SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nowaja25/Mój dziennik - szukam pomocy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8754

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 592
ćwicząc na ręce 5-6kg hantle, na windzie 33 kg, nogi : na ginekologicznych maszynach 50kg

Co do zasady prawidłowy, czasami 2-3 dni opóźnienia.

Zmieniony przez - nowaja25 w dniu 2011-01-10 16:05:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ok to przynajmniej to dobrze wyglada.

znaczy ćwiczysz tak z tym obciazeniem caly czas czy zmienialasz go jakos?
ćwiczyłaś kiedyś na wolnych ciężarach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 592
hmm.. a cwiczenia z hantlami to nie są cwiczenia na wolnych cięzarach? Bo jeśli są to tak ćwiczyłam no i ćwicze. Zmieniam obciążenia. Początkowo np rozpiętki robiłam 2hantle po 3 kg a teraz już 5-6kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
hantle tez, ale to nie wszytsko .

Ogarnę sie to ci napisze co i jak, ale ty układaj dietę i czytaj linki z postu z regulaminem i dzienniki dziewczyn

Powiem prosto z mostu, oczekuje twojego zaangazowania i chce go widziec w twojej wiedzy i wypiskach to jest dla mnie sygnalem ze poswiecony moj czas nie pojdzie na marne i nie pisze na Berdyczow, a pozniej dzieki temu ja wiem wiecej o Tobie i ty wiesz wiecej o sobie i tym lepiej daje sie pomoc.
Wybacz ze tak pisze ale my tu od 4 lat piszemy to samo , naszym zadaniem jest doradzac, podsuwać pomysły a waszym robic z tego uzytek i wprowadzac w zycie to co postanowilas robic, a wiele dziewczyn siedzi oczkując prowadzenia za reke, a nie po to jest forum

Podawaj diete rozklad kalorii ilosc BWT
podawaj trening ilosc powtorzen serii jakie ciezary, rozpiski systematycznie.
Na razie to co zrobilas, a pozniej treningu ktory ci rozpisze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 592
Przede wszystkim to dzieki za zainteresowanie i pomoc.
Zdążyłam się zorientować jak mozna uzyskać pomoc na tym forum. Najpierw samemu się coś proponuje a wy to poprawiacie, proponujecie i to mi jak najbardziej pasuje. :)

Jestem osobą zdeterminowaną, a tego czego boję się najbardziej to efektu jojo, zdaje sobie sprawe z tego ze efekty nie pojawią się w przeciągu tygodnia czy miesiąca, nie interesują mnie już zadne diety cud, "zajeżdzanie" się na siłowni, itp.
Nie wiem tylko jak psychicznie poradze sobie z tymi 2000 kalorii i mniejszą ilością wysiłku. :) Ale gdy zaczęłam czytac wasze pamiętniki, to jakoś troche mi lepiej.


Powoli ogarniam diete. Później wkleje.

Jeżeli chodzi o treningu, to to co robiłam do tej pory dokładniej opisuje niżej:)
W pon, czw
SIŁOWNIA
rozpiętki sztanglami na ławeczce prostej 3 x 5 kg x2
wyciskanie sztangielkami na ławeczce prostej 3 x 6 kg x2
zginanie przedramion na modlitewniku 3X 3 kg x2
wyciskanie francuskie stojąc 3 x 6 kg x2
AEROBY
Szybkie marszobiegi 45-60 minut na bieżni lub spinning 1 h
wt,pt
wchodzenie na ławeczke z obciązeniem 3 X6kg x 2
przywodzenie nóg do wewnatrz stojąc 2x 5kg
odwodzenie nóg na zewnątrz 2 x 5 kg
brzuchy
aeroby - szybki marsz na bieżni 45 minut
śr, sobota - bieżnia 60-90 minut i brzuchy

Tak trenuje od 3 miesięcy oczywiście nie do końca systematycznie głównie przez święta które były w listopadzie no i grudniu;)

Moja dzisiejsza dieta

I śniadanie - płatki fitella - musli kokosowe,łyżeczka siemie lniane, łyżeczka płatki owsiane, 150g jogurt naturalny, kawa + mleko 0,5%
II 2śniadanie - jabłko , jogurt owocowy ACTIVIA
III obiad - warzywa na patelni smażone na oliwie z oliwek, tuńczyk w sosie własnym i ryż brązowy
IV 2 obiad - to samo
V - 3 wafle ryżowe
TRENING - brzuchy,spinning 1 h
VI - twaróg domowy piątnica150g koper łyżka siemie lniane

Moją koncepcję przyszłej diety wkleje wkrótce... ale nie jest to za proste...:/

Zmieniony przez - nowaja25 w dniu 2011-01-10 21:44:45

Zarys wstępnej przyszłej diety...

