEN (!!!!) Z CZYNNIKÓW

nono, tylko jeden czynnik i ma banalne znaczenie jakie to ma znaczenie łamanie kilkukrotnie rozmaitych kości wiek - przykład 40lat- to też mało istotny czynnik i też każdy tak samo do wieku 35 lat jest w max formie


amen

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
Mirko był niedawno oszołomiony - tym razem to nie były łokcie Gonzagi, tylko narkoza.

Mirko zdecydował sie na operacje nosa. Chirurg operujący odchyloną przegrodę nosową Mirko Filipovica powiedział, że odchylenie to powodowało utrudnienia w przepływie powietrza.

Mirko był perfekcyjnie przygotowany do każdej walki, ale z powodu problemu z przegroda brakowało mu sił (kardio) w 2 i 3 rundzie.

Mirko powiedział przed operacją:

Kiedy byłem badany i chirurg zobaczył jak przytkany jest mój nos nie mógł uwierzyć, ze jestem aktywnym sportowcem z tak poważną wadą. Wygląda na to, że ten problem ograniczał moją wytrzymałość (kardio) w walce o 50%

bynajmniej nie 1sza taka sprawka i jeszcze bardziej bynajmniej nie pierwsza z urazem ciała

nie ma to jak dyskutować bez posiadania minimalnej wiedzy o temacie :)
kilka perełek by się znalazło jeszcze

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
nie lubię takich tematów, bo są ch**owe i wniosków z nich nie można wyciągnąć.. po pierwsze MMA to sport indywidualny i nie można tu mówić o wszystkich co byli gorsi niż teraz, ale o jednostkach, bo niektórzy wcale nie byli i są nadal w czołówce.

Lepszy byłby temat np. Mirko Cro Cop w MMA - czy rzeczywiście był taki dobry czy bardziej przereklamowany (taki przykład dałem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 554 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7924
tak, był dobry w swoim Prime. Wg mnie był zbyt pewny siebie jak przechodził do UFC. Wygrał OWGP, o UFC myślał że są tam sami kelnerzy, sam mówił że idzie do UFC by po 3 walkach z pasem wracać do Japonii i walczyć z Fedorem. Gonzaga go zaskoczył łokciami, i na pewno Mirko nigdy by się nie spodziewał, że go zaskoczy HK. Ponadto, to taki typ zawodnika, który po przegranych ciężko mu było wrócić do dawnej formy, zobaczcie jaki był spięty z kelnerami po porażce z z Randlemanem w Pride. Po Gonzadze dostał niezłego stójkowicza, oszukany wg mnie ( kolana w krocze), na pewno go mocno zdołowały, po to też wrócił do Japonii. No i później zaczęły się kontuzje, zresztą po budowie i po twarzy u Mirka by widać że "zdziadział". Tak samo stracił timing, szybkość, nawet jego kopnięcia były słabe i nie robiły takich zniszczeń jak za czasów PRIDE. Do tego mma poszło do przodu, zawodnicy są bardziej kompletni, i założę się ze za kilka lat z JdS, Cainem i wieloma będzie podobnie, stracą motywację itd...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening mma

Następny temat

Ostateczne pytanie;p

WHEY premium