Kanadyjski kulturysta IFBB Pro Antoine Vaillant, niedawno otworzył się na temat swojej długiej walki z uzależnieniem od narkotyków. W 2020 wystartował na Mr Olympia, ale zdobył dopiero 14-te miejsce. Nie poradził sobie z porażką i 34-latek wrócił do nałogu. Podczas niedawnego wywiadu dla Muscle And Fitness szczerze mówił o swoich przeszłych zmaganiach, a także przedstawił plany na nowy rok.

„Zażywałem narkotyki dla zabawy, kiedy byłem młodszy. To oczywiście dało mi jakiś rodzaj natychmiastowej nagrody w mózgu. Wcześniej życie było dla mnie trochę nudne. Potem to czego mi brakowało, jakby odeszło. Więc narkotyki wypełniły pustkę. Po zdobyciu karty zawodowej czułem się uprawniony do imprezowania, ponieważ ciężko pracowałem. Bez zobowiązań, bez dziewczyny. Pomyślałem, że mogę to robić, kiedy tylko zechcę i brałem prawie codziennie”.

Antoine Vaillant przeszedł odwyk cztery razy w ciągu ostatnich siedmiu lat i przez większość tego czasu pozostawał trzeźwy. Śmierć przyjaciela w Boże Narodzenie w 2014 roku zmusiła Vaillanta po raz pierwszy do myślenia o rzuceniu narkotyków. Niedługo potem 34-latek zdał sobie sprawę, że łatwiej powiedzieć niż zrobić.

„To był pierwszy raz, kiedy zdecydowałem się przestać brać narkotyki, ale to było w styczniu 2015 roku. To tak, jakbym nie rozumiał, że samo podjęcie decyzji tego nie naprawi. Mój przyjaciel umarł, postanawiam przestać brać narkotyki, a dwa tygodnie później zrobiłem to ponownie”.

Vaillant dodał, że zdecydował się na odwyk po kilku próbach na własną rękę. Pozostając trzeźwy przez większość czasu od 2018 do 2020 roku, poddał się znowu uzależnieniu po Olympii 2020. 

„2020 był trudnym rokiem dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób uzależnionych i osób cierpiących na inne problemy psychiczne, ponieważ wszystko było zamknięte”.

Kulturystyka to sport, który wymaga ogromnej dyscypliny, poświęcenia, ciężkiej pracy, a przede wszystkim samokontroli. Dlatego można dziwić się, jak ktoś taki jak Antoine Vaillant, który spełniał te punkty jako kulturysta, nie może pozbyć się nałogu. Wyjaśniając to powiedział, że kulturystyka jest z pewnością trudna. Nie jest to jednak w najmniejszym stopniu tak trudne, jak pokonanie uzależnienia od narkotyków. Niestety mówi, że skłonność do nałogów jest zakorzeniona w jego mózgu i będzie musiał walczyć z uzależnieniem przez całe życie.

https://youtu.be/iY2SqmFMnwQ

Antoine Vaillant chce wrócić do rywalizacji w zawodach. Na razie w planach ma Toronto Pro 2022, ale nie jest jeszcze do końca zdecydowany, ponieważ priorytetem jest teraz jego zdrowie. Mamy nadzieję, że uda mu się wyjść na prostą.

 

Polecamy również: Antoine Vaillant zawodnik PRO i mistrz marketingu

Komentarze (3)
rarytas1

Uzależniony od narkotyków, uzależniony od sterydów i mamy przepis na zawodowego kulturystę

4
Tomas_h11

I Śmierć w młodym wieku.

1
Klickor

I potem M-ka napisze, że to przez szczepionkę

3