6posiłków co 3 godziny
I śniadanie - kawa+mleko0,5%, jogurt naturalny, płatki owsiane górskie,otręby, siemie lniane

Czy mogę dodać do śniadania płatki musli chrupkie kokosowe firmy Fitella ? skład : 225kcalw tym: białko4,6g, Weglowodany 29.0 g, tłuszcz 10g,błonnik 4 g

II posiłek - kawa+mleko 0,5% kefir jajka gotowane na twardo, ser zółty lub
jajecznica z dwóch jajek na maśle,pomidor, chleb razowy

III posiłek sałatka: sałata, jogurt naturalny, pestki dyni lub słonecznik, kawalki piersi z kurczaka, cukinia, awokado


IV posiłek pierś z kurczaka+ warzywa (oprócz ziemniaków i kukurydzy) + ryz brązowy lub kasza gryczana


V posiłek losoś wędzony makaron razowy szpinak

VI posiłek - makrela wędzona


Moim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej tj mniej kg tłuszczu i pięknie:) zarysowane mięsnie na brzuchu, plecach, itp...
Moje pytania odnośnie diety.

Niektórym radzicie nie jeść nabiału, innym żeby nieliczyli BTW na początku, jeszcze innym zakazujecie jedzenia piersi z kurczakai owoców innym polecacie je jesc. Mając na uwadze twoje doświadczenie co mi byś poradziła.

Czyli w przypadku mojej diety proponujesz: 2000 kcal w tym 150g białka 170g węgli reszta tłuszczy? Później z tabel wypisze wartości odżywcze w swoim przykładowym menu dostosowując to do tych 2000 kcal.



Zmieniony przez - nowaja25 w dniu 2011-01-10 22:33:33

Zmieniony przez - nowaja25 w dniu 2011-01-11 07:55:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 615
hej widzę, że mamy podobne podejście do diety i treningu. Przecież większa ilość zjedzonych kalorii a do tego jeszcze mniejsza ilość ruchu ma się równać mniejszej ilości tłuszczyku??No ale są w tym temacie mądrzejsze osoby od nas wiec czas się posłuchać i zmądrzeć. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wszytsko zalezy czy dana osoba jest nowicjuszem w temacie "dieta" czy juz otrzaskana ww glodowaniu , zalezy tez od nadwagi wyjsciowej itd.. wiec oczywiście ze nie ma sensu kazdemu to samo doradzać.
Ty masz za soba ostra przeprawe ze swoim cialem wiec juz wiadomo ze latwo nie bedzie dlatego od razu trzeba powywalac to co moze przeszkadzac.

Z tym ze u ciebie jest bardzo duzo bledow w diecie natury "prozdrowotnej" i od tego bym zaczela.

Zarys wstępnej przyszłej diety...

6posiłków co 3 godziny
I śniadanie - kawa+mleko0,5%, jogurt naturalny, płatki owsiane górskie,otręby, siemie lniane
bez otrebow

Czy mogę dodać do śniadania płatki musli chrupkie kokosowe firmy Fitella ? skład : 225kcalw tym: białko4,6g, Weglowodany 29.0 g, tłuszcz 10g,błonnik 4 g
nie tylko owsianka, i od razu powiem ze moze sie zdrzyc ze ci ta owsianke tez zabiore, ale zobaczymy
II posiłek - kawa+mleko 0,5% kefir jajka gotowane na twardo, ser zółty lub
jajecznica z dwóch jajek na maśle,pomidor, chleb razowy
juz za dzuo nabialu, przyjmuj jedna porcje dzinnie, , kefir, albo jogurt i ewentualnie twarog , to samo kawa ogranicz do jednej dzinnie, chlebek niestety odpada
III posiłek sałatka: sałata, jogurt naturalny, pestki dyni lub słonecznik, kawalki piersi z kurczaka, cukinia, awokado
IV posiłek pierś z kurczaka+ warzywa (oprócz ziemniaków i kukurydzy) + ryz brązowy lub kasza gryczana
V posiłek losoś wędzony makaron razowy szpinak
makaron razowy odpada
VI posiłek - makrela wędzona

wszytsko ok ale nie przesadz z iloscia wedzonek, lepiej juz jajka jesc

Ogolnie wprowadz warzywa straczkowe do diety i wywal z diety wszytskie zboza zawierajace gluten. Na razie wolno ci jesc kasze gryczana,owies i proso , ale to jeszcze sprawdzimy. Mozesz jesc ziemniaki.

Dieta na razie taka jak proponowalam i polecisz pierwszy tydzien.
Ale poczekaj jeszcze na trening napisze pozniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 592
Delka_27 - Już ja byłam mądra dobre kilka lat i nigdy nic z tego nie wychodziło, mimo, że mało jadłam i dużo ćwiczyłam... Dlatego teraz posłucham rad doświadczonych koleżanek. Dokładnie, najwyższy czas zmądrzeć:)

Rozkład:
dziś rano ważyłam 77,5kg - 177
dieta 2000 kcal (propozycja Obliques)
B - 150 g - 600 kcal
W - 170 g - 680 kcal
T - 2000 - 1280= 720 kcal to ile to będzie g?

Zmieniony przez - nowaja25 w dniu 2011-01-11 20:19:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1g tłuszczu = 9kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
720/9 =80g

Jeszcze pomierz newralgiczne miejsca pomierz to jest istotniejsze niz waga, ktora i tak bedzie dziwnie sie zachowywac
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

dobranie odpowiedniej diety

Następny temat

ewson się ogarnia!

WHEY premium